Ікра з гарбуза на зиму — рецепти приготування через м’ясорубку, в мультиварці, з майонезом, кабачком, відео

ікра з гарбуза на зиму
Дивно ніжна закуска відмінно поєднується з м’ясними стравами, птицею, пастою і овочами. Як готується ікра з гарбуза на зиму? Рецепт кожної заготовки, описаної в цій статті, легко втілити в домашніх умовах.

Гарбузова ікра

гарбузова ікра по простому рецептом
Це нехитре блюдо відрізняється кислувато-солодким смаком і красивим яскравим кольором. Зберігається воно в холодильнику або коморі досить довгий час.

Складові:

• м’якоть гарбуза — один кілограм;
  • рослинне масло — 100 грамів;
  • оцет (підійде 9%) — 50 мл;
  • дві цибулини;
  • морква;
  • вода — 100 мл;
  • томатна паста — три великих ложки;
  • сіль — столова ложка;
  • часник — три часточки;
  • паприка — дві ложки;
  • мелений чорний перець — половина столової ложки.

Для цієї страви краще вибрати стиглу, але несолодке гарбуз. Спеції ви можете поміняти на свій смак. Наприклад, взяти перець чилі замість паприки.

Як приготувати ікру з гарбуза на зиму? Рецепт закуски викладено нижче.

підготувати гарбуз до заготівлі
Для початку обробіть овочі, очистіть їх, а м’якоть поріжте кубиками. Після цього складіть на дно каструлі або казанка морква і гарбуз. Додайте до них трохи рослинного масла.гасити овочі на невеликому вогні

Гасіть продукти чверть години на слабкому вогні, не забуваючи періодично їх помішувати. Томатну пасту з’єднайте з водою, а потім влийте отриманий соус до овочів. Готуйте продукти ще півгодини, а коли вони стануть м’якими, збийте їх занурювальним блендером.збити готові овочі блендером

На маслі, що залишилося обсмажте порізаний дрібними кубиками цибулю. Коли він придбає золотистий відтінок, викладіть його в каструлю.обсмажити цибулю для ікри
Відразу ж додайте подрібнений часник, сіль, оцет і спеції. Доведіть ще раз ікру до кипіння, а потім розкладіть її стерилізовані банки і закатати.

Ікра з гарбуза з морквою

ікра з гарбуза з морквою
Оригінальна закуска буде спокійно зберігатися всю зиму, тому ви в будь-який момент зможете подати її на обід або вечерю.

На цей раз вам будуть потрібні наступні продукти:

• гарбуз без насіння і шкірки — 700 грамів;
  • морква — 350 грамів;
  • цибуля — 300 грамів;
  • свіжі томати — 150 грамів;
  • часник — 40 грамів;
  • сіль, сушений базилік і мелений перець — за смаком;
  • рослинне масло — 60 мл;
  • 9% оцет — дві столові ложки.

Отже, готуємо ікру з гарбуза на зиму через м’ясорубку. Овочі обробіть, очистіть і наріжте середніми шматочками.чистимо гарбуз для ікри

По черзі подрібніть їх за допомогою м’ясорубки і обсмажте на олії.пропустити гарбуз через м'ясорубку
Спочатку відправте в сковороду цибулю, потім моркву, а в самому кінці покладіть гарбуз.

Помідори очистіть від шкірки і подрібніть м’якоть.

Замість свіжих томатів можна використовувати кетчуп або томатну пасту.

Додайте до овочів пюре, сіль, часник, оцет і спеції.

Коли всі інгредієнти стануть м’якими, розкладіть їх по заздалегідь обробленим банкам і закрийте прокип’яченими кришками. Гарбузова ікра на зиму готова. Не забудьте перевернути її догори дном і добре вкрити. А на наступний день банки можна помістити на зберігання в комору.

Ікра з гарбуза і кабачка

ікра з гарбуза і кабачка
Осінньою порою, коли прийде час збирати врожай на дачі, не забудьте приготувати смачну овочеву ікру. Вона надовго збереже для вас пам’ять про літо, що пішло і сонячні дні.

Складові:

• очищена гарбуз — два кілограми;
  • кабачки (м’якоть) — один кілограм;
  • цибуля ріпчаста — 500 грамів;
  • томатна паста — 300 грамів;
  • майонез — 250 грамів;
  • рослинне масло — 125 грамів;
  • цукор — 100 грамів;
  • сіль — 60 грамів;
  • оцтова кислота 70% — одна столова ложка;
  • мелений чорний перець і лавровий лист — за смаком.

Гарбузова ікра «Пальчики оближеш»

гарбузова ікра пальчики оближеш
Мультиварка — це практичний кухонний прилад, який сучасні господині часто використовують для приготування смачних овочевих заготовок. Саме він допоможе нам приготувати солодку ікру з гарбуза на зиму. Рецепт «Пальчики оближеш» отримав свою назву не просто так — закуска дійсно зникає зі столу першої, а гості завжди просять добавку.

Для цієї страви вам знадобляться наступні продукти:

• гарбуз — 500 грамів;
  • морква — 150 грамів;
  • ріпчаста цибуля — 200 грамів;
  • помідори — 120 грамів;
  • масло рослинне — шість столових ложок;
  • часник — п’ять зубчиків;
  • лавровий лист — три штуки;
  • сіль і мелений перець — за смаком;
  • мелена куркума — половина чайної ложки.

Відео-рецепт ікри з гарбуза і баклажан

Обов’язково спробуйте приготувати ікру з гарбуза на зиму! Рецепти, зібрані на цій сторінці, допоможуть вам втілити цю ідею в життя. В результаті ви отримаєте ніжну і ситну закуску, яка буде радувати вас довгими зимовими вечорами.