Шкідники на дачній ділянці — кроти, методи визначення та способи боротьби, відео

кріт на дачній ділянці
Кроти можуть принести чимало шкоди. У цій статті ми поділимося досвідом і розповімо про те, як виявити присутність цих тварин на вашій ділянці і які заходи вжити, щоб назавжди розпрощатися з ними.

Хто такі кроти

злісний шкідник
Ці земляні істоти віддають перевагу їсти комах замість ваших садових рослин. Однак, їх підземні тунелі можуть зіпсувати сад або галявину, а також полегшити доступ до рослин для інших гризунів.

Якщо виявилося значне збільшення популяції кротів або інших подібних шкідників у вашому районі, це передбачає прийдешні неприємності. Кроти зазвичай зустрічаються в тих областях, де грунт багата органічними речовинами. Їх присутність в надмірно великій кількості може бути пов’язане з високою чисельністю грунтових шкідників. Таким чином, кроти — це сигнал до того, що з грунтом не все гаразд.

знайомтеся кріт
Зовні ці дивовижні маленькі ссавці схожі на картоплю Айдахо. У них загострена морда, крихітні очі і невелике тіло. Рухаючись під землею, вони фактично плавають в грунті, використовуючи широкі передні лапи-ласти, щоб прокладати собі шлях. Тварини воліють вологе суглинних грунт і особливо активні рано вранці або ввечері навесні і восени. Після теплого дощу їх маленькі мордочки можна побачити на поверхні.

Якої шкоди приносять кроти

сліди перебування кротів
Здаються милими і безневинними істоти можуть принести чимало проблем:

1. Крім комах-шкідників і личинок в раціон кротів входять корисні грунтові організми, наприклад, земляні хробаки.
  2. На відміну від полівок, кроти риють глибокі нори. Зазвичай їх ходи пролягають на глибині, як мінімум, 25 см під поверхнею, за винятком випадків, коли вони шукають собі пару. Перевірте ваш газон на наявність ці нор (вони виглядають як підняті, схожі на вулкани, купки).
  3. За прокладеним ходам різні шкідники отримують безперешкодний доступ до рослин, а виявити їх стає важче.

Поверхневі тунелі і довгі насипу також вказують на активність кротів.

Як позбутися від кротів

Кілька наступних способів допоможуть вам прогнати земляних гостей з ділянки.

Першим ефективним кроком буде обробка грунту висушеної кров’ю, тютюном або схожим репелентом. Не забудьте повторювати процедуру після кожного дощу.

кішка полює на крота
Кішка, яка любить гуляти по грядках — це чудовий стримуючий фактор для багатьох гризунів.

Превентивні заходи

Кілька дій щодо попередження навали кротів на ваш сад допоможуть вирішити майбутню проблему раніше, ніж вона виникне:

1. Перевірте грунт на присутність шкідників: якщо багато кротів, значить в землі знаходиться надлишок личинок і жуків. Спробуйте обприскати територію молочними спорами або корисними нематодами, щоб позбутися від личинок. Те ж засіб допомагає від японського жука.
  2. Якщо ви хочете захистити конкретну рослину, виройте яму, глибиною близько метра, і викладіть стінки дротяною сіткою. Після цього заповніть отвір грунтом з саджанцем.
  3. Висадіть рослини, які не люблять кроти. До них відносять чорнобривці, нагідки, касторові рослини, часник і цибулю.рослини проти кротів

У пошкодженнях, викликаних польовими мишами, часто звинувачують кротів через зовнішньої схожості.

Починаючи боротьбу з кротами в городі, пам’ятайте, що ці тварини несуть і корисну функцію, знищуючи шкідливих комах і слимаків. Якщо підземні звірята почали всерйоз псувати вашу ділянку, постарайтеся не завдавати їм шкоди, а ловити гуманними засобами і випускати в сільській місцевості за кілька кілометрів від дому.