Абрикос Кічігінскій — опис сорту, посадка і догляд, фото, відео

абрикос сорту Кічігінскій
Серед розмаїття садових дерев варто виділити абрикос — його ароматні соковиті плоди давно полюбилися і дорослим, і дітям. Відомо, що цей фрукт росте не в усіх кліматичних поясах, оскільки любить тепло. Однак в кінці 90-х років науковці з Челябінського інституту плодоовочівництва (а саме Панкратова та Муллоянов) вивели новий вид абрикоса — Кічігінскій, який, згідно з описом сорту, має підвищену зимостійкість. Даний сорт був отриманий в результаті селекції сибірського і маньчжурського видів абрикос.

характеристика сорту

рясне цвітіння
Абрикос Кічігінскій відноситься до середньорослі плодовим деревам. Молодий саджанець росте досить швидко і незабаром уже має красиву кроною, при цьому не сильно загущеній. Пагони абрикоса формуються прямо, пофарбовані в насичено-червоний колір. Листя середньої величини мають темно-зелене забарвлення і круглу форму.

Сорт абрикоса Кічігінскій починає плодоносити з п’ятого року посадки. Під час цвітіння (на початку травня) гілки буквально всипані дрібними рожевими суцвіттями, а в подальшому листя практично не видно з-за великої кількості плодів. Самі плоди — круглі, мають вагу в середньому близько 13 г. М’якоть абрикос кисло-солодка, при цьому шкірка тонка і не гірка. Маленька кісточка добре відділяється від м’якоті, що робить цей сорт ідеальним для використання в консервації.

Особливості сорту: переваги і недоліки

До основних переваг даного сорту відносяться:

• підвищена зимостійкість, завдяки чому абрикос Кічігінскій популярний в регіонах Підмосков’я;
  • велика врожайність;
  • транспортабельність.

Недоліків як таких у сорту немає, єдино, що можна відзначити — невеликий розмір плодів.

Сорт відноситься до самобесплодним, тому поодинці садити його не варто. Кращими запилювачами для нього будуть сорти абрикос Пікантний і Челябінський ранній.

При дотриманні рекомендацій щодо посадки та догляду за абрикосом Кічігінскім цілком реально через кілька років отримати здоровий плодоносний сад.

Технологія посадки абрикоса

саджанець абрикоса сорту Кічігінскій
При виборі місця під закладання абрикосового саду варто виділити саджанців добре освітлену ділянку, бажано, щоб він знаходився на рівній місцевості або мав невеликий ухил. Абрикос дуже чутливий до протягів, тому краще садити його біля укриття, наприклад, ближче до господарських будівель.

Щоб не піддавати дерево ризику захворіти вертіціллезом, не можна висаджувати його на ділянці, де перед цим вирощувалися пасльонові культури, суниця і тютюн.

Садити абрикос найкраще на самому початку весни, однак допускається і весняна посадка. Посадкову яму слід підготувати заздалегідь:

• при весняній посадці — з осені;
  • при осінній висадці — за 2 тижні.

Подальший догляд за саджанцями

Догляд за посадженими абрикосами включає себе:

1. Регулярний полив. У період росту молодих пагонів і дозрівання плодів, особливо в сухе літо, абрикоси необхідно поливати, не даючи грунті пересохнути повністю. В осінній період дерево в такому режимі не потребує.полив саджанця
  2. Підживлення. Додаткові підгодівлі можна робити з другого року життя саджанця, вносячи їх у пристовбурні кола. Навесні (коли розпускаються бруньки) під молоді дерева внести мінеральні добрива (максимум 8 г аміачної селітри або сечовини). Підживлення повторити в червні. Замість мінеральних можна використовувати органічні добрива (настій коров’яку 1:20 або пташиного посліду 1:10).внесення добрив
  3. Обрізку. Саджанці слід обрізати при необхідності (якщо є сухі пагони) і для формування крони у вигляді чаші. Роботи проводити в березні, поки не почалося сокодвижение.формування крони
  4. Підготовку до зимівлі. Глибокої восени молоді абрикоси обв’язати очеретом, щоб захистити їх від шкідників. Від сонячних опіків провести побілку вапняним розчином.захист на зиму

Описаний вище сорт абрикос Кічігінскій повністю задовольнить навіть найвищі вимоги садівників. Адже він є одним з оптимальних варіантів для вирощування в північних регіонах країни. Сорт дуже добре переносить морозні зими і дає великий урожай, а це найголовніші якості, якими повинні володіти плодові дерева, і з цим не посперечаєшся.

Відео про абрикосах Челябінської селекції