У ставку рукотворному рибу лови — прямо на дачі її розводь!

Справді, навіщо ходити далеко? Адже можна без особливих проблем наловити рибки собі на юшечку прямо з власного ставка на дачі. Тільки перед цим потрібно трохи попрацювати. Зате потім все окупиться з лишком!

Ставок з рибою

Створити на дачі рибний ставок допоможуть знання і працю!

Ясно, що не кожен водойму підійде для розведення риби. Тут слід врахувати деякі моменти.

Глибина ставка повинна бути не менше, ніж 120 см, щоб вода в ньому не промерзала в сильні морози. В іншому випадку мешканці ставка можуть загинути.

Ставок для риби

Обсяг води на кожну особину розміром до 10 см — близько 50 літрів. Для визначення оптимальної кількості жителів ставка потрібно зробити відповідні розрахунки. Слід враховувати, що більш великим екземплярів для нормальної життєдіяльності потрібно більший обсяг води.

Розведення риби

Встановлювати ставок потрібно на просторі, не затіненому деревами, так як листя, потрапляючи в нього, буде загнивати. Але одна частина водойми все-таки повинна перебувати в тіні, щоб риба мала можливість сховатися від прямих сонячних променів. Можна розташовувати ставок поряд з парканом або зробити спеціальну переносну ширму. Для краси використовують з цією метою штучні дерева або садові скульптури.

Ставок на дачі

Також варто враховувати можливість підведення до штучного водоймища електрики для користування компресором або аератором і пристосуваннями для його очищення. Необхідність додавати в ставок воду або навіть частково змінювати її вимагає підведення до нього трубопроводу.

пристрій ставка

Матеріал, з якого виконаний водойма, повинен бути безпечним для риб. Дно ставка необхідно покрити піском і гравієм, посадити на ньому рослини. Також непогано влаштувати у водоймі штучні печери з каменів, щоб його мешканці могли в них ховатися.

І рибам, як повітря, у воді потрібне повітря!

З курсу біології все знають, що і для зябрового дихання потрібний кисень. Тільки не такий, який потрібен сухопутним істотам.

Тому найголовнішим в розведенні риби в штучному водоймищі є достатня кількість розчиненого у воді кисню.

Для того щоб підтримувати його в нормі, слід придбати аератор відповідної потужності, яка залежить від обсягу ставка.

Аератор для ставка

Варто пам’ятати, що кількість кисню істотно зменшується через гнильних процесів, які неминуче відбуваються у воді. Тому необхідно регулярно очищати ставок від залишків недоїденою їжі, що потрапляють в нього ззовні листя, травинок.

очищення ставка

Також потрібно спробувати створити в ставку правильний мікроклімат. Завдяки великій кількості водоростей, наявністю в ньому равликів, зробити це цілком можливо.

плотва

Існують деякі види риб, наприклад, плотва, які поїдають ряску. Якщо такі жителі влаштуються в водоймі, то проблема квітучої води вирішиться сама собою.

Улов на власному ставку

Кількість риби у водоймі буде регулярно збільшуватися через її розмноження. Це також може стати причиною зменшення кисню у воді. Тому регулювати кількість риби необхідно за допомогою її вилову.

Ополонці в ставку

У зимовий період вода покривається льодом. Через це надходження кисню різко зменшується. Мешканці ставка просто можуть задихнутися. Обов’язковою умовою для рибовод є пристрій в льоді ополонки, яку зверху покривають соломою. Не зайвими будуть в цей період компресори та помпи, що подають у воду повітря.

Процес заселення водойми досить тривалий і трудомісткий …

Але ось ставок готовий. Все передбачено, продумано. Здається, що вже можна запускати в нього рибу. Але ж ні! Не потрібно поспішати в даному випадку.

Вода в ставку повинна відстоятися протягом місяця. Вважається, що водойма готовий до заселення, якщо на його стінках з’явився мул. Корисно додати в нього кілька річковий або озерної води для утворення необхідного мікроклімату в ставку і прискорення процесу.

Вода відстоюється в ставку

Важливо перед пересадкою виробників в ставок виміряти pH води. Робити цю процедуру слід регулярно, а в зимовий період особливо часто. Знаючи необхідну для життєдіяльності мешканців ставка кислотність, потрібно намагатися добиватися саме цього показника. Установка вапняних фільтрів у водоймі допоможе вирішити проблему. Для зниження кислотності в нього додають вапно.

Не варто запускати в ставок рибу, виловлену в річці або озері. Вона може бути хвора або заражена паразитами. Найкраще брати виробників в спеціалізованих магазинах.

Риба в момент пересадки переживає сильний стрес. Додатково її може шокувати перепад температури. Тому експерти пропонують такий спосіб. Привезений молодняк разом з пакетом поміщають у водойму. В такому стані майбутні мешканці повинні провести близько години. Температура всередині пакету плавно зрівняється з тією, яка в ставку. Риба звикне до неї поступово. Так «переїзд» її на нове місце проживання стане менш болючим.

Короп в ставку
Карпов розводять в штучних ставках

Яку рибу найкраще розводити в штучному водоймищі?

Дуже важливо враховувати ужіваемость видів один з одним. Хижаків краще за все не містити з більш дрібними рибами. Та й турбота про мальків в цьому випадку — справа далеко не останнє.

карась
Карасі — самі невибагливі мешканці штучних водойм.

Якщо вирішено зайнятися розведенням риби для лову й вживання в їжу, то краще за все для цієї мети підійдуть:

• карась;
  • короп;
  • лин;
  • окунь;
  • судак;
  • сом;
  • бичок;
  • йорж.

Як розводити рибу у власному ставку?