Утеплення гаражних воріт своїми руками, вибір утеплювача, відео

утеплені гаражні ворота
Автомобілісти традиційно багато часу проводять в гаражі, доглядаючи за своїми «залізними конями». Однак взимку займатися звичними роботами вкрай некомфортно, і перед власниками рано чи пізно постає питання утеплення гаражних воріт. Цей захід дозволяє вирішити проблему кардинально, так як через полотно воріт (а зазвичай це листи стали) тепло випаровується дуже швидко. Утеплення гаража не тільки створює комфортні умови для його власника, а й дозволяє:

• швидше завести автомобіль в сильні морози;
  • продовжити термін служби гумових деталей;
  • запобігти появі конденсату у внутрішніх порожнинах машини;
  • створити потрібний температурний режим в овочесховище, які часто об’єднують з гаражами.

Можливість утеплення воріт в гаражі залежить від їх конструкції.

Які ворота можна утеплити

утеплення орних гаражних воріт
Більшість воріт мають орні стулки, що представляють собою сталеві листи, приварені до металевого каркасу. Утеплення таких воріт обов’язково, так як вони практично не затримують тепло. Зробити це нескладно, проста конструкція орних воріт дозволяє використовувати матеріали будь-якої товщини.

Дуже популярні в даний час підйомні і секційні ворота для гаража. Як правило, вони фабричного виготовлення. Дверне полотно або окремі секції представляють собою сендвіч-панелі. Із зовнішнього боку вони покриті листовою сталлю, а з внутрішньої вже утеплені спіненим поліуретаном і в спеціальних заходи щодо додаткового утеплення не потребують. Підйомні ворота, зроблені своїми руками, утеплюють так само, як і орні. Товщина утеплювача для них не повинна виходити за розміри рами. Це ж правило відноситься і до відкатним.

Найпопулярніші матеріали для утеплення

Хороший утеплювач повинен мати низьку теплопровідність, тоді досить тонкий шар зможе значно знизити тепловтрати. Для утеплення воріт гаража найчастіше використовують такі матеріали:

1. Мінеральна вата і її різновиди — скловата, шлаковата, кам’яна вата. Всі вони мають високу гігроскопічність, тому потребують гідроізоляції. При роботі з ними необхідно використовувати засоби захисту для рук і дихальних шляхів.утеплювач мінеральна вата
  2. Пінопласт. Цим словом називають цілий клас полімерних газонаповнених матеріалів, до них відносяться полістирол, ПВХ, карбамідно-формальдегідні та пенополіуретановий пінопласти. Всі різновиди розрізняються між собою більшою або меншою еластичністю, складом, звукоізоляцією.утеплювач пінопласт

Всі пінопласти мають якості, незамінними при утепленні гаражних воріт — низьку теплопровідність і гігроскопічністю, пожаробезопасностью, хімічної інертністю.

Як утеплити гаражні ворота

креслення гаража
Перед початком робіт по утепленню необхідно перевірити працездатність вентиляції в гаражі. В процесі не слід перекривати вентиляційні отвори утеплювачем. Нормальна робота вентиляції сприяє зниженню вологості і своєчасному видаленню парів бензину і вихлопних газів.

Розберемо докладно, як утеплити гаражні ворота на найпоширенішою їх конструкції — орної.

підготовка поверхні

зачистка заліза перед утепленням
Уважно огляньте внутрішню поверхню дверного полотна. Великі ділянки, уражені корозією, зачищають щіткою із залізною щетиною. Якщо іржа покрила велику частину сталевого листа, зручніше і швидше працювати дрилем або болгаркою зі спеціальною круглою насадкою.

Після ретельного очищення від іржі і знежирення наносять антикорозійну грунтовку.

Виготовлення та монтаж обрешітки

установка обрешітки
Як обрешітки використовують дерев’яні бруски або алюмінієвий профіль. Кріплять обрешітку до рами воріт. Матеріал для обрешітки відрізають за розміром. Дерев’яні бруски просочують складом подвійної дії — від пожежі і гниття. До каркасу стулок елементи обрешітки кріпляться шурупами відповідної довжини. Всю фурнітуру на дверному полотні — замки, вентиляційні отвори, обробляють латами по периметру.

Гідроізоляція і укладання утеплювача

укладання утеплювача та гідроізоляції
Перед тим як утеплити ворота в гаражі мінеральною ватою, потрібно дотримати деякі тонкощі поводження з цим матеріалом. З усіх його різновидів краще зупинитися на базальтової ваті від відомого виробника. Перед укладанням вати слід подбати про гідроізоляцію, щоб матеріал не вбирав вологу. Хороші результати дає покриття внутрішньої сторони воріт бітумно-полімерної мастикою або обробка клейким матеріалом типу «Ізолон».

Після того, як всі металеві частини воріт будуть покриті гідроізоляцією, утеплювач нарізають на частини такого розміру, щоб він на кілька сантиметрів перевищував відстань між брусками обрешітки. Робиться це для того, щоб не з’явилися щілини, так як мінеральна вата з часом злежується.

Утеплювач найзручніше нарізати так: розкласти на підлозі лист ДВП, розкачати по ньому мінеральну вату, відміряти і з силою провести гострим канцелярським ножем.

утеплені гаражні ворота
Поверх мінеральної вати натягується пароізоляційна плівка і кріпиться до брусків будівельним степлером. Після пароізоляції вже утеплені розсувні ворота готові для остаточної обробки. Облицювання виробляють пластиковою або дерев’яною вагонкою, профнастилом, листами ОСП. Кріпиться облицювальний матеріал до брусків шурупами з прес-шайбою.

Укладання утеплювача по периметру воріт

утеплювач для периметра воріт
Стулки воріт дуже рідко прилягають один до одного впритул. Зазвичай між ними утворюється щілина, що дозволяє вільно закривати ворота. Щоб запобігти витоку тепла через ці щілини, використовують різні ущільнювачі. Як правило, вони представляють собою самоклеющуюся смужку з гумовим або поролоновим ущільнювачем. Для ізоляції нижній частині воріт даний ущільнювач не підходить. Для цих цілей існують спеціальні щіткові смуги. Їх кріплять до нижньої частини воріт саморізами.кріплення щіток смуг

Після того, як всі щілини будуть закриті, утеплення гаражних воріт можна вважати закінченим.

Самостійне утеплення гаражних воріт — відео