Томат Волове серце рожеве: опис і характеристики сорту, рекомендації по вирощуванню і збиранню

Улюблений багатьма томат Волове серце рожеве був виведений зовсім недавно, але його вже встигли оцінити по достоїнству як садівники, так і гурмани — любителі томатів.

опис сорту

Томат Волове серце рожеве відноситься до детермінантний (у деяких джерелах Напівдетермінантні) сортам. Кущ високорослий, з великими темно-зеленим листям. У теплиці висота куща може досягати 1,8-2 метра, середня висота — до метра. Стебла гіллясті і тонкі.

Плоди у томата Волове серце рожеве великі. Маса плоду в середньому дорівнює 250-350 м, іноді досягає 600г. и більше. Плоди мають серцеподібну форму, насиченого рожевого кольору, з ледь вираженою ребристістю. На кущі можуть зустрічатися як дрібні, так і великі плоди.

Смак томат має солодкий, насичений, з легкою кислинкою, м’якоть соковита, всередині плід розділений на камери.

Використовуються переважно в свіжому вигляді, т.к плід досить великий, але томати можна консервувати, готувати з них соки, пасти, кетчупи і т.п.

походження сорту

Сорт виведений з оригінального сорту томатів «Волове серце» в 2012 році. Виведений селекціонером В.Г. Качайніковим і співавторами.

Від інших сортів Бичачого серце рожеве відрізняється стійкістю до фітофторозу і більшою невибагливістю в агротехніці.

регіон посадки

Томат схвалений до посадки по всій Росії, в південних регіонах — у відкритому грунті, в більш холодному кліматі — в парниках і теплицях.

На відкритому грунті в південних регіонах визріває повністю. У північних регіонах на відкритому грунті визрівають, як правило, плоди з перших кистей.

Терміни дозрівання і врожайність

Томат Волове серце рожеве відноситься до середньопізніх сортів. Дозрівання плодів припадає на 110-120 добу.

Сорт високоврожайний. З одного куща на відкритому грунті отримують до 4,5 кг плодів. У теплиці вдається отримати до 15 кг плодів.

вирощування розсади

Посадка насіння на розсаду проводиться в кінці березня, як правило, в грунт, аналогічний тому, де томат буде згодом рости.

Підготовка насіння до посадки включає в себе промивання та знезараження, яке проводиться «Фітоспорін» або слабо-рожевим розчином перманганату калію протягом 15-20 хвилин. Після знезараження насіння потрібно знову промити водою.

Підготовлені насіння викладають на вологу серветку або тканину в ємність, накривають і ставлять в тепле місце. Прокльовується насіння вже через кілька днів.

Глибина посадки становить 15-25 мм. Ємності з розсадою ставлять на вікно з сонячної сторони, частіше з південної.

Після появи першої пари справжніх листочків проводять пікірування. Саджанці рекомендується підгодувати добривами 2-3 рази до висадки в грунт.

За 7-12 днів до висадки у відкритий грунт саджанці гартують. Для цього розсаду поміщають в холодильник або біля відкритого вікна або виносять на балкон, поступово збільшуючи час перебування на відкритому повітрі. Залишають на відкритому повітрі на день і на ніч.

Висаджують в грунт саджанці віком 45-60 днів.

підготовка ґрунту

Томат Волове серце рожеве не варто висаджувати в грунт після пасльонових. Раніше висаджують капуста, бобові, морква, цибуля, огірки не є перешкодою для посадки томата.

Томат не любить воду, тому поблизу грунтових вод або на болотистих ґрунтах його садити не варто.

Підготовку грунту краще починати заздалегідь, ще восени. Місце майбутньої посадки перекопується на глибину лопати і удобрюються за наступною схемою:

• компост або перегній — половина відра на кв.м.
  • суперфосфат — 2-3 ложки на кв.м.
  • сульфат калію — 2 ложки на кв. м.

Посадка і полив

Пересадка в закритий грунт здійснюється в квітні. У відкритий грунт саджанці висаджують не раніше кінця травня.

Посадка саджанців в грунт

Томат любить світло, тому для посадки підбирається сонячне место.Прі посадці в теплиці важливо забезпечувати провітрювання і уникати надлишку вологості.

Висаджуються саджанці так, щоб над поверхнею залишалися тільки листя, навколо саджанця формується лунка для збору вологи.

Максимальна кількість кущів на квадратний метр — до 4. Рекомендується посадка за схемою 35 × 45 см. При посадці поруч з саджанцем зазвичай розміщується підпора, яка згодом застосовується для підв’язки куща.

Полив саджанців і кущів

Відразу після посадки саджанці не поливають. Перший полив роблять на 10-12 день.

Поливати томат необхідно під корінь, 2-3 рази на тиждень у вечірній (західне) час. В період активного дозрівання плодів поливати можна 1 раз в тиждень. Перелив призведе до того, що плоди стануть водянистими і почнуть тріскатися.

Вода для поливу не повинна бути холодною, ідеальний варіант — відстояна тепла вода.

Залишають зазвичай основний втечу і перший пасинок, інші пасинки і нижнє листя видаляють. Для повноцінного визрівання томатів і нормального росту куща залишають 6-7 кистей.

Збір врожаю

Здійснюється в міру дозрівання плодів. Визначається географічним положенням і особливостям грунтів.

Перші плоди можуть досягати максимальної маси і розмірів, в подальшому стають менше.

Плюси і мінуси сорти

Томат Волове серце рожеве має масу достоїнств:

• Посухостійкість.
  • Врожайність.
  • Високі показники схожості (до 90%).
  • Приємний соковитий смак.
  • Стійкість до фітофтори.
  • Великі плоди.

До недоліків сорту можна віднести:

• Короткий термін зберігання. Після збору плоди зберігають свіжість до 10-16 діб.
  • Гіллястість пагонів і висота куща. Кущі обов’язково потрібно пасинкувати і підв’язувати.
  • Здрібніння плодів у міру появи нових пагонів. Великі помідори, як правило, дають перші пагони. Потім плоди дрібнішають.

Сорт томата Волове серце рожеве досить невибагливий в догляді і високоурожаен. А його пікантний і насичений смак припаде до вподоби всім.