Джем з айви — як приготувати в мультиварці, через м’ясорубку, покроковий рецепт, відео

ароматний вітамінний джем з айви
Серед зими завжди хочеться побалувати себе і близьких чимось, що нагадує про минуле літо і смачне. Спробуйте приготувати джем з айви. Ця ароматна і солодка заготовка не тільки порадує яскравим сонячним кольором, але і зміцнить імунітет, збагативши організм вітамінами і іншими корисними речовинами, яких в айві безліч. Айва японська, або хеномелес, містить рекордну кількість аскорбінової кислоти. Недарма цей фрукт називають північним лимоном. Аксорбінка надає стиглим плодам сильний кислий присмак. Тому плоди хеномелесу рідко їдять сирими, зазвичай їх піддають кулінарній обробці з додаванням цукру, і джем з айви вважається одним з найсмачніших десертів.

Читайте також статтю: смачне варення з айви!

Розглянемо кілька варіантів його приготування.

Як підготувати айву для джему

підготовка плодів для джему
Для заготовок підійдуть фрукти будь-якої якості, навіть злегка залежалися. Головне, щоб вони були повністю достигли. Тоді айва повністю розкриє свій смак. Фрукти вимийте і щіткою зчистити пушковий наліт на шкірці. Вважається, що він здатний дратувати гортань і голосові зв’язки. Плоди обсушити, розділіть на чотири частини і обріжте зіпсовані місця.

Айвовий джем без шкірки вийде більш однорідним, а з шкіркою збереже більше вітамінів.

зібрати насіння айви
Четвертинки фруктів очистіть від насіння і насіннєвих камер, ще раз сполосніть чистою водою і дайте їй стекти. Тепер наша айва готова для подальшої обробки.

Джем з айви в мультиварці

джем з айви в мультиварці
Зараз у кожної зайнятої господині є мультиварка, яка істотно заощаджує час і полегшує життя. Спробуємо приготувати джем з айви саме в ній. Нам знадобляться такі продукти:

• айва — 1 кг;
  • цукор — 0,5-0,75 кг;
  • вода — 0,5-0,75 л.

Сахара в джем кладуть за бажанням. У пропорції один до одного джем буде відмінно зберігатися в квартирі. Якщо покласти поменше, його краще закочувати в маленькі баночки і зберігати в холодильнику, так як заготовки з малою кількістю консерванту можуть з часом запліснявіти.

Спосіб приготування:

1. Залийте в чашу мультиварки воду і встановіть ручний режим або «Мультіповар» на температуру 160 ° С.
  2. Поки вода закипає, поріжте четвертинки айви ще на кілька частин.варимо джем в мультиварці
  3. Засипте фрукти в киплячу воду і варіть півгодини.
  4. Злийте воду, дайте плодам стекти і зважте їх.
  5. Перекладіть їх назад в мультиварку і додайте стільки цукру, скільки важить фруктова маса.
  6. Варіть джем ще 40 хвилин при температурі 130 ° С.
  7. Поки маса уварюється, простерилизуйте чисті банки в духовці або на пару.
  8. Розкладіть джем з айви в мультиварці по банкам і укупорьте.

Айва містить багато желирующего речовини — пектину, тому завжди розливайте джем в гарячому вигляді. Після охолодження маса стане набагато густіше.

Рецепт з використанням м’ясорубки

джем з айви через м'ясорубку
Якщо мультиваркою ви поки ще не обзавелися, процес приготування зимового делікатесу займе трохи більше часу. Зате кількість готового товару не буде обмежена розмірами чаші. Спробуємо зварити джем, подрібнивши попередньо фрукти в м’ясорубці. Покроковий рецепт забезпечимо картинками, і тоді джем з айви вийде навіть у самій недосвідченої господині.

Відео-рецепт ароматного десерту

Джем-п’ятихвилинка

джем з айви п'ятихвилинка
Рецепт підійде для любителів фруктового чаю, пирогів і ватрушок. Всі корисні речовини в джемі-п’ятихвилинці з айви зберігаються, тому для боротьби з простудними захворюваннями кілька баночок зовсім не завадять.

Для приготування цього скоростиглого десерту підготовлені фрукти подрібнюють і засипають цукром в пропорції один до одного і залишають на кілька годин, щоб айва дала сік. Потім масу ставлять на сильний вогонь, швидко доводять до кипіння і варять протягом п’яти хвилин, постійно помішуючи. Вогонь вимикають і залишають джем на плиті до повного охолодження. Потім процедуру повторюють ще два рази. Готовий джем розливають по банках і закупорюють. Тримати п’ятихвилинне частування краще в прохолодному місці.

У даного рецепта безліч різновидів — на будь-який смак. Ось найвдаліші з них:

• в процесі приготування кладуть тільки половину норми цукру. Другу половину замінюють медом, який додають тільки після охолодження суміші;
  • в кінці варіння джем приправляють однією з спецій — корицею, кардамоном, мускатним горіхом;
  • для отримання багатого смаку до айві додають яблука, лимони, курагу, гарбуз, апельсини або очищені та подрібнені волоські горіхи.

Тепер ви знаєте кілька рецептів, як приготувати джем з айви.

Одержаний десерт прекрасно підійде для начинки в солодких пирогах і ватрушках. Густий бурштиновий джем в красивій вазі наповнить ваш будинок літніми ароматами і зробить зимові сімейні чаювання особливо душевними і радісними.