Газон своїми руками, як зробити газон на дачі, посадка навесні, як посіяти, поетапне фото, відео

Гарний доглянутий присадибну газон
Все більша кількість дачників влаштовують на своїх ділянках газони. У кого-то це маленький шматочок зелені біля альтанки, хтось влаштовує на ньому майданчик для дитячих ігор, хтось поєднує його з квіткової клумбою. Щоб правильно зробити газон своїми руками, прочитайте наші рекомендації, які ми погодили з фахівцями з ландшафтного дизайну.

Різновиди газонів за способом створення

Перш ніж визначитися з тим, як зробити газон своїми руками, потрібно вирішити який спосіб його створення ви виберете.

Є два види облаштування газонів, якими можна скористатися:

1. Посівний.
  2. Рулонний.

Посівна галявина обійдеться дешевше, особливо якщо ви збираєтеся зробити газон своїми руками. Але цей спосіб зажадає від вас великих трудовитрат, але ж нашому дачнику ніякі роботи не страшні.

Укладання рулонного газону
Другий вид влаштування газону на дачі своїми руками — укладання покупного рулонного килима. Цей спосіб дозволяє зробити газон швидко і акуратно. Крім того, нам не потрібно чекати сходів, доглядати за ними. Ми відразу отримуємо готову галявину, яка буде радувати нас і наших дітей. Правда, цей газон щодо доріг, але краса вимагає жертв!

Різновиди газонів за призначенням

Після вибору способу виготовлення і перед тим, як зробити газон на дачі своїми руками визначаємося по функціональності майбутньої галявини. Вибирати будемо з декількох варіантів:

1. Партерний.
  2. Спортивний.
  3. Парковий.
  4. Мавританський.
  5. Універсальний.

партерний газон відрізняється від інших вишуканістю своїх трав, ніжною смарагдовою зеленню і відмінною декоративністю. Його влаштовують для прикраси майданчиків біля будівель, поєднують з квітковими клумбами або альпійськими гірками. Ходити по такому газону не рекомендується.

спортивний газон, навпаки, відрізняється підвищеною стійкістю до стирання і швидким відновленням. Тому він застосовується на дитячих майданчиках для дачі, біля альтанок і інших місць, де на траву випадає підвищене навантаження.

Пристрій посівного газону

Тепер поговоримо про облаштування газону своїми руками і проілюструємо процес поетапно на фото. Перш за все, потрібно підготувати майданчик, яка була обрана для нашої галявини.

Для початку очистимо майданчик від сміття і видалимо з неї особливо великі бур’яни. Дрібні бур’яни можна вибрати вручну при перекопуванні, а можна отруїти природу за допомогою хімії.

Застосовуючи хімічні добрива, гербіциди або інші хімікати, ви не тільки знищуєте природу, а й труїте і себе, і своїх дітей!

Але якщо скористатися прийомами природного землеробства, то варто вчинити інакше і ваш ділянку віддячить вам і красивою галявиною, і нормальної екологією. Для того, щоб знищити бур’яни навіть не доведеться перекопувати грунт. Після прибирання ділянки потрібно накрити його шаром з рулонних матеріалів: старого лінолеуму, руберойду, шиферу. Підійде також різний пакувальний картон, старі килимові доріжки тощо. Розкладіть все це багатство в кінці літа, а навесні зніміть і приступайте до посадки газону своїми руками.

Пристрій рулонного газону

Якщо ви вирішили влаштувати на дачі рулонний газон, для початку потрібно ознайомитися з розмірами продаються рулонів і розрахувати потрібну вам кількість. Отримана кількість матеріалу потрібно збільшити на 10 відсотків, цей запас потрібен для більш точного розкрою або для компенсації браку при укладанні.

Перед тим, як вибрати рулонний газон для укладання його на дачі своїми руками, подивіться на представлене нижче фото.
Вибір якісного рулонного газону

Ви бачите, що рулони трави повинні бути рівними як по ширині, так і по товщині. Важливо оцінити і якість самої галявини.

Фото газонів на дачі, зроблених своїми руками

Оригінальна форма газону

Газон на дачі, зроблений своїми руками

Рулонний газон на дачі