Абрикосовий джем на зиму — рецепт з фото приготування в мультиварці, з ядрами, відео

джем з абрикос на зиму
Сьогодні ми запропонуємо вам прості рецепти, з якими легко впорається навіть молода або недосвідчена господиня. В результаті ви зможете приготувати ароматний абрикосовий джем з різними смаками. Це частування буде радувати вашу сім’ю і гостей всю зиму, до настання нового сезону.

Класичний рецепт джему з абрикосів

джем абрикосовий за класичним рецептом
Якщо вам пощастило зібрати в своєму саду багатий урожай фруктів, то обов’язково скористайтеся цим рецептом. Солодкий десерт завжди можна подати до сніданку з хрусткими тостами або приготувати з нього легкі тістечка.

• абрикоси — два кілограми;
  • лимонний сік — чверть склянки;
  • вода — половина склянки;
  • цукор — чотири склянки;
  • желатин або пектин — один пакетик.

Далі ми докладно розповімо про те, як зварити на зиму джем з абрикосів. Рецепт і фото процесу допоможуть вам краще розібратися з усіма тонкощами.

підготовка абрикос
Спочатку потрібно обробити фрукти. Помийте абрикоси, видаліть кісточки, а м’якоть поріжте невеликими шматочками. Банки помийте і простерилизуйте будь-яким зручним способом. Бляшані кришки прокип’ятіть на плиті протягом кількох хвилин.

варити абрикоси в сиропі
З’єднайте воду з лимонним соком, половиною цукру і желатином в великій каструлі. Перемішайте продукти, перекладіть до них фрукти. Закип’ятіть суміш на вогні, а потім додайте цукор, що залишився. Після цього підсильте нагрів і доведіть джем до кипіння ще раз.джем з абрикос готовий

Перевірити консистенцію майбутнього десерту дуже просто. Для цього охолодіть ложку в крижаній воді і зачерпніть нею джем. Якщо результат вас не влаштує, то додайте в каструлю ще трохи желатину і проваріть продукти ще деякий час.

Через хвилину зніміть каструлю з плити і розлийте гарячий десерт в банки. джем перекласти в банки і закатати
Засукайте кришки ключем і переверніть посуд догори дном. Коли джем охолоне, його можна відразу подати до столу з гарячим чаєм або відправити на зберігання до зими.

Джем з абрикосами і розмарином

абрикосовий джем з розмарином
Використання мультиварки спростить процес варіння десерту і зробить його ще приємніше. Джеми з абрикосів на зиму можна готувати з ароматними травами і спеціями. На цей раз ми пропонуємо використовувати розмарин, а в подальшому ви зможете поекспериментувати і з іншими добавками.

• два кілограми абрикосів;
  • півтора кілограма цукру;
  • дві гілочки розмарину.

моєму абрикоси і видаляємо кісточки
Отже, готуємо абрикосовий джем. У мультиварку потрібно скласти очищені і дрібно порізані фрукти, а потім залити їх водою (знадобиться приблизно половина склянки). Встановіть режим «Гасіння» і готуйте фрукти півгодини.

Розмарин покладіть в каструлю і влийте до нього 100 мл води. Після того, як відвар закипить, варіть трави ще п’ять хвилин. Дістаньте гілочки з каструлі і відкладіть їх в сторону.

проварені абрикоси збиваємо блендером
Коли абрикоси стануть м’якими, дістаньте їх з чаші і збийте блендером. Потім поверніть пюре назад і залийте ароматним відваром. Додайте цукор і встановіть режим варіння на 40 хвилин. Не забувайте періодично знімати піну і перемішувати солодку масу.

При бажанні можна готувати джем на плиті у звичайній каструлі. В цьому випадку час варіння збільшиться до півтора годин.

Коли джем буде готовий, розкладіть його по банках і закатати. Як завжди, посуд краще укрити шерстяною ковдрою або теплим пледом. На наступний день частування можна відправити в комору або будь-темне і прохолодне місце. І, звичайно, одну банку можна відрити відразу, щоб вдосталь насолодитися улюбленим десертом.

Джем абрикосовий з мигдалем

абрикосовий джем з мигдалем
Оригінальний смак цієї солодкої домашньої заготовки дозволяє розширити область його застосування. Наприклад, ви можете використовувати абрикосові джеми з горіхами в якості начинки для пишних слоек або булочок.

• абрикоси — 30 грамів;
  • мигдаль — 30 штук;
  • тростинний цукор — 200 грамів.

Рецепт джему з абрикосів дуже простий. Ви переконаєтеся в цьому, коли прочитаєте його до кінця.

Відео-рецепт джему абрикосового з апельсиновими часточками