Як прискорити дозрівання авокадо в домашніх умовах, відео-лайфхак

Мої діти дуже люблять авокадо, і я завжди намагаюся у свята побалувати їх смачним салатом з цього екзотичного фрукта. Але в останній раз на ринку попалися ще зелені плоди, а зі смаком у них не дуже. Підкажіть, чи можна прискорити дозрівання авокадо в домашніх умовах і як це зробити? Чекати, поки він дозріє сам, діти не хочуть і вимагають смачненького.

зелене авокадо
Зелені «груші» з товстої зморшкуватою шкіркою і величезною кісточкою всередині — це і є авокадо, тропічний фрукт, який знайшов своє місце в кулінарній ніші серед гурманів. Стиглі плоди дуже смачні і ароматні, з м’якою солодкуватої м’якоттю. Проте вибрати стигле авокадо вдається не завжди, особливо складно доводиться новачкам, адже воно зовсім не схоже на наші садові фрукти. Взяти хоча б сливи: у міру дозрівання вони змінюють зелене забарвлення на синьо-фіолетовий або біло-жовтий колір, зате авокадо як було зеленим, так і залишається, ну хіба що набуває іншого відтінку.

Швидкісне дозрівання в мікрохвильовцімікрохвильовка

За допомогою мікрохвильових хвиль можна вже менше ніж через хвилину отримати м’яке авокадо замість твердого зеленого камінчика. Для цього необхідно:

• наколоти фрукт виделкою;
  • помістити на тарілку під спеціальну кришку, придатну для використання в мікрохвильовій печі;
  • прогріти 30 секунд.

Якщо плід занадто зелений, час прогрівання слід збільшити в два рази.

Прогрівання в духовціавокадо в фользі

Трохи більше часу знадобиться, щоб авокадо «дійшов» в газовій або електричній духовці. Попередньо фрукти треба замотати в харчову фольгу, а саму духовку — нагріти до 200 градусів. Потім покласти авокадо на деко і залишити в шафі 10 хвилин.

Паперові хитрості дозріванняавокадо в пакеті

Якщо ще є час, можна покласти зелене авокадо в цілий паперовий пакет, в якому лежать яблука, які обов’язково повинні бути стиглими, і добре закрити його. Стиглі фрукти виділяють газ етилен, а він, у свою чергу, допомагає швидше дозріти і авокадо, і всього через пару днів воно стане м’яким і солодким.

Замість яблук можна використовувати банани або томати або ж скласти всі продукти разом в один пакет — чим їх більше, тим швидше доспеет авокадо.

Як прискорити дозрівання вже розрізаних плодів?авокадо в плівці

У разі якщо недостатня стиглість авокадо виявилася тільки після того, як його розрізали, не варто викидати фрукт. Краще щільно загорнути половинки в харчову плівку, попередньо окропивши соком лимона від потемніння м’якоті. Упаковане в плівку авокадо укласти в пластиковий судок з кришкою і поставити в холодильник, де воно з часом дозріє самостійно.

Як видно, навіть зелене авокадо цілком можна використовувати в кулінарії, якщо провести з ним кілька нескладних маніпуляцій, в результаті яких фрукт придбає свій неповторний стиглий смак.