Чи можна кавун мамі, що годує, як правильно їсти кавун при вагітності, відео

Якщо організм дитини реагує спокійно, мамі можна кавун
Більшість з нас, і дітей і дорослих, люблять смачний, солодкий, соковитий кавун, перед смаком якого складно встояти. Тим більше різноманітні сорти цієї ягоди в кінці літа продаються на кожному кроці. Тому недавно народили жінки часто задаються питанням, чи можна кавун мамі, що годує? Щодо цього не існує ніяких певних правил. Медики стверджують, що можна вживати кавун, який встиг саме в сезон, тому як в ранніх плодах міститься багато нітратів.

Корисні властивості кавуна при грудному годуванні

У м'якоті кавуна багато корисних речовин
Насправді кавун при грудному годуванні дуже корисний. У ньому знаходиться досить багато вітамінів, які благотворно впливають на молоду маму і малюка:

1. Антиоксиданти, аналогічні каротину, що поліпшують зір.
  2. Вітаміни В1, В2, С, що роблять сприятливий вплив на організм, що регулюють функції нервової і серцево-судинної системи.
  3. Залізо, яке допомагає підвищити знижений гемоглобін в період лактації.
  4. Кальцій, нестача якого викликає у годуючих мам випадання волосся, ламкість нігтів і проблеми з зубами.
  5. Мікроелементи, які уповільнюють старіння і розвиток онкологічних захворювань.
  6. Пантеноловая кислота, яка покращує кишкову моторику, активізує процеси метаболізму, сприяє нормалізації сну і виводить з організму токсини.
  7. Фолієва кислота, яку призначають лікарі під час вагітності майбутнім мамам. Вона сприяє нормалізації травних процесів, виробленні грудного молока, розвитку імунної та кровоносної системи дитини, а також регенерації шкірних покривів.

Завдяки сечогінній дії кавуни сприяють виведенню зайвих солей і шлаків з організму.

Для здоров'я мами кавун необхідний
Крім цього, кавун має низьку калорійність. У 100 г плоду міститься лише 25 калорій, що прирівнюється до березового або морквяного соку. Тому вживання цього продукту допоможе годуючим мамам позбутися зайвих кілограмів. (Див. Варення з кавунових кірок найпростіший рецепт з фото крок за кроком)

Небезпека кавуна при лактації

У невеликих кількостях кавун корисний всім
Однак вживання кавуна при лактації може мати і деякі неприємності:

• Він може стати причиною алергії, хоча таке трапляється далеко не з усіма.
  • Не рекомендується поєднувати кавун з іншими продуктами харчування, так як він може викликати підвищене газоутворення у мами і малюка.
  • Щоб прискорити дозрівання кавунів, дуже часто використовуються нітрати, тому бажано не ризикувати, купуючи ранні сорти. Вживати кавуни найкраще в розпал сезону, коли ймовірність отруєння нітратами значно зменшується.
  • Недоброякісна перевезення і зберігання кавуна можуть спричинити виникнення інфекції на його шкірці, яка легко проникає всередину при пошкодженні.

Як правильно вибрати кавун?

Вирощений власними руками кавун корисний молодим мамам
Медики говорять про те, що в перші 2 місяці після пологів не варто вживати кавуни, а в подальшому з ними необхідно бути обережнішими. Існує ймовірність отруєння і алергічних реакцій. Особливо це небезпечно для дітей першого року життя. Щоб цього не сталося, треба ретельно вибирати продукт, а купувати його рекомендується в кінці серпня. Молодій мамі потрібен дозрілий кавун, тому необхідно його добре перевірити.

Як правильно їсти кавун?

Видаліть насіння перед вживанням кавуна
В першу чергу кавун перед вживанням необхідно ретельно помити. Якість продукту можна спочатку перевірити на татові, і якщо все добре, тоді можна їсти і мамі. Як правильно їсти кавун? Спочатку потрібно з’їсти невеликий шматочок, і простежити, як він подіє на дитину. Якщо протягом дня малюк почувається добре, то можна збільшити розміри шматочка.

Якщо у малюка виникнуть висипання, діарея або болі в животі слід відмовитися від вживання кавуна. Алергія виникає зазвичай у вигляді висипки і швидко зникає, якщо подразник усунутий. Вона може проявити себе протягом трьох днів, тому в цей період потрібно спостерігати за дитиною і не включати в харчування нові продукти.

Рекомендації!

1. Не рекомендується доїдати вчорашній кавун, навіть якщо він перебував в холодильнику.
  2. Не бажано вводити в раціон 2 нових продукту одночасно, спершу необхідно розібратися з одним.
  3. При бажанні їсти кавун з хлібом, варто вибирати пшеничні сорти, вони представляють собою меншу ймовірність розладів шлунку у дитини.

Вживати кавун при годуванні груддю потрібно обережно
Якщо ви годуєте дитину грудьми, то це не причина відмовлятися від більшості продуктів, тим більше овочів і фруктів. У кавуні знаходиться багато вітамінів, тому його рекомендується їсти дорослим, так і дітям, як вагітним, так і жінкам, що годують. Зробіть свій раціон вирощеними на дачі овочами, ягодами і фруктамі.Употребляйте буряк, морква, яблука, малину, полуницю, але в невеликих кількостях.

У вас ще виникає питання, чи можна їсти кавун при грудному вигодовуванні? Звичайно ж, можна, важливо тільки знати міру, стежити за реакцією свого малюка і правильно вибрати кавун, щоб він приносив тільки користь.

Відео про харчування мами при грудному вигодовуванні дитини