Томати Чорна гроно F1: характеристика і опис сорту, поради по догляду

Для колекціонерів незвичайних сортів томат Чорна гроно є справжньою знахідкою. У цьому сорті незвично все, колір, смак, будова листа, він привертає увагу оточуючих незвичайною красою, не кожна людина зрозуміє, що перед ним помідорний кущ.

опис сорту

Екзотичний томат Чорна гроно F1 є гібридом індетермінантного типу, його висота — від 1,5 до 2 метрів, стебло середньої товщини, листя незвичайної ромбічної форми, плоди вагою від 40 до 60 грамів, овальні, зібрані в довгі китиці. Незвичайний колір плодів: своїм забарвленням вони більше нагадують не помідор, а баклажан. При цьому м’якоть має темний червоний колір. Сорт суперранній, від сходів до збору врожаю проходить 75-80 днів.

Сорт високоврожайний, плоди дрібні, але в загальній масі дають відмінний результат. Плоди смачні, відмінно переносять зберігання і транспортування, використовуються в свіжому вигляді і для переробки.

походження сорту

Селекціонери схрестили вітчизняні дрібноплідні томат з дрібноплідних дичками з Чилі (прабатьківщини усіх томатів) і отримали відмінний результат. Новинка ще не зареєстрована в Державному реєстрі сортів, але стала активно поширюватися серед городників — вони швидко оцінили всі переваги сорту, і народна оцінка випередила всі бюрократичні зволікання.

регіон посадки

Великою перевагою сорту є його скоростиглість, він встигне визріти при днями літньому сезоні, що значно розширює межі його вирощування у відкритому грунті. За своєю природою сорт Чорна гроно відноситься до індетермінантні групі томатів: це означає, що час його вегетації і висота зростання необмежені, і він добре підходить для вирощування в теплиці. Урожай в теплиці дозріває на кілька тижнів раніше, ніж у відкритому грунті, дозрівання розтягується до сильних заморозків.

Сорт не підходить для промислового виробництва в силу нестандартного розміру, але в зимових садах і теплицях на присадибних ділянках обов’язково знайде своє місце.

Термін дозрівання врожаю

При вирощуванні в теплиці перший урожай збирають вже на початку червня, під відкритим небом — на два тижні пізніше. Плодоношення у Чорній грона розтягнуте, плоди дозрівають протягом усього літа, до заморозків. Зібрані недозрілими помідори відмінно зберігаються і дозрівають поступово.

вирощування розсади

Перш ніж вирушати в магазин за насінням, подумайте, де ви посадите своїх гігантів і який урожай розраховуєте зібрати. Уважно прочитайте маркування з терміном придатності, прострочені насіння швидше за все не зійдуть.

Від часу появи сходів до першого врожаю необхідно 75-80 днів. Якщо урожай потрібен ранній — посійте помідори в ящики на вікні в кінці березня. Коли на сіянцях з’являться справжні листи, распікіруйте розсаду по окремим стаканчиках. На початку травня висадіть розсаду в грунт.

Для вирощування в теплиці насіння потрібно посіяти в кінці лютого-початку березня. На постійне місце розсаду висаджують на початку або в середині квітня.

підготовка ґрунту

Восени ділянку для томатів потрібно перекопати, що не розбиваючи каменів. Це сприяє снігозатриманню і активному перегнивання рослинних залишків. Навесні ділянку ретельно рихлити з внесенням органічних добрив. На квадратний метр необхідно відро гною і чверть відра деревної золи. Внесення мінеральних добрив в даному випадку не потрібно.

Посадка і полив

Високорослі томати потрібно висаджувати не нижче 2-3 рослин на квадратний метр площі. Так як вони не можуть рости без підв’язки, потрібно влаштувати шпалери або кілочки досить великої висоти. Формувати рослина можна в 1,2,3 стебла.

Один раз в 2-3 тижні кущ потрібно поливати і підгодовувати, найзручніше поєднувати ці заходи. Корисні речовини засвоюються рослинами в розчиненому вигляді, полив прискорює цей процес. Якщо є можливість — вносите тільки органічну підгодівлю, але в разі їх відсутності скористайтеся комплексним мінеральним добривом при строгому дотриманні інструкції до препарату. Поливати рослини найбільш корисними ввечері, а вранці — проводити розпушування або мульчування.

Важливо пам’ятати про те, що надлишок вологи може привести до розвитку грибкових хвороб, погіршення смаку і зовнішнього вигляду плодів.

Збір врожаю

Віддача врожаю у томата Чорна гроно розтягнута на тривалий термін. Помідорчики швидко темніють, але зривати їх можна тільки тоді, коли шкірка стане блискучою, темно-фіолетового, а самі плоди — м’якими. Висока врожайність, яка у відкритому грунті становить 6-8 кілограмів з квадратного метра, а в теплиці і ще вище, дозволяє не тільки вживати томати в свіжому вигляді, а й заготовлювати про запас у вигляді різних консервів.

Плюси і мінуси сорти

Високоврожайний, скоростиглий гібрид стійкий до захворювань, невибагливий до умов вирощування. Томат має хороший смак і незвичайний вид, за який його особливо цінують любителі екзотики. Недоліком можна вважати слабке фарбування плодів при затіненні і поганому освітленні.

Завдяки красі рослини, його можна включити в формування дизайну вашої ділянки — це і красиво, і смачно, і корисно. Ось тільки насіння збирати немає сенсу. У гібридів F1 у другому поколінні відбувається розщеплення ознак, і ваші томати будуть схожі не тільки на сорт Чорна гроно, а й на безліч попередників. Сортове насіння можна купити тільки в магазині, городникам любителям виростити їх не під силу.