Аспарагус — корисні властивості рослини, лікувальні властивості в народній медицині, відео

Аспарагус має лікувальні властивості
Представники роду аспарагусів — це не тільки декоративні зелені види і овочеві культури, а й по-справжньому лікарські рослини, що володіють багатим набором корисним властивостей і якостей.

Самим вивченим офіційною медициною представником роду є аспарагус аптечний або овочева спаржа. Досліджуючи біохімічний склад рослини аспарагуса, вчені ще в позаминулому столітті відкрили першу амінокислоту — аспарагін, що входить до складу білків, що сприяє зв’язуванню токсичного для організму людини аміаку і виведенню зайвої рідини.

Згідно з даними біологів і хіміків, в зеленій частині та коренях рослини багато мінеральних солей, органічних кислот і вітамінів, серед яких лідирують вітаміни групи B і аскорбінова кислота.

Але, крім цього виду в сімействі аспарагусів, є ще близько трьох сотень унікальних рослин, нітрохи не менш цікавих і корисних. Як використовує лікувальні властивості аспарагуса народна медицина, і чи знаходить користь рослини підтвердження у медиків традиційної школи?

Корисні властивості аспарагуса

овочева спаржа
Біохімічний склад всіх рослин аспарагуса подібний зі спаржею, рекомендованої в якості дієтичного низькокалорійного продукту харчування, джерела вітамінів і мінеральних солей, а також амінокислот і флавоноїдів.

Зокрема, таке рослинна сировина здатне:

• знизити частоту нападів мігрені;
  • зняти запалення сечового міхура і нирок,
  • вивести зайву рідину;
  • вивести небезпечні для людини речовини і токсини.

Гроновидний аспарагус: властивості і значення в медицині Індії

гроновидний аспарагус
Велика частина видів ще чекає уважних дослідників, а ось на батьківщині аспарагуса гроновидного, в Індії та інших регіонах Індокитаю цей вид уже багато століть з успіхом застосовується для лікування різних недуг.

Система народної медицини Індії, Аюрведа рекомендує лікувальні засоби на основі коренів аспарагуса при самих різних захворюваннях і хворобливих станах. Гроновидний аспарагус, названий завдяки характерній формі суцвіть, в рідному для нього регіоні іменується «Шатавари», що можна перекласти як «сто лікарів» або «ліки від ста хвороб».

З коренів аспарагуса готують лікарські засоби
Довгасті великі бульби, що утворюють основу кореневої системи рослини і визначають корисні властивості аспарагуса. Шатавари благотворно впливає на репродуктивну функцію жінок і чоловіків.

Аспарагус допомагає боротися з раковими захворюваннями
У представниць прекрасної половини прийом препаратів з сушених коренів аспарагуса:

• викликає підвищену лактацію;
  • налагоджує менструальний цикл;
  • знімає тягар і біль під час місячних;
  • надаємо сечогінну дію;
  • заспокоює і м’яко тонізує.

Аспарагус: отруйно чи рослина?

У ягодах аспарагуса висока концентрація токсину
Всі ці види аспарагусів, і вирощувані в саду, і знаходяться в домашніх умовах, цвітуть, а потім утворюють невеликі округлі ягоди оранжевого, червоного або синювато-чорного відтінку. Зелені частини рослини містять сапоніни, токсичні для людини речовини. Але якщо в філокладії цих сполук не багато, то в ягодах концентрація токсину набагато вище і може бути небезпечною для домашніх тварин, а особливо для маленьких дітей, звертають увагу на яскраві плоди.

Вживання в їжу таких, що роблять аспарагус отруйною рослиною ягід, загрожує блювотою, діареєю, болями в животі.

Інтенсивність симптомів залежить від віку, ваги і стану здоров’я того, хто з’їв небезпечні плоди. Крім цього, контакт зі слизовою оболонкою соку ягоди викликає алергічні реакції і роздратування. Найчастіше симптоми зникають через добу або двоє, але щоб уникнути ускладнень, необхідно вжити заходів першої допомоги у вигляді рясного пиття і прийому ентеросорбентів, а також звернутися до лікаря.