Квітка вриезия — вирощування в домашніх умовах, догляд, пересадка, шкідники та хвороби

дивовижна вриезия
У природі квітка вриезия — мешканець тропічних районів Південної Америки. Ми, жителі середньої смуги, вирощуємо врієзію будинку, але за океаном, в Бразилії і Аргентині рослини живуть у вологих гірських лісах, обживаючи грунт в прикореневій зоні дерев і в якості епіфітів — на верхньому ярусі.

Численний рід, названий в пам’ять про голландському дослідника живої природи В. де вриезии, об’єднує 250 різних видів. Оригінальний вигляд рослин з яскравими листям і незвичайними суцвіттями привернув любителів кімнатних культур, і сьогодні більше сотні різновидів вриезии використовуються для озеленення житлових приміщень і в офісах.

Читайте також статтю: фуксія — вирощування і догляд в домашніх умовах!

опис вриезии

вриезия в домашніх умовах
Як і більшість представників сімейства бромелієвих, вриезия має дуже впізнаваний образ. Перше, на що квітникар зверне увагу, це широка розетка з загострених, лінійної форми листя. Для багатьох видів характерна строката забарвлення. Розміри рослин можуть бути найрізноманітніші. Довжина листя варіюється від 20 до 80 см. Крім листової розетки, квітникарів, що займаються вирощуванням вриезии в домашніх умовах, цікавить її цвітіння.

Самі квітки складно назвати декоративними. Вони дуже малі, зібрані в колосовидні суцвіття і приховані великими приквітками. Саме їх яскраве забарвлення і форма іноді стають причиною помилки початківців квітникарів.

Виростає з центру розетки високий цветонос, прикрашений нарядними приквітками червоного, рожевого, жовтого або оранжевого забарвлення, дуже довго надає квітці неповторний вигляд. Коли цвітіння закінчується, біля основи розетки з’являються зачатки дочірніх рослин. Трохи пізніше, коли вони підростуть, домашній квітка вриезии розсаджують, акуратно відділяючи діток.

Освітлення при вирощуванні вриезии в домашніх умовах

вриезия з дітками
Спираючись на опис вриезии і аналіз умов, в яких рослина живе в природі, можна зробити висновок, що в домашніх умовах квітці потрібна півтінь, стабільно тепле повітря, пухкий повітропроникний грунт і регулярні поливи.

Найкраще рослина покаже свою красу на західних або східних вікнах. Горщик можна поставити на підвіконня, що входить на північ, але тут квітці буде не лишком комфортно взимку.

Якщо ж вриезия виявиться під прямими сонячними променями, не виключено:

• поява опіків на листках, їх скручування або засихання;
  • освітлення декоративного фарбування листя;
  • припинення росту;
  • відмова від цвітіння.

Вріезія теплолюбива. У літню пору їй буде комфортно при температурі від +24 до +28 ° C. Восени і взимку при догляді за вриезии будинку підтримують температурний режим в межах 20-22 ° C. Якщо повітря холодніше 18 градусів рослина втрачає здатність вбирати воду і поживні речовини. Воно слабшає і може загинути.

Особливості поливу вриезии

необхідно дотримуватися режиму поливу
Під пологом тропічного лісу повітря і грунт ніколи не бувають сухими. Це потрібно пам’ятати квітникарям, які вирощують врієзію будинку.

Оптимальна вологість повітря становить 60-80%. Субстрат необхідно зволожувати в міру висихання верхнього шару.

У жарку пору року і в опалювальний період грунт висихає особливо швидко. Тому горщик зручніше поставити в низький піддон, наповнений вологим керамзитом або вбираючими вологу кульками зі спеціального гелю.

молоді рослини після пересадки
Коли в кімнаті холодно, рослина стає чутливим до надлишку вологи. Полив вриезии проводять дуже акуратно, обов’язково зливаючи надлишки води, що стікають в піддон.

Для поливу використовують теплу відстояну воду, при цьому важливо, щоб волога не застоювалася в серцевині листової розетки.

Якщо в будинку є кімнатні квіти вриезии, вирощувані як епифит, на уламках дерева, їх поливають інакше. Оскільки грунту навколо кореневої системи трохи, нижню частину рослини раз в тиждень цілком занурюють в поливну вологу на 20-30 хвилин або ж рясно обприскують з пульверизатора.

Грунт для домашньої квітки вриезии

грунт для вриезии
До грунту у вриезии різних видів немає особливих вимог, головне, щоб грунт був легкою, структурованою.

Для посадки молодих екземплярів і пересадки рослини після придбання підійдуть готові склади для бромелієвих або суміш на основі рівних частин:

• листової і дернової землі;
  • очищеного торфу;
  • промитого піску;
  • подрібненої кори хвойних порід;
  • сфагнуму.

Перед посадкою субстрат корисно прогріти в духовій шафі або дезінфікувати іншим способом. Інакше виникає небезпека ураження вриезии шкідників і хворобами.

На дно горщика перед посадкою обов’язково насипають товстий шар керамзиту. Якщо не зробити дренажу, коріння домашньої культури, яка потребує підвищеної вологості, можуть підгнити.

Пересадка і інші аспекти догляду за вриезии будинку

доглянуті рослини
Вперше квітка переносять до новий грунт відразу після покупки, пересадка рослини в інший час проводиться за потребою. Краще, якщо це буде навесні, коли вегетація активізується, і можливі пошкодження будуть швидко відшкодовані.

відділення діток
Підстава розетки не можна заглиблювати, як і допускати попадання в серцевину шматочків грунту. Якщо на материнській рослині на момент пересадки є великі дітки, з обережно відокремлюють від розетки і переносять в свої горщики, наповнені легким субстратом.

Після пересадки врієзію підгодовують тільки через місяць, використовуючи рідкі готові засоби для бромелієвих. Добриво вносять по вологому грунті, не перевищуючи рекомендовану дозу.

Уважно ставлячись до догляду за вриезии, можна довго насолоджуватися її яскравою зеленню і оригінальним цвітінням. Хоча ця рослина дуже стійке, часте перезволоження, охолодження або неправильно підібраний грунт можуть стати причиною ураження вриезии хвороб і шкідниками, наприклад, кореневою гниллю або борошнистими черв’яками.

Цікаві факти про вриезии — відео