Інжир сушений — користь і шкода для жінок, чоловіків і дітей, калорійність, корисні властивості, відео

сушений інжир
Всі сухофрукти відрізняються приємним солодким смаком, прекрасно втамовують голод і містять безліч корисних речовин. Але сьогодні ми пропонуємо поговорити про сушений інжир, користь і шкода якого відома з давніх часів. Плодами засушеного інжиру ласували стародавні єгиптяни, римляни і жителі багатьох східних країн. Цей фрукт часто згадується в Біблії, де він іменується смоквою, а також з ним пов’язано багато цікавих легенд і переказів.

Склад і корисні властивості сушеного інжиру

корисні властивості інжиру сушеного
Засушені фіги містять бета-каротин і безліч вітамінів групи В. Також сухофрукти багаті білком, мінеральними солями калію, магнію і заліза. Також в плодах засушеної смокви є клітковина, пектини. Але чому лікарі рекомендують своїм пацієнтам вживати сушений інжир? Корисних властивостей у цього продукту досить багато. Перед вами лише невеликий список захворювань, з якими допомагають впоратися улюблені багатьма сухофрукти:

1. Лікування застуди. Сухофрукти, відварені в молоці, є прекрасним засобом від кашлю. Також ці ліки має потогінний і жарознижуючі властивості.
  2. Усуває проблеми, пов’язані з травленням. Народна медицина рекомендує вживати сушені фрукти при запорах і гастритах. Відомо, що інжир допомагає роботі кишечника, завдяки високому вмісту клітковини.
  3. Сушені фіги радять вживати людям, чия професія пов’язана з розумовою працею. Виявляється, що мікроелементи, що містяться в сухофруктах, позитивно впливають на роботу мозку і допомагають зняти накопичилися стреси.
  4. Цей корисний продукт надає сприятливу дію на роботу печінки і нирок. Ферменти, що містяться в інжир, допомагають швидко вивести з організму токсичні речовини. Сушений інжир, про користь і шкоду якого ми розповімо ще багато корисних фактів, володіє багатим мінеральним складом. Завдяки цьому сухофрукти здатні допомогти людині відновити сили після отруєння.
  5. Регулярне вживання сухого інжиру благотворно впливає на роботу серця. Такий ефект обумовлений наявністю в продукті великої кількості калію. Недолік цього елементу може призвести до порушення роботи серцевого м’яза.

Сушений інжир і жіноче здоров’я

сушений інжир необхідний жінкам
У багатьох східних країнах засушені плоди смокви традиційно подавали на десерт жінкам. З давніх часів люди помічали, що вони допомагають зняти фізичну втому під час менструації. Також вживання сухофруктів сприяло нормалізації душевної рівноваги в цей період.

Чим ще корисний сушений інжир для жінок? Сучасні медики рекомендують вживати його тим, які планує завагітніти або чекає дитину. Така рекомендація ґрунтується на тому, що плоди смокви містять велику кількість фолієвої кислоти. Ця речовина допомагає зберегти цілісність плаценти і сприятливо впливає на внутрішньоутробний розвиток майбутнього малюка.

Інжир для чоловіків

сушений інжир в меню чоловіків

Існує поширена легенда про те, що сушені плоди смокви позитивно впливають на потенцію. Але, на жаль, для позбавлення від цієї проблеми немає чарівних продуктів. Проте, сушений інжир корисний для чоловіків точно так же, як і для жінок. Велика кількість вітамінів і мікроелементів допомагає підтримувати здоров’я людям будь-якого віку і статі.

Інжир для дітей

інжир для дітей
Педіатри не рекомендують включати сухофрукти в меню дітей, яким не виповнився один рік. Після досягнення цього віку можна давати один сушений плід дитині, але краще ділити його на невеликі порції. Велика кількість швидких вуглеводів, що містяться в будь-яких засушених плодах, можуть завдати шкоди здоров’ю малюка. Тому, якщо у вас є така можливість, вибирайте для нього свіжі стиглі фрукти.

Чим небезпечний сушений інжир

унікальний склад інжиру сушеного
Перш за все, слід пам’ятати, що сухофрукти містять дуже мало води. Через це кількість цукру в плодах зростає до 70%. Цей факт не скасовує користь сушеного інжиру для організму, але його слід враховувати людям, що страждають від деяких захворювань і зайвої ваги.

Здоровим людям також не варто занадто часто балувати себе смачними сушеними плодами. Сушений інжир, калорійність якого не перевищує 50 ккал на 100 грамів, прекрасно засвоюється організмом. Але високий вміст вуглеводів, які знаходяться в ньому, має змусити вас задуматися.

Сушений інжир, про користь і шкоду якого ми детально розповіли в цій статті, можна часто побачити на прилавках російських магазинів. На жаль, свіжі плоди рідко доходять до нас в збереженому вигляді і нечасто мають товарний вигляд. Але якщо ви хочете поповнити раціон своєї родини корисним і смачним продуктом, то можете сміливо купувати інжир в сушеному вигляді.

Користь і шкода інжиру при цукровому діабеті — відео