Чорниця у власному соку на зиму — рецепти з цукром і без цукру, в мультиварці, аерогрилі, відео

чорниця на зиму
П’янкий кислуватий смак дає чорниця у власному соку на зиму. Рецепти провизий дуже різноманітні, але її особливий присмак залишається незмінним навіть в поєднанні з іншими фруктами або ягодами. Консервування ягідних вітамінів за сучасними технологіями досягло досконалості. Зараз не потрібно докладати особливих зусиль, щоб отримати сік з бажаних плодів і не потрібно довго чекати, поки вони проваряться.

Загальна про чорницю

корисна і смачна ягода
Антиоксиданти, що містяться в ягоді, затримують утворення ракових клітин. Вітаміни A, B1, B6, C, PP сприяють нормальному обміну речовин. Вуглеводи, магній, фосфор і калій наповнюють організм відсутніми елементами. Чорниця у власному соку, законсервована на зиму зберігає всі перераховані мікроелементи, навіть при обробці її гарячою водою і при тривалому зберіганні.

Вона сприятливо впливає на горло, тому що страждають його запаленням і кашлем, обов’язково слід впустити в свій раціон плоди цього цілющого куща. Бажаючим зайнятися очищенням свого кишечника, допоможуть ті ж ягоди. Завдяки присутності в них дубильних компонентів, пантотенова кислота і пектину, нормалізуються всі процеси, що протікають в шлунково-кишковому тракті.

Як законсервувати чорницю на зиму?

консервована чорниця
В інтернеті багато варіантів консервування цієї ягоди. Її можна закрити з іншими фруктами, ягодами у вигляді компоту, варення або джему. Смак неперевершений як цілком ягодами, так і отриманим з неї соком. Найсмачніша і ходова є чорниця у власному соку, рецепти з фото найбільш докладно описують процес її консервування. Для підготовки провізії необхідно дістати такі кухонні предмети: каструлю для стерилізації банок, бавовняний рушник або тканину для стерилізації в каструлі, таз для промивання ягід, стерилізовані банки і кришки, теплу ковдру для укутування заготовок в результаті. Якщо ви йдете в ногу з часом, то для закочування чорниці можете дістати і протерти перед процесом або мультиварку, або аерогриль, або духовку. Покроковий опис консервування чорниці із застосуванням даної кухонної техніки представлено нижче. Приємною роботи і смачного результату!

1. Відокремити гілочки і зелень від ягід.збір чорниці
  2. Вимити в тазі з водою.моєму і перебираємо ягоди
  3. У заздалегідь простерилізовані банки насипати ягоди, зверху додати шар цукру.наповнюємо банки чорницею
  4. Помістити банки в каструлю для стерилізації, накривши кришками. Кип’ятити 15 — 20 хвилин. Чорниця трохи повинна осісти в ємностях, порожнечу слід дозаповнити залишилися ягодами. При такій обробці теплом, плоди почнуть виділяти сік, який заповнить повністю баночку.стерилізуємо банки з чорницею
  5. Потім закатати кришками, перевернути і обернути в тепле покривало на добу.
  6. Консервовані ягоди з цукром готові!

Не можна додавати занадто багато цукру, така провізія не буде довго зберігатися.

Чорниця у власному соку без цукру

Процес консервації:

1. Підготувати 1 кг ягід до закочування: очистити від зелені, вимити.промита чорниця
  2. Висипати чисту чорницю в стерилізовану тару, закрити кришкою, почати стерилізувати в каструлі хвилин 20. В процесі теплової обробки, потрібно додати на верх банки кілька ягід, адже загальна маса буде осідати. Прокип’ятити ще хвилин 10 і приступити до закочування.процес обробки
  3. Закрутити кришками банки з вмістом. Виходить одна 0,5 літрова банка. Чорниця у власному соку на зиму без стерилізації готова!

Не бажано в процесі стерилізації заповнювати порожнечу банки кип’яченою водою, краще дочекатися поки чорниця випустить весь свій сік, а його там предостатньо.

Зараз стільки кухонної техніки, що полегшує приготування їжі, навіть і не замислюєшся, що її можна застосувати не за призначенням. Наприклад, мікрохвильовку і мультиварку в консервуванні. Ті, хто має в будинку мультиварку, можуть їй спокійно скористатися при виконанні заготовок на зиму з ягід. Вона прекрасно справляється зі своїм завданням і економить ваш час.

Чорниця у власному соку на зиму в мультиварці

Процес консервації:

1. Простерилізувати банки перед початком роботи, разом з кришками.
  2. Очистити і вимити чорничні ягоди.ягоди моєму
  3. Розташувати їх в мультиварці до самого верху.мультиварка
  4. Каструлю в мультиварці наповнити водою трохи більше половини. Вибрати пункт «Гасіння» і запустити механізм. Через 30 хвилин додати ще ягід і продовжувати варити хвилин 20.
  5. Розлити по банках і закупорити.розлити по банках
  6. Набір вітамін готовий!чорниця на зиму готова

Процес консервації:

1. Вимиті і висушені, очищені від зелені ягоди помістити в друшляк або сито і видавити сік дерев’яним пресом. Можна додати цукор для наповнення кислого пюре солодким смаком.чорниця з цукром
  2. Отриманий сік з макухою вилити в баночки і підготуватися до подальшої стерилізації.
  3. Баночки з чорницею ємністю по 0,5 літрів прикрити кришками і розставити на решітці в холодній духовці. Розігріти її до 120 градусів і стерилізувати 10 хвилин.
  4. Дістати гарячі банки і одразу ж закупорити. Перевернути і укутати.закупорені банки

1. Вимити, очищені від грон 1 кг ягід чорниці.свіжа чорниця
  2. Всипати 400 грам цукру за бажанням.
  3. Стерилізувати баночки. Потім в них викласти ягоди доверху, помістити в аерогриль і встановити таймер на 180 градусів при високій швидкості.стерилізуємо чорницю
  4. По закінченню 30 хвилин, стерилізовані банки з ягодами і соком, що виділився дістати і відразу ж закупорити кришками.
  5. Перевертати не потрібно і укутують так само. Смачної вам чорниці!чорниця в банках

За наданими рецептами настільки легко законсервувати чорницю у власному соку на зиму, що до них будете повертатися кожен рік. Надані покрокові інструкції можна трохи змінити, наприклад, введенням додаткових інгредієнтів. Чорниця чудово поєднується з малиною, полуницею, грушами і іншим садовим урожаєм. Снігової вам зими і смачних вітамінних заготовок!