Вріезія відцвіла — що далі робити з квіткою, правила догляду, відео

На день народження мені подарували квітучу врієзію. Тепер суцвіття практично висохло і тільки псує зовнішній вигляд. Підкажіть, що мені далі робити з відцвілою квіткою вриезии? Чи можна його зрізати?

вриезия після цвітіння
Вріезія відноситься до сімейства бромелієвих і є декоративною рослиною. За своєю природою вриезия — епифит родом з тропічних лісів. Там вона росте переважно на деревах, чіпляючись за кору невеликими корінцями.

У домашньому вирощуванні квітка використовується вже давно завдяки чуйному характеру і багато не вимагає. Головне — давати тропічної красуні вдосталь «напитися» і враховувати під час догляду деякі її особливості.

Що особливого у вриезии?

вриезия цвіте

Рослина являє собою велику розетку з довгих гладких листя, забарвлення яких залежить від сорту і буває як однотонною зеленої, так і строкатою (смужками або плямами), іноді зустрічаються різновиди з лускатим листям. Сама листова пластина може виростати до 80 см в довжину, при цьому ширина становить не більше 8 см. Лист досить жорсткий, вигнутий донизу і з гладкими краями.

Що робити після закінчення цвітіння?

сухий цветонос вриезии

Як тільки забарвлення прицветников стала бляклої, а лусочки обм’якнули і відмерли, це означає, що вриезия відцвіла. Далі з квіткою можна зробити дві речі:

1. Залишити цветонос до повного дозрівання насіння, якщо планується їх збір.
  2. Зрізати цветонос відразу якомога нижче.

Примітно, що листова розетка вриезии після цвітіння також поступово відмирає, але зате навколо утворюються молоденькі дітки-розеточкі. Ними рослина і розмножується, але відокремлювати діток від материнської розетки можна не раніше, ніж вони виростуть до третини висоти старої вриезии і сформують власні корінці.

Процес цей досить тривалий і може зайняти більше року. За цей час поливати квітку в центральну розетку вже не потрібно, а просто треба обприскувати діток і злегка зволожувати грунт в горщику. Коли дітки підростуть, їх необхідно відокремити і розсадити в окремі горщики для отримання нового рослини.

Догляд за вриезии в домашніх умовах — відео