Поїлки для перепелів — ніпельні, краплинні, чашкові та автопоїлки, як зробити поїлку самостійно, відео

перепела на подвір'ї
Поїлки для перепелів повинні відповідати особливим вимогам. Так, правильно організований водопій допоможе не тільки забезпечити максимальну чистоту в клітці, а й виростити здорових птахів. Поїлку можна купити і в магазині, проте, рекомендується користуватися пристосуваннями, зробленими своїми руками. У цій статті ми розберемо як зробити поїлки для перепелів своїми руками. Прочитайте про поїлки для курей!

Види поїлок і вимоги до них

Перепели, втім як будь-які інші птахи, дуже сильно смітять. Неправильно організовані годівниця і піала тільки додають проблем до забруднення клітини.

Правильна піала допоможе виростити здорових птахів, а також звести до мінімуму бруд в самій клітині. Основними видами поїлок є чашкова, ніпельна, крапельна і піала автомат.

Будь-яка з вищезгаданих поїлок повинна відповідати наступним вимогам:

• розмір повністю залежить від кількості птахів, а також їх віку;
  • сировину краще вибирати екологічне і безпечне для птахів;
  • Не вибирайте в якості основного матеріалу деревину або глину, а також зведіть до мінімуму використання металу;
  • вода повинна бути доступна птахам, адже пернатим має бути просто дотягнутися до води;
  • піали повинні без праці забиратися з клітки для чищення;
  • піала повинна бути міцною.

краплинні

крапельна поїлка для перепелів
Ніпельні поїлки для перепелів є трубку, зроблену з металу або пластику, розташовану горизонтально підлозі. Висота конструкції може бути різна і варіюватися в залежності від віку птахів. Так, для дорослих пернатих з розміщують вище, для молодняка — нижче. Цей тип поїлок ще називають краплинні поїлки для перепелів. Такі типи поїлок можуть бути з так званим каплеуловителем (резервуаром, куди потрапляє вода з носика) і без нього.

чашкові

чашкові поїлки для перепелів
Чашкова поїлка для перепелів невелика за розміром і тому її часто називають мікро-чашечной піалою. Ця піала є чашку, в якій плаває невеликий язичок, з’єднаний з кулькою, який перекриває подачу води. Якщо вода є, то язичок залишається на поверхні, і вода в резервуар не проникає. Якщо ж вода починає закінчуватися, то язичок лягає на дно, кулька відкриває доступ до вологи, і піала наповнюється свіжою водою. Такі піали однаково добре підійдуть як для зовсім молодих птахів, так уже і для дорослих пернатих.

З пластикової пляшки

виготовлення поїлки з пластикової пляшки
Поїлка для перепелів з пластикової пляшки — один з найпростіших у виконанні варіантів. Пластикова піала представляє собою пляшку, яку обрізали горизонтально і прикріпили до стінки клітини. Для виготовлення пластикової пляшки вам буде потрібно пляшка, консервна банка, ножик, дриль і дріт.

Для виготовлення поїлки для перепелів своїми руками з пластика дотримуйтесь наступної інструкції:

1. Візьміть консервну банку. Відріжте від неї кришку і заточите краю так, щоб вони не були гострими.
  2. Приблизно на 5-6 см від дна необхідно зробити два отвори.
  3. В отвори, які згодом будуть місцями звідки ллється вода, потрібно прикріпити два шуруповерта.
  4. Візьміть пластикову пляшку і просвердлите декілька отворів біля її горла.
  5. Налийте в пляшку воду, закрийте її і поставте в консервну банку в перевернутому вигляді.
  6. Прикріпити конструкцію до клітки можна за допомогою дроту.

Крім перерахованих вище видів існують ще й так звані вакуумні моделі. Їх можна купити як в магазині, так і зробити самому. Вакуумна піала ще називається «автопоїлка для перепелів». Однією вакуумної конструкції більш ніж достатньо для того щоб забезпечити водою 15-25 дорослих особин перепілок.

На ділі така піала є резервуар приблизно на 7-10 літрів (наприклад, невелика каністра), на який кріпиться конструкція. Вона в цьому випадку має вигляд кришки з круглим жолобом. Зібрана і заповнена водою контракция перевертається і в жолобки надходить рідина.автопоїлка для перепелів

Ринок пропонує безліч різних поїлок для перепілок. Звичайно, найкраще зробити її своїми руками, так, ви будете впевнені в надійності моделі, а також в екологічності матеріалів. Найпоширенішими видами є крапельні, чашкові та ніпельні конструкції, які умільці можуть зробити вдома своїми руками. Найпростіший вид — це піала, зроблена з пластикової пляшки. Така піала менш довговічна, проте, нітрохи не менш корисна.

Відео про самостійному виготовленні поїлки для перепелів