Айва що можна приготувати: 2 смачні рецепти

Вітаємо!

Багато рецептів про варення з айви, і я багато з них написала. Якщо хочете зварити варення з айви, то подивіться тут. Айву можна сушити, а також використовувати в приготуванні звичайних страв. Вони набудуть родзинку. Незвичайний аромат айви. Можна її запекти, зробити начинку для пирога, приготувати мармелад.

Перед приготуванням айву готують — очищають від шкірки і насіння. Якщо попалася дуже жорстка айва і погано чиститься, то поваріть її п’ять-десять хвилин, потім остудіть в холодній воді. Після цього вона легко очиститися.

Пропоную приготувати плов з айвою, а також спробувати запечену айву з рисом.

Вегетаріанський плов з айвою

айва приготування пловувегетаріанський плов з айвою

Готувати плов будемо в горщику, крім того нам потрібно буде:

• Літр води,
  • Рис — 250 гр.,
  • Ріпчасту цибулю (середній) — 3 головки,
  • Айва — 1 шт.,
  • Масло топлене — 60 гр.,
  • Куркума — 1 ч.л.,
  • Цукор — 1 ст.ложка,
  • Зіра мелена — 2 ч.л.,
  • Дрібка солі.
    1. Моєму гарненько рис і замочуємо на півгодини в холодній воді. Поки рис замокает, ріжемо тонкими півкільцями весь лук і відправляємо його на гарячу сковороду з 30 гр. розтопленого масла. Готуємо цибулю до прозорого стану, додамо до нього куркуму, перемішати і пожарим ще хвилинку.
    2. Заливаємо рис чистою водою знову і ставимо на вогонь. Покладіть сіль. На маленькому вогні варимо рис до напівготовності (10-15 хвилин). Відкинемо на сито потім, нехай стікає.
    3. Поки готуватися рис, на гарячій сковорідці окремо тушкуємо шматочки айви на другій половинці масла. Разом з цукром і зирой. Готуємо айву довго на малому вогні, поки сік не випарується і шматочки залишаться в цукровій глазурі.
    4. На дно горщика покладемо цибулю, потім шарами: рис, цибулю, айва, поки все не викладемо. Поливаємо плов маслом з сковорідок, накриваємо кришкою і в духовку. Обов’язково прогрійте до 180 ° С
    5. Плов готуватися протягом години, через кожні 15 хв. зменшувати нагрів духовки, потім ще півгодини нехай стоїть при 120 ° С. Потім нехай наш плов постоїть ще півгодинки в відключеною духовці.

Ось ми і приготували плов з айвою! Можна подавати на стіл!

Запечена айва з рисом

айва що приготувати запеченаайва запечена з рисом

На 10 плодів айви візьміть:

• Стакан рису,
  • 100 гр. родзинок,
  • 100 гр. горіхів,
  • 2ст цукру, можна за смаком.
  1. Айву добре помити, вирізати акуратно серединку не прорізаючи наскрізь.
  2. Промийте в декількох водах рис і відваріть до напівготовності.
  3. Перебрати і промити родзинки, потім залити його гарячою водою на півгодини.
  4. Помити горіхи, підсушити і подрібнити.
  5. Тепер з’єднаємо всі підготовлені продукти, покладемо цукор.
  6. Наповнюємо нашу айву начинкою і ставимо її на лист. Листочок намажте вершковим маслом.
  7. Запікаємо в духовці при середній температурі до м’якості айви. Приблизно годину.

Тепер можна ставити чайник і пробувати запечену айву. Полийте її вершковим маслом, медом або варенням. Підійде вишневе або обліпихи. Вам видніше!

Ось така різна айва і смачні рецепти, що можна і неї приготувати. Гарна не тільки в варення! Скоро напишу ще кілька цікавих рецептів з айви.

Бажаю Вам приємного чаювання! Не пропустіть нові статті.

З повагою, Софія Гусєва.