Квітка вриезия — правила догляду в домашніх умовах, температурний режим, вологість, відео

цвіте вриезия
Всі рослини із сімейства бромелієвих в природі вважаються культурами-паразитами, вони ростуть на стовбурах дерев, чіпляючись за кору своїм корінням. Однак завдяки своєму ефектному вигляду бромелієвиє знайшли своє місце і в кімнатному квітникарстві. Взяти хоча б врієзію з її пишною розеткою з жорстких листя і оригінальним цвітінням, як за формою, і так і по яскравому забарвленню. В принципі цей квітка не дуже примхливий, але якщо Ви вирішили його завести, обов’язково слід враховувати природне середовище проживання і характерні особливості розвитку рослин цього сімейства.

Навіщо Епіфіти грунт?

На відміну від інших кімнатних квітів, які харчування черпають безпосередньо з землі за допомогою кореневої системи, вриезия в грунті як такої не потребує. До того ж корінці у неї дуже маленькі і служать для прямого «збору» вологи безпосередньо з повітря.

Земля в горщику потрібна виключно для фіксації квітки в вертикальному положенні. Вологу в такому випадку він отримує з листя при обприскуванні.

Якщо є можливість, можна обійтися і без вазона з грунтом, а закріпити врієзію на дерево в зимовому саду, але тільки треба не забувати обприскувати корінці і листочки. Це будуть для неї ідеальні умови проживання, максимально наближені до природних.

У разі, коли квітка все-таки буде рости в горщику, краще наповнити його субстратом для орхідей. Земля з городу занадто важка для вриезии — там вона швидко згниє.

Як поливати врієзію?

Як і всі епіфіти, вриезия отримує вологу через листя, тому обприскування для неї не тільки бажані, але і замінюють сам полив в горщик. Їх частота залежить від пори року:

• влітку, коли стоїть жарка і суха погода, обприскують кущик щодня, а то й по кілька разів за день;
  • навесні і восени — через день-два;
  • взимку, під час роботи батарей опалення, частота обприскувань залежить від температури повітря: чим тепліше в кімнаті, тим частіше треба зволожувати листя.

Крім обприскування слід іноді в невеликій кількості поливати врієзію в центр розетки — там вона збирає вологу і в природі.

Що робити після закінчення цвітіння?

На жаль, початок цвітіння вриезии означає і початок завершення її життєвого циклу. Коли з центру розетки вистрілює цветонос з яркоокрашеннимі листям, квітка починає готуватися до відмирання. Звичайно, це відбувається не відразу: спочатку з прицветников здадуться непоказні дрібні квіточки, потім вони зів’януть, але сам цветонос при цьому ще довго буде стояти в розетці (від 3 до 6 місяців).

За цей час вриезия сформує діток. Коли цветонос висохне, його можна буде видалити. Тепер і сама розетка почне в’янути, зате дітки будуть рости.

Після формування дітками власних корінців їх розсаджують по окремим вазонам, а материнський квітка викидають — він своє вже відслужив.

Відео про вирощування вриезии