Амарант — корисні властивості і застосування, як вживати, відео

амарант на присадибній ділянці
Амарант або щириця — це однорічна трав’яниста рослина, яка відноситься до сімейства амарантових. Воно володіє широким переліком властивостей, корисних для здоров’я людини. Тому його застосовують в медицині, косметологи і кулінарії. Причому використовуються абсолютно всі частини рослини: трава, коріння, насіння. Головне пам’ятати, які має амарант корисні властивості, і застосування його має здійснюватися за всіма правилами.

Склад і корисні властивості рослини

рослина амарант має корисні властивості
Лікувальні властивості рослини амарант відомі давно. Вчені виявили в ньому наявність незамінних для здоров’я людини речовин. Серед основних позитивних якостей виділяють:

1. У складі амаранту присутній вітаміни С, Е, Р, групи В. Завдяки цьому він володіє потужним імуномодулюючою дією. Він з легкістю усуває причину авітамінозу.
  2. Рослина містить великий перелік мікро і макроелементів: залізо, цинк, магній, селен, кальцій та інші. Це допомагає боротися із захворюваннями серцево-судинної, сечостатевої системи, проблемами печінки, шкірних покривів, шлунково-кишкового тракту.
  3. Корисні властивості амаранту полягають і у високому вмісті білка. Для організму людини він в кілька разів корисніший молочного.
  4. Застосування такого рослини дозволяє боротися з депресивними станами, а також хворобами нервової системи.
  5. Шіріца нерідко рекомендується застосовувати людям, що страждають від онкологічних захворювань. Він допомагає полегшити симптоматику і знизити негативний вплив променевої терапії.
  6. У складі рослини міститься унікальна речовина — сквален. Воно сприяє наповненню клітин і тканин тіла киснем, стимулює підвищення працездатності всіх внутрішніх органів, знижує концентрацію шкідливого холестерину в крові, а також має виражену протимікробну дію.

Лікувальні властивості ширіци широко застосовуються в традиційній медицині. Його можна застосовувати не тільки дорослим, але й дітям.

Вважається, що амарант має здатність очищати організм від важких металів і токсинів. Але офіційна наука не проводила дослідів на цю тему, тому підтвердження такого факту немає.

Амарантове масло

масло амаранту
Особливу користь для здоров’я приносить масло амаранту. У ньому міститься близько 8% жирних олій. Воно багате на вітамін Е, який славиться своїми антиоксидантними властивостями.

Застосування масла амаранту в косметології

маски з маслом амаранту
Корисні властивості амаранту знайшли застосування і в косметології. Його нерідко додають до складу дорогих кремів і доглядають коштів для шкіри. Воно відмінно живить епідерміс і регенерує його клітини. Масло застосовують не тільки на обличчі, але і на губах, волоссі, нігтях. Серед найпопулярніших методик використання такого засобу виділяють:

1. Поживна маска. Збийте вінчиком два курячих яйця. Введіть в них дві чайних ложки амарантового масла і одну ложку натурального меду. Ретельно вимісити склад і нанесіть його на очищену шкіру обличчя і шиї. Через 15 хвилин змийте теплою водою.
  2. Маска для рук. У звичайний дитячий крем додайте кілька крапель амарантового масла. Використовуйте в звичному режимі. Такий засіб відмінно живить шкіру, знімає подразнення і зволожує.
  3. Маска для волосся. Спочатку нанесіть невелику кількість масла на корені волосся. Після цього розподіліть засіб по всій довжині. Залиште на 15 хвилин. Після цього ретельно промийте голову шампунем.
  4. Ванночка для зміцнення нігтів. Змішайте дві ложки масла з ложкою соку лимона. В отриманий склад опустіть нігті на 15 хвилин. Таку процедуру рекомендовано проводити перед сном. Після ванночки Не мийте руки, надіньте теплі м’які рукавички і лягайте спати.

насіння амаранту

насіння амаранту для використання в кулінарії
Насіння амаранту відрізняються особливою користю і не завдають шкоди, головне знати, як застосовувати їх правильно. Найпростіший спосіб — приготувати з них борошно і використовувати її для приготування випічки.

Приготувати корисну кашу можна простим рецептом. Змішайте насіння і воду в пропорції 1 до 2. Варіть звичним чином, як і будь-яку іншу кашу. Якщо в процесі приготування вода сильно випаровується можна долити ще трохи. У готову страву додайте трохи ягід, банана або яблука.

Одним із способів, як вживати насіння амаранту стає їх пророщування. У паростках міститься велика кількість поживних речовин. Їх додають в овочеві салати і їдять кожен день.

Протипоказання

Амарант приносить користь, але і шкоду може заподіяти при певних умовах. Серед основних його протипоказань виділяють:

1. Індивідуальна непереносимість. Алергічна реакція може проявитися у вигляді висипки, сверблячки, роздратування слизових поверхонь.
  2. Панкреатит.
  3. Холецистит.
  4. Наявність каменів в сечовому або жовчному міхурі.
  5. Язва дванадцятипалої кишки.

В основному ці протипоказання стосуються масла. Щоб уникнути негативних наслідків застосування цієї рослини, необхідно проконсультуватися з фахівцем. Якщо під час терапії ви відчули негативні прояви і погіршення самопочуття, негайно припиніть застосування засобу і зверніться до лікаря.

Трава амаранту має лікувальні властивості. При її правильному застосуванні вдасться впоратися з багатьма захворювання і зміцнити імунітет.

Відео про корисні властивості амаранту