Рулонний газон — вибираємо, укладаємо, відео

рулонний газон на ділянці
Якими якостями повинен володіти хороший газон? Звичайно, він повинен мати яскравий зелений колір, бути стійкий до витоптування. Дернина газону повинна бути щільною і швидко відновлюватися після навантажень. Газонні трави повинні легко придушувати бур’яни, бути стійкими до хвороб і шкідників.

Для вкорінення і хорошого розвитку рулонного газону необхідно виконати наступні дії:

• підготувати ділянку;
  • удобрити грунт;
  • правильно укласти рулонний газон;
  • рясно його полити.

Якщо Ви будете дотримуватися наших рекомендацій, то виростите красивий газон.

підготовка ділянки

На газоні не повинна застоюватися вода, тому необхідно робити ухил ділянки для її відведення.

Для газону краще суглинок. Для нього не так важлива родючість грунту, як її щільність. Зорана на глибину 15-20 см грунт з додаванням великої кількості піску і торфу є основою для вкорінення рулонного газону. Правильна підготовка грунтового шару створює сприятливі умови для зростання і розвитку рослин. Бажано, за день до укладання газону добре полити грунт. Тоді внизу збережеться волога, а зверху грунт підсохне, і на ньому буде легко працювати.

внесення добрив

Коли вирівнювання грунту завершено, можна приступати до внесення добрив. Під укладку рулонного газону необхідно вносити добрива з великим вмістом фосфору і калію. Такі добрива забезпечать йому гарне вкорінення. Добрива з великим вмістом азоту на ранніх етапах вносити не потрібно.

Нерівномірний внесення добрив призводить до їх передозуванні і утворення смуг і коричневих плям на газоні. Щоб відновити такий газон, його потрібно рясно полити.

Укладання газону

Перші рулони потрібно укласти уздовж доріжок. У цих місцях газон більше підсихає, тому дуже важливо не порушувати цілісність рулону. Після укладання перших рулонів потрібно викласти інші в шаховому порядку, так газон буде мати більш естетичний вигляд.

Після укладання газону обов’язково потрібно рясно його полити. Це дуже важливо для вкорінення трави. Чим менше часу пройде від укладання до першого поливу, тим більше шансів на успіх.

Якщо все зробити правильно, то газон почне вкорінюватися вже на четвертий день після укладання.

Перевагою рулонного газону є те, що постеливши його, ми відразу отримуємо миттєвий ефект і не доводиться на першому етапі боротися з бур’янами.