Газон рулонний або посівної — порадьте, що вибрати?

«Газон рулонний або посівної, порадьте, що вибрати», просять багато, мріючи оформити територію присадибної ділянки рівною зеленою травою. Ми дамо відповідь на питання в статті, розглянувши всі достоїнства і недоліки цих видів газонного покриття.

посівний газон

На перший погляд, посівної газон влаштувати простіше і дешевше. Підготувати ґрунт, очистивши її від бур’янів, посіяти насіння і чекати появи зеленої трави. Але в вирощуванні газонної трави є свої особливості, про які необхідно знати, щоб прийняти правильне рішення.

Щоб отримати рівне газонне покриття без бур’янів за ним необхідно добре доглядати, відразу висмикувати з’являється бур’ян або обробляти спеціальними гербіцидами системної дії.

посівної газон

Особливістю газонної трави є, то, що вона росте суцільним килимом, Коріння щільно переплетені, а поверхня являє собою зелений килим з дуже густотою травою. Але такого ідеального стану можна добитися тільки через два або три роки вирощування. Своєчасно удобрюючи, просапуючи і підстригся траву, ви отримаєте бажаний результат не раніше ніж через два роки.

рулонний газон

Рулонний газон вирощується в спеціальних газонних розплідниках. На величезних рівних полях за допомогою сучасної техніки готується грунт до посіву.

Висіваються різні суміші газонних трав, щоб замовник міг вибрати той вид газонного покриття, який йому потрібен. Агротехніки стежать, щоб вчасно вносилося добриво, при необхідності посіви обробляються від шкідників, хвороб і бур’янів.

свіжо зрізані рулони газону

Посаджену газонну траву регулярно поливають і стрижуть. Через два роки, коли газон «дозріє», стане досить густим і рівним, його зрізають спеціальними машинами. Товщину дерну залишають достатній для того, щоб він прижився на новому місці.

Зрізані пласти змотують в рулони і відправляють до місця продажу. Існує термін, протягом якого бажано укласти зрізані газонні рулони на нове місце. Він не повинен перевищувати трьох днів.

висновок

Відповідаючи на питання: «що вибрати рулонний газон або посівної?» Можна сказати, що все залежить від вашого бажання і можливостей.

Якщо хочете отримати газон швидко, вибирайте рулонний. Через сім днів після його укладання у вас буде на присадибній ділянці зелений килим газонної трави не тільки красивою, але і дуже корисною. Густа трава як губка вбиратиме непотрібну пил, і очищати повітря, насичуючи його киснем.

Ще один плюс рулонного газону в тому, що щільні коріння трави не дадуть прижитися більшості бур’янів і полоти таку траву буде простіше і легше. Основний догляд зведеться до своєчасної стрижці і поливу.

Якщо ж ви все любите робити своїми руками, і набагато більше цінуєте, то, що видобуто власною працею, спробуйте виростити газонне покриття з насіння. Через два роки ви з гордістю будете розповідати друзям, як сіяли і пололи, поливали і стригли, удобрювали і, нарешті, отримали це зелене диво.

Якщо ви впевнені в своїх силах і у вас достатньо терпіння для вирощування газону з насіння, бажаємо вам удачі в цій непростій справі. Початкові витрати на посівне газонне покриття, не рахуючи часу, яке ви в нього вкладіть, звичайно, менше, ніж при укладанні рулонного газону. Приготуйтеся до того, що необхідно буде купувати добрива, гербіциди, пестициди і, можливо, досеівать траву в деяких місцях при її порідінні. Перевага полягає в тому, що можна посадити декоративний квітковий газон, який на полях не вирощують.

Удачі вам і прекрасних газонів!

2 відео: що вибрати рулонний або посівної газон