Апельсин і мандарин — користь фруктів для організму, порівняння змісту компонентів, відео

апельсини та мандарини
Цитрусові — улюблені ласощі у дорослих і дітей. Особливо популярними стають апельсини та мандарини в зимовий час, коли інші натуральні фрукти в свіжому вигляді недоступні (імпортні, звичайно, не рахуються). Як правило, діти більше люблять мандарини — вони зазвичай мають більш солодкий смак, до того ж очистити від цедри мандаринку можна і без допомоги батьків. Однак у апельсинів також чимало прихильників завдяки соковитою і смачною м’якоті.

Відомо, що і мандарини, і апельсини містять багато мікроелементів. Багато напевно задавалися питанням, який з цих цитрусових більш корисний. А все залежить від того, з якого боку дивитися, іншими словами, корисна дія фруктів можна оцінювати в залежності від переважання того чи іншого вітаміну в їх складі.

Хто багатший на вітамін А?

Помаранчевий колір шкірки цитрусових є прямим доказом того, що обидва вони містять бета-каротин, який в людському організмі перетворюється на вітамін А. Цей елемент відповідає за вироблення потрібної кількості колагену, який, в свою чергу, робить шкіру еластичною і пружною. Крім того, він дуже необхідний для зору.

За кількістю вмісту вітаміну А мандарин корисніше апельсина більш ніж в 2,5 рази.

У кого більше вітаміну С?

Вітамін С не менш корисний для організму, ніж вітамін А, адже він:

• забезпечує еластичність судин;
  • завдяки антиоксидантним властивостям утримує в цілісності і не дає пошкоджуватися внутрішній стінці судин, що є профілактикою атеросклерозу.

За кількістю вітаміну С апельсин випереджає мандарин в 2,7 рази.

В якому цитрусі більше грубих волокон?

Під час приготування апельсинового або мандаринового соку залишається багато відходів. Саме вони є джерелом харчових волокон. Вони не перетравлюються організмом, але в цьому і полягає величезна користь грубих волокон. Потрапивши в кишечник, вони там розбухають і виводять назовні всі токсини, очищаючи його.

У апельсина в 2,5 рази більше грубих волокон, ніж в мандарині.

Підвівши підсумки, можна відзначити, що битву фруктів по справедливості виграє апельсин. У ньому більше вітаміну С і грубих волокон. Зате мандарин корисно вживати при нестачі вітаміну А.