Сигналізатор прихованої проводки — правильний вибір моделі детектора, відео

сигналізатор прихованої проводки
Під час ремонту, перепланування майже завжди доводиться проробляти отвори в стіні. Щоб випадково не потрапити в проводку, яка в ній прихована, використовують спеціальний прилад — сигналізатор прихованої проводки. Це пристрій важить всього ~ 250 грам, зате може надати відчутну допомогу в ремонтних роботах. Адже мало приємного в тому, щоб потрапити свердлом в трубу або електричний кабель.

різновиди приладу

детектор виявлення прихованої проводки
Даний прилад є маса найменувань, але суть залишається незмінною. Альтернативні назви: індикатор, обнаружитель, шукач, тестер, визначник прихованої проводки. Однак у продажу є прилади декількох типів. Розрізняються вони між собою принципом дії і функціоналом.

Більшість пристроїв є маленькі металошукачі. Мінус полягає в тому, що визначник прихованої проводки буде реагувати на будь-який металевий об’єкт. Тому якщо в стіні є, наприклад, арматура, він буде безупинно сигналізувати про це.

Щоб виявити електропроводку є спеціальні пристрої, які ловлять електромагнітне поле, що формується при протіканні струму по проводах.

Якщо на стіні присутня волога (від вогкості), то показання приладу будуть помилковими, тому що вода має властивість відображати електромагнітне поле.

Найбільш оптимальний варіант — універсальний прилад для пошуку прихованої проводки. Перевага в тому, що, перемикаючи режими, можна знаходити в стіні як металеві труби, так і електричну проводку. Є більш дорогі моделі, за допомогою яких можна розпізнати пластик, деревину. Але на них повинна бути волога. Коштують такі сигналізатори прихованої проводки значно дорожче своїх спрощених аналогів, тому і вважаються професійними.

індикаторна викрутка

Прилад для виявлення обриву прихованої проводки в формі викрутки призначений для вимірювання напруги. Таким чином, в якому місці буде виявлений ток, там і є проводка. Сам пристрій прозоре. Виявивши напруга, зсередини буде виходити світловий і звуковий сигнал. Наконечник викрутки — прямий, для зручності прикладання до стіни.

Як вибрати сигналізатор прихованої проводки

різні моделі сигналізаторів прихованої проводки
Тепер варто розібратися, який детектор проводки вибрати. Спочатку потрібно визначитися, з якою метою купується пристрій. Від цього буде залежати його функціонал. Наприклад, для виявлення тільки електричної проводки досить купити звичайний детектор. Але якщо вам потрібні такі функції як визначення каркасів, трубопроводу, індикатор проводки в стіні потрібно вибирати ретельніше.

За глибиною сканування

вибір індикатора по глибині сканування
Дешеві моделі здатні сканувати далі 2 см. Часто цього буває недостатньо, адже шар тієї ж штукатурки — близько 3-4 см. Звичайно, чим більше дальність сканування, тим краще. Але разом з цим підвищується і ціна, тому вибирайте оптимальний варіант, в залежності від потреб.

Орієнтуватися треба не тільки на відстань, на якому діє індикатор для виявлення прихованої проводки, але і з яким матеріалом він працює.

Ця інформація зазвичай вказується на упаковці або в описі технічних характеристик.

За типом індикації

вибір приладу по типу індикації
Прилади можуть по-різному сповіщати про наявність проводки. Існує 3 варіанти:

1. Звукове сповіщення. Якщо індикатор призначений для пошуку різних матеріалів, звук буде різним за тональністю або тривалості.
  2. Світловий сигнал. Світлодіодні лампочки, що загоряються при визначенні електропроводки або комунікацій. Так само, як і звук, оповіщення змінюється в залежності від матеріалу (колір, інтенсивність світіння). Якщо знати реакцію приладу на певні матеріали, можна досить швидко навчитися ідентифікувати їх з високою точністю.
  3. Рідкокристалічний дисплей. Індикатори з екраном найдорожчі, але і самі ергономічні. Відображення інформації точне і зрозуміле, нічого розшифровувати не треба. Іноді в одному девайсі поєднується звукова і екранна сигналізація, що робить використання ще зручніше.

Виявлення проводки без сигналізатора

радіоприймач
Бувають випадки, коли ремонт у розпалі. Тоді питання, як знайти проводку в стіні без приладу, постає дуже гостро. Є кілька способів зробити це. Найбільш примітивний — зняти шпалери, штукатурку, всі верстви, аж до цегельного підстави. Але не багато хто готовий на такі капітальні роботи.

Другий спосіб — за допомогою радіоприймача. Потрібно всього лише налаштувати його на частоту 100 кГц і якомога ближче прикласти до стіни. Якщо в цьому місці є проводка, радіоприймач буде видавати специфічний звук.

Останній спосіб підійде людям, які захоплюються технікою. Це — пошук проводки в стіні мультиметром. Крім мультиметра знадобиться польовий транзистор. На мультиметри виставляєте значення 200000 Ом, а його щупи під’єднуєте до лівого і серединному виходу транзистора. Правий грає роль антени. Зміна опору на дисплеї — сигнал про присутність за стіною шуканого матеріалу.

Тестування сигналізаторів прихованої проводки — відео