Вирощування дайкона — вам сподобається!

Здрастуй, читач!

Ви садите дайкон? Якщо немає, обов’язково вирощуйте дайкон — вам сподобається! Культура дуже врожайна, за короткий період формує великий коренеплід, який прекрасно зберігатися 2-3 місяці. А деякі сорти до півроку. Тобто у вас буде всю зиму вдома свіжа «редиска». До речі, смак у дайкона м’якше і ніжніше, ніж у редиски.

Коренеплоди дайкона не накопичують важких металів і здатні виводити з організму радіонукліди. Що на Уралі актуально. Також коренеплоди дайкона надають лікувальну дію при захворюваннях жовчного міхура, печінки, нирок, навіть лікують рак, пригнічують шкідливу мікрофлору кишечника. З рослин, які зустрічаються в городах, тільки редька, дайкон і хрін мають здатність очищати нирки і печінку, розчиняти в них каміння. Ось яке корисне рослина.

Сіяти дайкон можна ранньою весною або влітку (кінець липня). Ця рослина любить короткі дні. Проростає швидко, приблизно через тиждень. Якщо посіяти рано (на початку липня), коли день ще довгий, то молоді рослини відразу випускають квітконоси.

Тому дотримуйтесь просте правило — навесні з посівом поспішайте, а влітку не поспішайте. Як і всі редиски, дайкон не любить густих посівів і теж починає цвісти.

2. Підготовка землі, посів і догляд

вирощування дайконаЩоб виросли красиві, гладенькі корінці, потрібно добре приготувати землю. Вона повинна бути легкою, родючої, заправлена ​​добре перепрілим гноєм або компостом.

Коренеплоди у дайкона великі, відстань між рядками намічаємо по 40 см., А між насінням 30 см. Кілочки намітьте отвори 4-5 см. Глибиною і розкладайте в них по насіння, вони у дайкона великі. При весняному посіві в грунті достатньо вологи, сильно поливати не потрібно. А ось літнім посівам необхідно забезпечити хорошу вологість для проростання насіння. Пролийте приготовані лунки і присипте насіння вологою землею і замульчируйте зверху посадки перегноєм або торфом 3 см. Коли рослини зійдуть, додавайте мульчі після поливу (суху траву, бур’яни, сіно). Як і всі «редиски», дайкон любить воду.

3. Шкідники

Вони ті ж самі, що у редиски, редьки і капусти. Особливо шкідливі блішки і капустяна муха. Не чекайте їх появи, відразу обробляйте молоді сходи. Можна посипати рослини тютюновим пилом, золою, меленим червоним перцем. Для кращої прилипаемости окропити сходи мильним розчином. Також незміцнілі рослини можна заховати під покривним матеріалом.

4. Прибирання на зберігання

вирощування дайконаЛітній дайкон з’їдаємо як редис в салатах і просто так його діти люблять гризти. А той, що сіяли в липні, прибираємо на зберігання. Взимку це буде хороша вітамінна добавка до столу.

Збирання починаємо в кінці вересня. Викопуйте його в суху погоду. Робіть це вилами, так як лопатою ви поріже або поламаєте коренеплоди. Вони у дайкона довгі, можуть вирости до 70 см. Не тримайте довго на сонці, щоб не зів’яли. Відразу обривайте бадилля методом скручування. Трохи підсушіть, обтрусіть від землі і прибирайте в льох або підвал.

Прибираємо все коренеплоди (пізній редис, ріпу, редьку, буряки, а ось морква морозцем не боїться) до перших заморозків. Добре зберігається дайкон у відкритих пакетах, засипаний тирсою або цибулевим лушпинням в темному прохолодному місці. Для збереження вологи можна зав’язати пакет і наробити в ньому прорізи для дихання коренеплодів.

Ось і все особливості вирощування дайкона. Обов’язково посадіть його у себе на ділянці — ви не пошкодуєте.

З повагою, Софія Гусєва.

Інші корисні статті: