Розмноження кислиці насінням, діленням куща, дітками, відео

розмноження кислиці
Повітряні кущики кислиці з незвичайними листям на довгих черешках привертають увагу багатьох. Тож не дивно, що квітникарям цікаво дізнатися про розмноження кислиці. Як же дістати собі це дивовижне рослина? Іноді купити готовий квітка в магазині не надається можливим через його відсутність. А ось насіння легко замовити в інтернеті і виростити з них багато кислиць. А якщо у вас вона вже є, завжди знайдуться бажаючі запозичити красивий кущ.

Способи розмноження кислиці

Існує більше 800 сортів кислиці, але всі вони розмножуються однаково. Примножити «зелене господарство» можна кількома шляхами:

• насінням;
  • дітками;
  • живцями;
  • діленням куща.

Найшвидший результат дають останні три способи. При вирощуванні кислиці з насіння потрібно більше часу і праці.

Особливості насіннєвого розмноження

До посіву насіння приступають ранньою весною. Буде потрібно неглибокий контейнер і легкий живильний субстрат. Насіння слід просто розсипати по поверхні, не заглиблюючись і не присипаючи їх. Досить буде рясно обприскати посіви з пульверизатора, і вода захопить насіння вглиб. Щоб створити тепличний мікроклімат, ємність зверху накривають склом. Освітлення в цей період має бути розсіяним. Важливо підтримувати температуру не нижче 18 ° С тепла і періодично провітрювати посадки.

Коли з’являться сходи, укриття знімають і переставляють сіянці на більш світлий підвіконня. Там їх дорощують протягом місяця, а потім розсаджують по окремих горщиках.

Як отримати діток кислиці?

Всі види кислиці охоче заводять нове потомство. Це невеликі бульби, трохи схожі на товсті черв’ячки. Навіть у самого маленького бульби вже починається формуватися коренева система у вигляді тонких і коротких корінців-волосинок. Діток зручно відокремлювати під час чергової пересадки дорослого куща. Зазвичай їх спочатку садять в загальний вазон, де вони підростають. Відстань в такому випадку має бути витримана близько 10 см між кожною Кисличка. Перший час розсадник тримають в прохолодному приміщенні. Коли ж дітки підростуть, їх можна пересадити або залишити в загальній ємності, якщо вона простора. Тепер можна переставити квіти на сонячне підвіконня.

Розмноження кислиці живцями

Хоча кущики і не мають пагонів як таких, кислиця непогано розмножується живцюванням. Для цього вибираються великі листові черешки. Їх необхідно вищіпнуть, не застосовуючи ножиць і ножа. Укореняти можна в склянці з водою або у вологому піску, накривши зверху плівкою. Коли на зрізі з’являться корінці, живці пересаджують в поживний грунт в горщик.

Найшвидший і легкий спосіб отримати нову рослину — поділ старого, розрослося куща. Проводити процедуру краще під час весняної пересадки. Кущ акуратно дістають з горщика і руками розділяють його на дві, три або більше частин. Кожна деленка повинна мати корінці, тому важливо не пошкодити їх в процесі. Якщо це все ж сталося, такі бульби краще вибрати.