Томати сорти гігант: види, характеристика і опис, рекомендації по вирощуванню

Увага будь-якої людини завжди привертали саме помідори великих розмірів. Тому хоча б один сорт гігантських томатів вирощує на своїй ділянці практично кожен городник.

Походження гігантських сортів

При розробці сортів гігантських помідор основною метою селекціонерів було досягнення великих розмірів і поліпшення смакових якостей плода.

В результаті розроблено томати з плодами великого розміру і оригінальним солодким смаком. М’якоть гігантських томатів приємна на смак і містить підвищену кількість цукрів, лікопіну та провітаміну А.

Ленінградський Гігант

Томат «Ленінградський Гігант» відноситься до ранньостиглий сортам для плівкових теплиць. Детермінантна рослина з великими різьбленими листям досягає розмірів 80 — 95 см.

Характеристики:

• созреваемость 85 — 90 днів;
  • врожайність 8 — 12 кг на кв. м;
  • середня стійкість до захворювань;
  • теплолюбність.

Перше просте суцвіття формується над 7 листом, потім через 1 — 2 листи. Плоскоокруглої зі слабкою ребристістю плід при дозріванні має рожевий колір.

Сахаристая соковита м’якоть має насичений десертний смак. Вживають в свіжому вигляді, в салатах і використовують для приготування соусів, кетчупів, паст і десертів.

жовтий Гігант

Середньостиглий сорт томата «Жовтий Гігант» був виведений селекціонерами компанії «Седекія». Індетермінантна рослина здатна виростати на відкритому грунті і в теплицях.

Характеристики:

• созреваемость 110 — 122 дня;
  • врожайність до 15 кг на кв. м;
  • рекомендований для алергіків і дитячого харчування;
  • плодоносіт1,5 місяці;
  • погана лежкість.

Кущі висотою 1,2 — 1,7 м потребують формуванні, підв’язці і пасинкуванні. Плоди плоско-округлої форми жовтого кольору досягають ваги 300 — 400 м

Насичена соком м’якоть, солодкувата на смак, з великим

особливості вирощування

Найважливіше при вирішенні виростити томат гігантських розмірів — придбання якісних селекційних насіння. У Москві є представництва майже всіх фірм, що займаються ліцензійної продажем насіння.

Виростити томати-гіганти не представляє особливої ​​складності. Багато сортів придатні як для відкритого грунту південних регіонів, так і для вирощування в Сибіру в тепличних умовах.

Вимоги до насіння, розсади, часу посадки і догляду за рослинами схожі з іншими сортами.

Важливою особливістю успішного вирощування гігантів є обов’язкова своєчасна підв’язка стебла, вершкованіе і пасинкування рослини. Залежно від бажання отримати плоди певних розмірів необхідно формувати кущ. Зазвичай залишають 2 стебла, а для вирощування особливо великих екземплярів — тільки 1 стебло. При зростанні плодів обов’язково зміцнювати гілки підставками.

Переваги і недоліки

Головною перевагою томатів гігантських сортів є підвищений вміст у складі плода цукрів, каротину і лікопіну. Крім того, гігантські томати відносяться до салатному типу, тобто мають м’ясисту соковиту м’якоть, а солодкий смак плодів робить їх незамінними для вживання в свіжому вигляді і приготування соків, кетчупів і соусів.

До недоліків можна віднести неможливість консервувати їх цілими плодами і непристосованість до тривалого зберігання.

Навіть один кілограмовий гігантський помідор на столі буде виглядати розкішніше цілого відра маленьких томатів.