Айва японська: корисні властивості та протипоказання до вживання, відео

Купили ділянку, на якому росте кілька пишних деревець японської айви. Чула, що її плоди використовують в народній медицині. Підкажіть, в чому полягають корисні властивості японської айви, і чи є якісь протипоказання до її застосування?

японська айва
Айва японська широко використовується як ландшафтна культура. У неї компактні розміри і пишна крона з зеленого листя, схожих на яблуневі. Особливу декоративність надають рослинам великі суцвіття, які пофарбовані в червоний колір і в достатку покривають кущ. Середнього розміру лимонно-жовті плоди в свіжому вигляді можуть вживати тільки найвідчайдушніші, оскільки вони дуже кислі, зате дуже корисні. У чому ж полягають корисні властивості японської айви, і при яких захворюваннях рекомендується їсти волохаті жовті фрукти?

У науковій літературі культура відома під назвою «хеномелес», а садівники, успішно культивують айву на своїх ділянках, за кислий смак називають її «північним лимоном».

Які речовини містяться в плодах?плоди айви

«Малий, та молодецький» — так можна сказати про айву. Великими розмірами вона похвалитися не може (вага одного плода рідко перевищує 50 г), зате корисних речовин в ньому чимало. Серед них на особливу увагу заслуговують:

• вітамін С (його кількість перевищує за змістом навіть такі цитрусові, як лимон);
  • вітаміни групи В, а також Е і РР;
  • дубильні речовини, які надають фруктів терпкий смак;
  • пектини;
  • калій;
  • йод;
  • залізо (перевищує добову норму для людини в кілька разів);
  • кобальт;
  • мідь;
  • магній;
  • мінеральні солі;
  • клітковина;
  • ефірні масла.

У чому користь?розрізана айва

Як не дивно, але кисленькі фрукти благотворно діють на шлунок і травлення в цілому. Вони допомагають усунути запальні процеси, а при отруєнні виводять токсини і захищають слизову від їх всмоктування. Особливо корисно їсти айву при недокрів’ї для підвищення гемоглобіну. Не менш важливою є вона і для серцево-судинної системи, нормалізує її роботу.

Свіжі плоди японської айви радять включати в раціон дітей і вагітних, оскільки ці дві категорії відчувають підвищену потребу в залозі.

Хеномелес принесе користь і в комплексній терапії допоможе позбутися від таких хворобах, як:

• печінкові;
  • ниркові;
  • простудні;
  • шлунково-кишкові;
  • бронхіт;
  • нервове виснаження.

обмеження

В цілому прямих протипоказань до вживання айви, як в їжу, так і в лікарських цілях, немає. Однак варто бути обережними при введенні фруктів в раціон маленьких дітей. Надмірне захоплення айвою може привести до запору, а також «зашкалюють» показників гемоглобіну. Аналогічну дію спостерігається і у жінок в цікавому положенні, тому кілограмами є айву точно не треба. І ще один нюанс: при використанні насіння для приготування цілющих відварів подрібнювати їх не можна через що входить до складу отрути амигдалина.