Вітекс священний. Авраама дерево. Догляд, вирощування, розмноження. Лікарські рослини. Декоративно-квітучі. Корисні властивості. Застосування. Фото.

Я до сих пір не розумію, чому цей чагарник називається деревом. В Азербайджані, де я працював в далекі роки і вперше познайомився з цією рослиною, воно представляло собою майже куля діаметром до восьми метрів і як би без штамба. Майже таке ж воно і на моїй дільниці.

Звідки з’явилася ця культура у азербайджанців? Виявляється, один з родичів ще до революції привіз маленький саджанець з Індії, де листя, насіння цієї рослини вживають в кожній родині щодня в якості приправи. Можливо тому у них так багато дітей, а чоловіки і жінки дуже сексуальні.

© H. Zell

Ви помітили в фільмах, які індійці сухорляві? І за це треба дякувати ця рослина, яке називається Авраамові деревом, або Вітекс священного. Воно гнучко діє на всі залози внутрішньої секреції, в т. Ч. І підшлункову залозу, селезінку, охороняє печінку, регулює гормони організму, запобігаючи старінню організму, ось чому в індійській літературі пишуть, що люди похилого віку там відчувають себе чоловіками, як і в молоді роки .
Але витекс допомагає не тільки людям похилого віку. Він прекрасно діє на гормональну систему жінок, запобігаючи кровотечі, оздоровлюючи яєчники, готуючи їх до дітородіння. У ВІТЕКС знайдена різновид кумаринів (дуже незначна), які добре діють при лікуванні жіночих захворювань, в т.ч. раку матки. Навіть є думка, що авраамове дерево стимулює розвиток дітей, допомагаючи позбутися від різних дефектів.

© Stan Shebs

Так, витекс — і релікт, і екзот. Я помітив, що релікти не пошкоджуються ні хворобами, ні шкідниками. Такі рослини я називаю «культури для ледачих». Вони не вимагають ніякого відходу. Ароматні листя схожі з елеутерокок і женьшенем, квітки, зібрані в бузкові кисті, ростуть вертикально вгору, як у лавровишні. Аромат від всієї рослини сильний і пряний. Коріння дуже потужні, завдяки чому рослина посухостійка, невимоглива ні до грунту, ні до світла, хоча на сонячних місцях дає урожай насіння вище.