Полуниця сорти Лорд — опис, посадка і догляд, збір врожаю, відео

полуниця сорту лорд

Селекціонери вивели безліч сортів садової ягоди під
назвою полуниця. Велика кількість
різних сортів дозволяє кожному вибрати ягоди на свій смак: дрібні, великі,
солодкі або з кислинкою. Полуниця сорти Лорд — універсальний варіант для різних
регіонів нашої країни.

Основні
характеристики ягоди

велика солодка ягода

Полуниця сорти Лорд може цілком похвалитися смаковими якостями, великими розмірами і незвичайною формою, що особливо люблять діти.

Вид відноситься до середньостиглих і пізньостиглі ягодам. Дозрівають ягоди в кінці червня, плодоношення триває близько 3-4 тижнів. Лорд легко пристосовується до грунту і клімату більшість регіонів країни, починаючи від Уралу і Сибіру, ​​закінчуючи Підмосков’ям.

Для опису полуниці сорту Лорд ключовими аспектами виділяють наступне:

1. Кущі високорослі, розлогі з великими світло-зеленим листям.
  2. Ягоди формуються в кистях по 10-15 штук на гілці, близько прилягаючи до землі, так як квітконіжка не витримує навантаження при дозріванні великої кількості ягід.
  3. На квітконосі можуть дозрівати до 5 ягід одночасно.
  4. Ягоди великі, злегка сплющеною форми яскраво-червоного кольору.

При дотриманні всіх норм при вирощуванні можна отримати
досить великі ягоди вагою до 100 гр. Ягода полуниці сорту Лорд має
приємний виражений аромат і кисло-солодкий смак.

Головною перевагою даного виду є його довголіття.
При належному догляді можна отримувати високий урожай протягом 10 років. для
полуниці це високі показники. Зазвичай кущі ягоди пересаджують і
розформовують через кожні 4 роки.

посадка,
розмноження і догляд

грядки з полуницею сорту лорд

Щоб отримати високий урожай садової ягоди з приємним
смаком, необхідно уважно дотримуватися всіх вказівок в посадці і догляді
полуниці Лорд.

На початку, вибирають місце висаджування кущів. Садова суниця не любить похилих, затемнених місць. Краще вибрати сонячне рівне простір, де рівномірно розподіляється волога і добре вбиратися в землю. Низинні, закислення місця не придатні для вирощування цієї ягоди. Не варто висаджувати кущі на місці, де до цього вирощувалася полуниця іншого сорту, томати або картопля. Кращим попередником стане морква, бобові культури, часник.

Чи не висаджуйте саджанці полуниці в низинних місцях. Вона погано переносити надмірну вологу і вітер. Вибирайте сонячні місця, захищені від протягів.

Найвдалішим часом для висадки саджанців є середина серпня-вересня. Висадку кущів сорту Лорд проводять за такою схемою:

1. Готують грядку, попередньо розпушивши грунт. Можна додати добрива для кращої адаптації рослини. Додаткового підняття доріжок і присипання грунту потрібно тільки в місцях з сильним перезволоженням ґрунту. В цьому випадку роблять невеликі канавки для стоку води по краях грядки.
  2. Під кожен саджанець попередньо роблять неглибоку лунку. У неї насипають суміш перегною, золи і фосфату в половину обсягу.
  3. Кущі сорти Лорд відрізняються великими розмірами, тому висадку варто робити на відстані 50-70 см. Від кожного саджанця. Висадку можна проводити в шаховому порядку або в рядок.
  4. Перед висадкою кожен саджанець оглядають, видаляють великі нижні листки, вкорочують кореневище при необхідності. Для краще корнеобразования систему рекомендується опустити в сболтанную суміш глини, води і будь-якого стимулятора формування і зростання кореня.
  5. При посадці кущ не поглиблюють повністю, а залишають верхню нирку зверху.
  6. Далі саджанець рясно поливають.

регулярний полив полуниці

Після висадки необхідно ще раз перевірити кущик. Якщо після поливу грунт сильно просяде, шийка може бути оголена, що призведе до вимерзання в зимовий період. Якщо таке станеться додайте грунту навколо саджанця.

догляд
за полуницею

рясний урожай сорту Лорд

Садова суниця даного сорту воліє зволожену
грунт. За поливом необхідно особливо ретельно стежити під час цвітіння і
формування ягід. Так як ягоди великі і на одній квітконіжці формується
безліч плодів під час дозрівання, потрібно підв’язка кущів або укладання
підстилки, щоб ягоди не гнили на землі. Деякі використовують для поливу
систему крапельного зрошення.

Для збільшення врожайності необхідна своєчасна підгодівля мінеральними і органічними добривами. Їх можна поєднувати.

Для полегшення догляду використовують мульчування ґрунту. це
дозволяє затримувати вологу, зменшуючи режим поливання, і не дає проростати
бур’янам. Під час культивування грунту видаляються жовте листя і вуса, які
забирають додаткові сили рослини і не дають розвиватися плодам.

Отримати саджанець можна декількома способами:

1. Відділення вусів від материнської рослини. Найпоширеніший і ефективний спосіб. Вибирають вуса з вкоріненими розетками. У саджанця має бути добре розвинене кореневище, листи без ознак захворювання.
  2. Використання насіння. Такий спосіб вимагає великих сил і часу. Насіння можна купити в готовому вигляді або приготувати з власних ягід. Для цього вибирають великі стиглі ягоди, зубочисткою акуратно виймають насіння і сушать на листку паперу в тіні. Висівають насіння в грунт в лютому-березні.

Полуниця сорти Лорд — хороший вибір для вирощування на власній ділянці як для новачків у цій справі, так і для досвідчених городників. При дотриманні правил висадки та догляду, ви будете отримувати відмінний урожай ягід протягом 10 років.

Полуниця сорти Лорд на дачі Підмосков’я — відео