Порівняння сортів баклажана від Агроуспех

Серед безлічі різних сортів цих найпопулярніших овочів ми розповімо про трьох, які відрізняються прекрасним смаком і щодо невибагливими умовами вирощування.

Порівняння сортів баклажанів «Алмаз», «Чорний красень» і «Валентина»Порівняння сортів баклажанів «Алмаз», «Чорний красень» і «Валентина»

Характеристика сортів баклажанів «Алмаз», «Чорний красень» і «Валентина»

Всі три сорти мають м’якоть середньої щільності. У «Алмаза» вона зеленувата, а у інших двох — жовтувато-біла. Їх об’єднує хороша схожість і відмінна врожайність, але в різний час.

До ранніх сортів відноситься «Валентина», цей гібрид виведений спеціально для високого врожаю на початку літа. Уже через два місяці після посіву на розсаду можна збирати овочі з пишного куща з потужною кореневою системою, яскравою листям і короткими міжвузлями.

Колір шкірки і форма у всіх різні:

• у «Валентини F1» — чорний, плід тонкий, довгастий;
  • у «Алмаза» — темно-фіолетовий, плід яйцевидний з округлим носом;
  • у «Чорного красеня» — плід довгастий грушовидний, коричнево-фіолетового кольору.

Всі вони мають глянсову гладку поверхню і відмінний товарний вигляд, як, втім, і смак. Ідеально підходять для приготування страв і заготовок. З цих баклажанів виходить відмінна ікра при консервації. Вони прості в обробці, так як м’якоть не має гіркоти, яку у інших сортів доводиться видаляти.

Термін дозрівання:

• «Валентина F1» — 90-110 днів (ранньостиглий), врожайність близько 3,2 кг / м.кв. у відкритому грунті;
  • «Алмаз» — 109-149 днів (середньостиглий), врожайність — 2-7,5 кг / м.кв;
  • «Чорний красень» — 112-130 днів (середньостиглий) в середньому 6,5 кг / м.кв.

Стійкість до хвороб:

Баклажани схильні до фітофторозу. Що б знизити ризик захворювання, рекомендується висаджувати рослини з відстанню не менше 40 см, а прохід між рядами повинен бути 90 см. Дотримуйтеся режиму поливу, так як підвищена вологість сприяє розвитку грибкових захворювань. Що б запобігти появі фітофторозу необхідно обробити баклажани розчином деревної золи. Якщо хвороба вже проявилася — обробіть надземну частину будь-яким препаратом, що містить мідь, або біологічним препаратом «Фітоспорін».

Не можна садити баклажани там, де раніше росли помідори, картопля, перець або баклажани. Рекомендується вирощувати баклажан на місці після гороху, бобів, квасолі, огірків, капусти, допустимі і коренеплоди — буряк, морква.

Сорт баклажана «Алмаз» мало сприйнятливий до вірусу томатної і перцевої мозаїки і фітоплазми (столбура). Основна небезпека для Алмаза це колорадський жук, втім, як і для всіх баклажанів.

Сорт баклажана «Валентина F1» має стійкий імунітет до хвороб, але в будь-якому випадку не варто тримати її в умовах підвищеної вологості, так як гібрид схильний до грибкових захворювань. Крім колорадського жука небезпеку становлять попелиця, павутинний кліщ і слимаки.

Сорт баклажана «Чорний красень» потрібно захищати від тютюнової мозаїки мильним розчином або розчином Фітоспорін. Від сірої гнилі використовуйте фунгіцидні препарати, наприклад, Хорус, Залізний купорос, Топаз, Медея, Гамаір, Споробактерін. Препарати від гнилі можуть захистити тільки здорові рослини, а уражені гниллю баклажани збирають і спалюють. Проти чорної ніжки ефективний препарат Фітолавін, Покровитель, Тріхофлор, Алірін-б.

Догляд за баклажанами

Контролюємо вологість, так як баклажани схильні грибковими захворюваннями. Підживлення 2-3 рази за сезон.

Важливо — перші 2 тижні після висадки розсади нічим не підгодовуємо. Це правило стосується розсади будь-якої культури.

У формуванні кущі Валентини не потребують, але потрібно видаляти нижні засихають листя і пагони. Рослини підв’язують, щоб вони не зламалися під вагою плодів.

Алмаз компактний сорт, який буде актуальний для невеликих ділянок.

Чорний красень індетермінатний сорт, який може вирости до 1,5 м. Формування обов’язкова процедура при вирощуванні цього сорту. Все листя і пагони, які знаходяться нижче першої розвилки, видаляють. Верх головного стовбура прищипують, як тільки він досягне висоти 35 см. Для одного куща має бути не більше 10 зав’язі.

Баклажан «Валентина F1»Баклажан «Валентина F1»
Баклажан «Алмаз»Баклажан «Алмаз»
Баклажан «Чорний красень»Баклажан «Чорний красень»

Баклажани мають потребу в правильному догляді і захист від хвороб і шкідників. Дотримуйтесь рекомендації з нашої статті і ви зможете порадіти прекрасного врожаю. Що б отримати хороший урожай — потрібно вибрати якісне насіння. Насіння баклажанів Агроуспех мають схожість 72-75%, при тому, що по ГОСТу товарна схожість баклажанів — 60%. Сорти всіх культур підібрані таким чином, що вони придатні для вирощування в будь-якому регіоні Росії, і скрізь будуть давати врожай. Виростити баклажани навіть в північній смузі Росії — не проблема, якщо у вас є насіння Агроуспех.