Правила збору і зберігання насіння з своїх грядок, відео

зберігання насіння
Збір і зберігання насіння зі свого саду — це легкий і економний спосіб розмноження потрібних вам рослин. Незалежно від вашого досвіду в садівництві — багато років або всього лише один рік — ви легко зможете зібрати і зберегти насіння свого врожаю, щоб використовувати їх для посадки на наступний рік.

Для більшості видів рослин збір і зберігання насіння — це досить легкий процес, який вимагає всього лише трохи часу, організованості та планування.

Про це важливо знати

збираємо насіння
Перш ніж починати збирати насіння з своєї присадибної ділянки, переконайтеся в тому, що їх дійсно можна зберегти для майбутніх посадок.

Кращі результати дадуть насіння:

• негібридних і природно запилюють рослин;
  • однорічників;
  • НЕ перехресно запилюють рослин;
  • повністю дозрілі насіння зі здорових рослин.

компактні упаковки
Насіння від гібридних рослин при посадці на наступний рік можуть дати непередбачуваний результат. А ось один і той же вид негібридних рослин можна розмножувати насінням досить довго за умови, що ви не будете розміщувати їх занадто близько до інших сортам — може статися перехресне запилення.

Як правило, досить легко визначити тип ваших рослин — гібридні або негібридних, якщо ви купували насіння або саджанці для свого саду в розпліднику або замовляли їх через інтернет. У цьому випадку на маркуванні буде обов’язково зазначено вид рослини.

Як правильно збирати і зберігати насіння

Тепер, коли ви знаєте, як визначити насіння, придатні для зберігання, скористайтеся наведеними нижче корисними порадами. Вони допоможуть правильно зібрати насіння і зберегти їх схожість при посадці на наступний сезон.

При зборі насіння враховуйте то кількість рослин, яке ви збираєтеся посадити в наступному році, плюс додатковий запас на випадок, якщо деякі насіння не проросте або будуть з’їдені птахами або дрібними тваринами.

Насіння повинні бути чистими і сухими

відбір насіння на зберігання
При заготівлі насіння обов’язково очистіть їх від залишків м’якоті або волокнистої частини, наприклад, як у кабачків або гарбуза. Чисті насіння викладіть на тацю для сушки. Цей процес займає зазвичай кілька тижнів, в залежності від розміру і виду насіння.

Насіння повинні повністю просохнути, так як, в іншому випадку вони можуть згнити.

Для кожного виду рослин є найбільш підходящі способи очищення та сушіння насіння. Наприклад, на збір насіння томатів і огірків піде трохи більше часу і сил — потрібно пройти процес ферментації, щоб видалити гель, що обволікає насіння. А ось для інших рослин, наприклад, квасолі заготовити насіння досить просто — їх не треба очищати або промивати, досить лише видалити з них оболонку.необхідно висушити насіння

Зберігайте насіння в упаковці

зберігання в паперових пакетиках
Як варіант, можна використовувати спеціальні пакетики, які залишилися у вас після посадки куплених насіння. Це дуже зручно, так як відразу видно, насіння яких рослин знаходяться всередині, крім того, на них, як правило, є спеціальна інструкція по вирощуванню даного виду рослин. Якщо такі пакетики не збереглися, цілком підійдуть невеликі паперові конвертики.

підписуємо пакетики з насінням
Це дуже важливо. Навіть якщо ви впевнені, що добре запам’ятали, як виглядають ті чи інші насіння, є ймовірність того, що на наступний рік ви можете про це забути. Запишіть на пакетику з насінням вид рослини, назву сорту, дату упаковки насіння, а також будь-яку інформацію з вирощування, яка, на ваш погляд, стане в нагоді при посадці в наступному році.

Зберігайте насіння в прохолодному, сухому місці

Після того як насіння зібрані, висушені, упаковані і підписані, їх можна прибрати на зберігання в прохолодне і сухе місце. Запам’ятайте головне — потрібно уникати місць з підвищеною вологістю або різкими перепадами температури!

Ось і все прості правила! Тепер, коли ви правильно зібрали і зберегли свої насіння, можна використовувати їх для посіву на присадибній ділянці.

Як правильно зберігати насіння — відео