Повилика в народній медицині — властивості, хімічний склад, відео

бур'ян повитиця в народній медицині

Повилика — в’юнкий однорічний бур’ян, який не має кореневої системи і листя. Широко використовується повитиця в народній медицині, так як містить безліч цінних біологічно активних елементів. Довгий і тонкий стебло розростається дуже швидко, він може бути жовтим або червоним. Повилика обплутує будь-яка рослина, що зустрічається на її шляху, і живе за рахунок нього. Вона випускає особливі присмоктуються відростки, які доставляють всі необхідні речовини і кисень.

Розмноження відбувається насінням. Проростають насіння на землі, але після закріплення бур’яну на рослині-хазяїні, первинний корінь відмирає. Культура отруйна, шкода березки викликає передозування.

Хімічний склад і лікувальні властивості рослини

трава повитиця

Трава повитиця поширена повсюдно, від помірних широт до тропіків. Винятком є ​​північні райони, де клімат досить суворий. Бур’ян часто зустрічається в полях, на городах, садах.

Хімічний склад березки великий:

• глікозиди та алкалоїди;
  • флавоноїди;
  • дубильні речовини;
  • антоціани;
  • пігменти;
  • кумарини;
  • полісахариди;
  • органічні кислоти;
  • гормони та інші.

Цінні біологічно активні компоненти визначають застосування березки в народній медицині. Рослина має кровоспинні, діуретичними, знеболюючими, проносними, в’яжучими, тонізуючими, бактерицидними властивостями. Березки використовують для нормалізації гормонального фону, активації статевої функції людини.

Трава повитиця практично повністю позбавлена ​​хлорофілу. Це особливий пігмент, що надає рослинам зелене забарвлення і є обов’язковим учасником процесу фотосинтезу.

Як застосовують березки в народній медицині

цілющі трави

Стебла і насіння березки з
далекій давнині використовувалися для лікування. Відвар рослини дає попускає
і сечогінний ефект, дозволяючи позбавитися від запорів і набряків. Східної
медицині відомі рецепти на її основі для підвищення потенції. Вона входить в
склад зборів для лікування кашлю, бронхіту і пневмонії. Рослина має на
організм протизапальну, тонізуючі і загальнозміцнюючу дію.

Рецепти використання і заготовки березки

цвіте повитиця

Лікувальне значення мають
всі частини рослини. Це стебло, суцвіття, насіння. Заготівля трави ведеться влітку
в момент цвітіння — в червні і липні. Насіння збирають восени після їх дозрівання —
у вересні і жовтні. Спосіб заготівлі сировини — сушка. Допустимий термін зберігання
заготовленої трави становить 1 рік в сухому і темному місці. При тривалому і
неправильному зберіганні корисні властивості втрачаються.

Маленьким дітям краще використовувати березки зовнішньо — у вигляді розчинів для полоскання, ванночок або примочок, розтирань.

Повилика в народній медицині
— застосування соку і настою

Свіжовичавленим соком березки зупиняють кровотечі
при пошкодженнях шкіри. При сильних ударах накладається кашка з дрібно
порізаних стебел.

Можлива шкода для організму

повитиця має корисні і шкідливими засобами

Багато бур`яни
містять отруйні речовини. шкода
березки може проявитися при високих концентраціях, порушення термінів
лікування і дозувань. Не рекомендується використовувати рослину в період
вагітності та грудного вигодовування, для лікування дітей до 3-х років. якщо після
перших днів прийому березки спостерігається алергічна реакція, то подальше
вживання рекомендується припинити. При наявності будь-якого діагнозу перед
застосуванням рецептів народної медицини слід проконсультуватися з лікуючим
лікарем.

Нудота, блювота, діарея, запаморочення, слабкість, сухість у роті — це перші симптоми передозування. При їх виникненні лікування берізкою слід терміново перервати.

Повилика шкідлива для сільськогосподарських рослин, плодово-ягідних кущів і дерев. Вона стримує зростання і розвиток тієї культури, на якій оселилася, знижує врожайність, може викликати її ослаблення і загибель. Однак за рахунок своїх лікувальних характеристик бур’ян повитиця здавна відома в народній медицині. Вона сприятливо впливає на сечостатеву сферу, імунітет, зменшує больові відчуття, розслаблює гладку мускулатуру, зупиняє розвиток онкологічних захворювань. Застосовується всередину і зовнішньо в суворій відповідності з дозами, допустимими за віком і станом здоров’я.

Боротьба з берізкою на ділянці — відео