Як правильно зберігати часник взимку в домашніх умовах

Здрастуй, читач!

Я вже розповідала, як і коли посадити озимий та ярий часник. Сьогодні поговоримо, коли і як прибирати часник на зберігання. Часник для російської людини незамінний в зимовий час. Він і лікує, і зігріває, і вітамінами підживлює. Всім хороший! Тому потрібно правильно його зберегти, щоб всю зиму був під рукою.

Як зберегти часник взимку в домашніх умовах. Прибираємо і готуємо

• Прибираємо озимий часник
  •  Прибираємо ярої часник
  • Підготовка до зберігання
  • Як зберігати часник

Прибираємо озимий часник

Як прибирати часник на зберігання. Як зберігати часникЗабирають часник в липні — на початку серпня. Спізнюватися з прибиранням не можна, так як потім зубчики розкриваються і зберігатися не будуть. Готовність часнику визначаємо по стрілках, коли вони випростовується — значить, пора. І листя вже підсохнуть. В цей час часник повністю дозрів і верхні лусочки хороші, щільні.

Не чекайте, коли бульбочки почнуть висипатися — значить, в землі головка розкрилася і зі стану спокою переходить в продовження зростання. Тому такий часник не збережеться, почне рости.

Прибираємо ярої часник

В кінці серпня — початку вересня приходить час збирання ярого часнику, приблизно через місяць після озимого.

Визначити цей час допоможуть листя часнику, вони пожовтіє і поляжуть, як перо у цибулі. Прибравши часник з землі, потрібно також як озимий, добре підготувати його для зберігання взимку.

Як прибирати часник на зберігання. Як зберігати часникПідготовка часнику до зберігання

Як прибирати часник на зберігання. Як зберігати часник
Після викопування часник кілька днів потрібно посушити на вулиці, але якщо погода спекотна, то на сонце не залишайте. Часник банально звариться. Чи стане прозорим.

Приберіть під навіс, де продуває добре. Через тиждень обрізаємо стебла, залишаючи 20 см. І пов’язуємо в пучки.

Пучки потрібно підвісити в тіні в провітрюваному приміщенні і нехай вони висять там місяць, не менше. Чим краще просохне часник, тим краще він буде зберігатися.

Як зберігати часник

Головні причини псування часнику — висихання, проростання або гниль.

При збиранні часнику на зберігання врахуйте, що озимий часник більш вимогливим до умов зберігання, йому потрібна постійна температура + 2 + 4ºС (найкращі для нього місця — це льох і холодильник).

Яровий часник може зберігатися при кімнатній температурі.

1. Як прибирати часник на зберігання. Як зберігати часникЗберігати можна в підпіллі, підвісивши до лагам, на яких підлогу лежить. Добре зберігається всю зиму.
  2. Або в льох повісити в цих же пучках, аби там не було зайвої вогкості.
  3.  Часник і вдома можна зберігати. Заплетіть його в косу і повісьте в прохолодному темному місці
  4. Добре зберігається часник в кошиках. Сучасний варіант: покладіть цибулини в коробку з отворами для дихання і приберіть в темне прохолодне місце (в шафу, під ліжко).
  5.  Якщо часнику трохи — покладіть в паперовий або тканинний мішечок і в нижній ящик холодильника.
  6. Можна зберігати в тканинному мішечку з цибулевим лушпинням, вона захищає часник від пересихання.
  7. Якщо місце для зберігання сире, мішечок просочують міцним сольовим розчином. Сіль вбере зайву вологу і не дасть розвинутися хвороб.

Це найпоширеніші, а значить працюють способи зберігання часнику. Вибирайте відповідний вам.

Коли прибирати часник, як зберігати: відео

Тепер ви точно знаєте не тільки, як і коли садити часник, і як його правильно прибрати і як зберігати.
З повагою, Софія Гусєва.