Томат Чудо саду: характеристика і опис сорту, фото, як вирощувати

Сорт томата з плодами-гігантами — Чудо Сада. Великоплідний сорт, який не залишить байдужим жодного любителя смачних помідорів.

опис сорту

Чудо Сада — унікальний сорт томата, який дійсно відповідає своїй назві. І хоч цей сорт поки що не одержав занадто велику популярність і поширеність, його плоди мають ряд якостей, які привернуть будь-якого городника:

• Плоди великого розміру — в середньому вага одного стиглого томата приблизно 500 грам. Часто зустрічаються екземпляри, вага яких доходить до 1,5 кг!
  • Стиглий плід — м’ясистий, червоного кольору, з тонкою шкіркою. Шкірочка легко знімається.
  • У м’якоті томата багато цукру.
  • З плодів сорту виходять дуже смачні соуси і томатний сік.

походження сорту

Сорт Чудо Сада виведений сибірськими селекціонерами. Відноситься до рідкісних сортів, плоди дають мало насіння, які швидко розкуповуються любителями даного сорту.

Чудо Сада часто представляють на виставках, так як сорт славиться своїми великими плодами — до 1 кілограма і більше. А прекрасні смакові якості роблять його неймовірно привабливим для любителів смачних і соковитих помідорів.

регіон посадки

Сорт виведений селекціонерами з Сибіру, ​​однак його можна вирощувати практично в будь-якому регіоні. Невибагливий до кліматичних умов, кущі можна вирощувати як у відкритому грунті, так і в теплиці.

Терміни дозрівання і врожайність

Томат Чудо Саду відноситься до середньостиглих сортів. Плоди повністю дозрівають приблизно через 90-110 днів після висадки розсади в основний грунт. При посадці кущів томата в квітні перший урожай можна отримати вже в середині літа.

Кущ рослини — індетермінатний, тобто виростає великим і розлогим. Висота куща часто досягає 180 сантиметрів. Тому оптимальний варіант для вирощування помідорів цього сорту — теплиця.

При належному догляді один кущ може дати до 10 кг стиглих плодів за сезон.

вирощування розсади

Щоб кущі добре росли і давали великий урожай, потрібно подбати про розсаду. Ось кілька рекомендацій щодо вирощування розсади сорту.

1. Посадка насіння на розсаду проводиться за 2 місяці до висадки саджанців в теплицю або відкритий грунт.
  2. Перед посадкою насіння потрібна підготовча процедура: дезинфікація в розчині марганцівки і замочування на кілька годин в стимуляторе зростання (Фітоспорін).
  3. Розсаду необхідно тримати в теплому приміщенні (в рамках + 20-25оС).
  4. Поливати саджанці слід помірно. Помідори не люблять багато води, надлишок вологи може негативно позначитися на якості плодів.
  5. Якщо в приміщенні недостатньо сонячного світла, слід встановити лампи, щоб забезпечити оптимальний рівень освітлення.
  6. Пікірування проводиться після того, як на саджанці з’являються два справжніх листочка. В такому випадку кущі пересідають в окремі контейнери.

підготовка ґрунту

В кінці квітня — початку травня слід висаджувати розсаду на постійне місце в теплицю. Для цього потрібна попередня підготовка грунту. Приблизно за десять днів до посадки в теплиці насипають шар живильного ґрунту. Товщина шару — 17-25 сантиметрів.

Перед посадкою приміщення добре прогрівають і укладають на шар грунту свіжий гній. При укладанні грунту потрібно розраховувати майбутнє розташування саджанців таким чином, щоб кущах томата в повній мірі вистачало місця для зростання.

Посадка і полив

При посадці саджанців в грунт теплиці слід враховувати особливість індетермінантних рослин, до яких відноситься сорт Чудо Сада. Таким рослинам властиво гілки і рости в висоту. Тому потрібно подбати про достатню просторі: між саджанцями має бути відстань мінімум в 40-50 сантиметрів. В середньому, на одному квадратному метрі висаджуються не більше 4-х кущів.

Догляд за рослинами

Кущі сорти Чудо Сада сильно розгалужуються. Це призводить до утворення великої кількості квіток, які відбирають корисні речовини у рослини і не встигають перетворитися в плоди. Тому приблизно в середині липня кущі томата починають пасинкувати. При цьому рекомендується формувати кущ в один або два стебла, не більше. Це дозволяє рослині не розтрачувати сили на слабкі суцвіття і підвищує якість плодів. Після початку пасинкування дану процедуру слід проводити кожні 10-12 днів.

Ось ще кілька корисних рекомендацій по догляду за кущами томата:

• Кожні два тижні рослини можна підгодовувати мінеральними добривами або коров’яком.
  • Всередині теплиці слід підтримувати стабільний мікроклімат. Температура повітря не повинна перевищувати + 30оС. Необхідний рівень вологості — 50-75%.
  • Щоб плоди швидше дозріли, потрібно обривати листя, які їх прикривають.
  • Після зав’язки 5-6 плодових кистей основне стебло прищипують.
  • Поливати кущі слід помірно. Варто пам’ятати, що перезволожених грунт погіршує якість плодів.
  • Так як кущі сильно розростаються і можуть виростати до 2-х метрів у висоту, їх необхідно підв’язувати.

Збір врожаю

Плоди томата починають дозрівати вже до кінця літа. Якщо рослини росли в хороших умовах, плоди будуть великими і соковитими. Середня вага стиглих помідорів — 500-600 грам. Часто зустрічаються плоди вагою більше кілограма.

Чудо Саду дає хороший урожай. Тільки з одного куща можна отримати більше 10 кг соковитих помідорів за сезон. А теплиця середніх розмірів забезпечить смачними плодами на всю осінь і зиму.

Плюси і мінуси сорти

Чудо Сада — унікальний сорт, який дозволяє вирощувати великі плоди з прекрасним смаком. Ось основні переваги сорту:

• Соковитий і смачний плід. Солодкий томат можна використовувати для приготування салатів, а також в різних заготовках.
  • Величезний розмір плодів. Помідори вагою більше 1 кілограма — це дійсно унікально.
  • Легко вирощувати. Достатньо лише слідувати простим правилам і рекомендаціям по догляду за кущами.

Серед мінусів можна відзначити хіба що той факт, що даний сорт досить рідкісний, тому насіння може бути складно дістати.