Обрізка абрикоса річна, весняна для початківців, що омолоджує, восени, схема, відео

обрізка абрикоса
Перш ніж абрикос обдарує першим урожаєм, доведеться чимало попрацювати. Одним з обов’язкових агротехнічних прийомів при формуванні крони є обрізка абрикоса. Мало купити інструмент, потрібно зрозуміти сенс операції, і навчитися правильно проводити її, розрізняючи пинцировки, прищіпку, карбування. Важливо робити правильний зріз плодової гілки. Неохайною, не в строк виконаної обрізанням можна погубити плодове дерево.

Види обрізки саджанця і плодового дерева

Придивившись до плодоносних абрикосів, можна помітити, що існують дерева різної форми, але всі вони їм мають розріджену крону, сформовану спеціальними прийомами обрізки абрикоса.

Дерево отримує кілька видів обрізки за сезон:

• формує;
  • регулюючу;
  • відновну;
  • санітарну;
  • омолоджуючу.

Формує обрізка потрібно, щоб однолітка почав гілкуватися, утворюючи гілки першого ярусу.

схема формування крони
На схемі без’ярусной формування крони абрикоса. Формування триває 4 роки, до настання плодоношення.

Інший спосіб формування. В першу весну на підрослими саджанці залишають 2 гілки, центральний стовбур вкорочують на 30 см, а гілочки між залишеними гілками першого ярусу притискають до стовбура, направляючи вниз. Всі гілки вкорочують. У травні прибирають зайві пагони прищипкою, і протягом літа підтримують форму нижнього ярусу карбуванням і пинцировкой. На наступний рік так само з верхніх гілок обрізанням абрикоса формують другий ярус. З п’ятої гілки створюється третій ярус, і дерево набуває компактну акуратну форму.

Всі гілки щорічно коротшають, залишаючи рідкісну крону. Формується дерево обрізанням. Прийом стимулює наростання вегетативної маси і прискорює плодоношення. Схема обрізки молодого абрикоса навесні представлена ​​на малюнку:схема обрізки молодого абрикоса

Надалі всі види обрізки перешкоджають заростання крони і формують дерево для кращого освітлення сонцем.

Абрикоси зав’язують плодові бруньки на 30 см від вершини молодих гілочок. Плодоносна гілка зберігається 2 роки. Надалі вона не дає урожай, потрібно сформувати нові плодові гілочки.

Регулююча обрізка дозволяє зберегти урожай. Але абрикос зав’язує все плоди, скільки б не було квітів. Тому регулювання врожаю способом видалення зайвих плодових гілочок не дозволяє послабити дерево.

Омолоджуюча обрізка абрикосів потрібно для стимулювання появи нових пагонів, на яких і утворюється урожай. Прийом дозволяє повернути другу молодість старому дереву.

обрізка старого дерева
Обрізка старого дерева проводиться за схемою:

• прибирати здеревілі гілки віком старше 5 років;
  • вкоротити стовбурової втечу, створюючи умови для зростання молодої порослі;
  • частина старих гілок потрібно залишити, поки не заживуть рани від першої кардинальної обрізки.

При омолаживающей обрізку стару деревину потрібно видаляти поступово. Якщо провести операцію враз, дерево не оговтається, загине.

Отже, незалежно, як називається обрізка, вона спрямована на підвищення життєстійкості і плодючості дерева. Тому важливо проводити будь-яку обрізку, керуючись правилами:

• якнайменше поранити дерево, закриваючи кожен рез садовим варом;
  • використовувати річну обрізання абрикоса, видалення тонких пагонів, карбування, пинцировки, щоб якомога менше завдавати травмуючих зрізів одревесневшей гілці;
  • не можна проводити обрізку ранньою весною, але встигнути потрібно до сокоруху;
  • осіння обрізка робиться тільки для ранніх і середніх сортів;
  • знати прийоми правильного обрізання і володіти садовим інструментом;
  • необхідно враховувати пробудімость нирок, побегообразовательную здатність абрикоса.

Перш ніж почати формування дерева, непогано подивитися навчальний курс обрізка абрикоса навесні — відео для початківців:

весняна обрізка

обрізане абрикосове дерево
Як тільки змінить колір кора абрикосового дерева, і соки починають живити деревину, настає пора весняних робіт. Все, що стосується формування молодих і плодоносних абрикосів потрібно встигнути до появи зеленого конуса. В цей же час проводять санітарну та омолоджуючу обрізку. При операції всі зрізи ведуть на нирку. При цьому важливо зробити правильний нахил, напрям різу і відстань до нирки.

правила зрізу гілок
Правильний зріз має велике значення для швидкого загоєння рани. Необхідно мати гострий інструмент, потренуватися і набити руку на прутах Неплодова дерев. В цей же час можна виконати санітарну очистку крони і прибрати зайві гілки, що ростуть усередину, спрямовані до стовбура дерева.

літня обрізка

річна обрізка
Догляд за абрикосом влітку включає ранню і пізню літню обрізку Рання по-іншому називається карбування. Рання обрізка, проводиться на початку червня. Вона сприяє швидкому наростанню зелені. На новостворених пагонах встигають сформуватися плодові бруньки — урожай наступного року. Результатом стане сплеск урожайності в найближчі 3 роки. Якщо використовують пізню річну обрізання, листя не наростає, а плодова брунька утворюється. При цьому літні зрізи гояться швидко, без подальшого камедетеченія.

Якщо дерево хворіє або голодує, обрізка не збільшить урожай, а послабить дерево остаточно.

осіння обрізка

Обрізка абрикоса восени проводиться в середині жовтня, в прохолодну погоду, коли дерево готується до спокою. Восени можна обрізати ранні та середні сорти абрикосів. Їм проводять всі види обрізки — формують, омолоджують, прибирають зайве навантаження з дерева. Прищипують на 12 аркушів головні гілки. Довгі гілки стрижуть на 50 см, але при цьому зріз повинен бути бездоганно гладким. Відкриті ранки обробляють садовим варом.

На закінчення хочеться сказати, що найкращі прийоми агротехніки можуть бути марними, якщо не вивчити абрикос. Якщо приріст слабкий, і обрізка повинна бути щадить. Але важливо встановити, чому дерево повільно розвивається, обстежити грунт, переконатися, що не шкодять грунтові води. Догляд за кожною рослиною ведуть, з огляду на його особливості.

Відео про обрізку абрикоса відразу після цвітіння