Шнековая лопата — виготовлення своїми руками, інструкція, відео

шнековая лопата
Для того щоб почистити сніг біля ганку, достатньо звичайної лопати, але для більшої площі потрібна шнековая лопата.

Вона скорочує трудовитрати і значно економить час, оскільки оснащена шнековим механізмом у вигляді стрижня з суцільним гвинтом по поздовжній осі. Шнек захоплює сніг, руйнує кірку і відкидає в бік.

Шнековая лопата — види і опис

види шнекових лопат
Незважаючи на різноманітність моделей, інструменти схожі за принципом роботи і пристрою механізму.

Модернізоване пехло буває:

1. Одноступінчастим — з 1 робочим механізмом, обладнаним дисковим ножем, спірально закрученим. При обертанні барабана вони здійснюють захоплення снігу і подають лопатей, які через відвідної рукав виштовхую масу назовні.
  2. Двоступінчастим — крім шнека, оснащується ротором, який додатково розпушує снігову масу, щоб її потоком повітря можна було виштовхнути за допомогою відвідного каналу.

Шнекові лопати по типу приводу поділяються на:

1. Ручні інструменти, виконані за аналогією зі скребком-відвалом. Вони оснащені спіральної лопатою, яка приводиться в рух від штовхальних зусиль людини.
  2. Механічні інструменти з електричним двигуном або внутрішнього згоряння. Викид снігу при цьому досягає 12-15 м, але це вже не шнекові лопати в прямому сенсі слова, а скоріше засоби малої механізації або навішування для міні трактора, мотоблоки.

Останні діляться за типом пересування:

1. На колесах або лижах. Приводяться в рух зусиллями людини.
  2. Самохідні — на колесах або гусеницях. Тут людина управляє агрегатом за допомогою рукоятки.

Лопата FORTE QI-JY-50

Корпус відвалу виконаний в міцному пластиці з шириною захвату 0,6 м. До нього кріпиться шнек, обертання якого починається при штовханні його оператором. При досить слабкому зусиллі продуктивність інструменту досить висока.

Але він ефективний тільки при недавно випав, ще не встигли злежатися сніговим покривом висотою до 15 см. Високий шар з настом шнек не подужає — просто застрягне.

Умільці з народу пристосувалися і до цієї ситуації. Вони зміцнюють додатковий скребок перед шнеком на висоті 15 см, який счищает верхню кірку. Проходить слідом відвал прибирає решту.

При роботі з інструментом потрібно підібрати оптимальний кут нахилу корпусу, щоб металева частина не стикалася з грунтом.

Шнековая лопата для прибирання снігу своїми руками

практичний і зручний інструмент

Інструмент можна зробити в 2 варіантах — ручним і механізованим. Для першого потрібно:

1. Зробити снегопріемную камеру напівкруглої форми з оцинкованої сталі, у верхній частині, ближче до одного з країв, прорізати отвір для вихідного патрубка. Боковини повинні бути досить міцними, щоб утримувати вал — трубу або прут з діаметром від 2 см. Їх можна виконати з вологостійкої фанери або текстоліту.
  2. До валу приварити планки, на які будуть кріпитися лопаті з щільної гуми або листової сталі.
  3. На боковини закріпити маточини.
  4. Вал оснастити підшипниками.
  5. Вставити готовий шнек.
  6. Встановити вихідну трубу.
  7. Приробити ручку.

Лопату зі шнеком для прибирання снігу можна вважати готовою.

Гума для лопатей підійде від конвеєрної стрічки.

Виготовляючи шнек, слід витримати рівну відстань між лопатями (крок спіралі) і вибрати правильний напрям обертання.

Якщо саморобну лопату зі шнеком встановити на колеса, то прибирання снігу стане ефективніше. Також її можна пристосувати до мотоблока і механізувати процес.

Механізований інструмент своїми руками

виготовлення механізованого інструменту
Основою агрегату є рама, зварена з куточка або труби — на ній буде триматися сам механізм. Раму встановлюють на колеса або полози — їх можна зробити з бруска і обшити тонкої жерстю, пластиком або використовувати поливальний шланг з великим діаметром, розрізавши його вздовж.

На раму встановлюють мотор від мотоблока або двигун з потужністю 5-6 кВт, оборотами — до 1500. Привід здійснюється ланцюговим редуктором за допомогою велосипедних зірочок.

Шнек виконують з труби, 4 металевих лопатей такого розміру, щоб здійснювалося їх вільне обертання, не зачіпаючи стінок снегопріемніка. По центру труби приварюють пластинку, що служить лопаткою для піддягання сніжної маси. Дві лопаті повинні бути спрямовані в одну сторону, дві — в протилежну, на зустріч один одному.

виготовлення шнека
Короб виготовляють з 2-міліметрового листового металу. З нього ж можна виконати і лопаті. Вал вставляють в отвори з боків короба і з’єднують із зірочкою.

По центру снегопріемніка роблять сопло (отвір повинен збігатися з підкидають лопаткою), а до нього — патрубок, на який надягають рукав для відводу маси в сторону. Готову конструкцію фіксують на раму з колесами або лижами.

механізована шнековая лопата
Приварюють рукоять, кріплять болтами двигун, на вал надягають зірочку або шкиф, натягують ремінну або ланцюгову передачу.

Двоступеневий шнековий снігоприбирач своїми руками

креслення
Виготовлення цього агрегату досить складне. Його часто використовують в якості насадки на мотоблок. Наявність ротора з лопатями покращує захоплення сніжної маси і збільшує відстань його викиду до 13-15 м за допомогою рукава.

Збирається шнековий снігоприбирач, як в попередньому випадку, потім — ротор, корпус якого робиться з циліндра, наприклад газового балона. Потім з’єднується з коробом снігоприбирача в районі сопла. Збирається ротор з вала з підшипниками і крильчатки з лопатями по схемі нижче.

кріплення насадки на мотоблок
На мотоблок готову насадку кріплять за скобу на рамі, привід здійснюють ременями і шкіф.

Швидкість мотоблока з снегоубощіком повинна становити 2-4 км / год. Від того, яка буде швидкість обертання шнека, буде залежати дальність покидька сніжної маси.

Подібну складну конструкцію доцільно виготовляти в тих випадках, якщо доводиться щорічно очищати великі площі.

Чудо-лопата — відео