Корисні властивості кольрабі, протипоказання до застосування, відео

корисні властивості кольрабі
Протягом багатьох років корисні властивості кольрабі привертали увагу розсудливих людей. Вони оцінили по достоїнству її внутрішній склад і почали вирощувати на своєму городі. Цікаво, що культура чудово приживається навіть в екстремальних кліматичних умовах. Кольрабі вирощують на Крайній Півночі Росії, Камчатці, північній частині американського континенту і в Європі. Що являє собою цей дивовижний плід? У чому секрет його цінності для організму? Розглянемо по порядку відповіді на ці питання.

Перші відомості про кольрабі зустрічаються в древніх книгах, які датуються тисячі п’ятсот п’ятьдесят-чотири роком. Через кілька століть овоч став найпопулярнішим в Європі і Азії.

Приємне знайомство з «капустяної ріпою»

соковитий плід кольрабі
Слово «кольрабі» в перекладі з німецької мови означає «капустяна ріпа». Тому плід часто називають саме так. Насправді з ріпою у нього немає нічого спільного. Овоч є різновидом білокачанної капусти. Нерідко у тих, хто тільки знайомиться з ним, виникає питання: чи можна їсти листя кольрабі в сирому вигляді? Практика показує, що досвідчені кулінари використовують і цю частину овоча для приготування салатів. Але найчастіше в їжу приймають не листя, а ущільнений ствол, який знаходиться в нижній частині рослини. Смак овоча нагадує капустяний качан, але без гіркуватого. Він набагато соковитою і солодший, за що і цінується кулінарами. Крім того, корисні властивості кольрабі є головною родзинкою продукту.
плід кольрабі зеленого кольору

Корисні властивості кольрабі для здоров’я

корисний для здоров'я плід
Безумовно, білокачанна капуста займає лідируючу позицію серед популярних овочів. Але мало хто знає, яку харчову цінність має кольрабі — скромний і непривабливий плід. Його справді можна назвати вітамінним скарбом природного походження. Розглянемо докладніше, які вітаміни в капусті кольрабі особливо цінні для організму.

«Капустяну ріпу» іноді називають свіжим лимоном з грядки. Це вказує на вміст у ній великої кількості вітаміну C, який має протимікробні властивості. Продукт особливо корисний під час епідемії грипу. Головне включати овоч в раціон харчування. До того ж плід містить вітаміни групи А, B, PP. Вони благотворно впливають на імунітет і нервову систему організму.

Корисні властивості кольрабі часто виявляються при регулярному споживанні продукту. З ним легко вирішується ряд проблем:

• набряклість;
  • мочекам’яна хвороба;
  • відсутність апетиту;
  • запальні процеси в кишечнику;
  • порушення обміну речовин;
  • утворення злоякісних наростів;
  • недолік вітамін.

салат з кольрабі
Особливо корисно включати в раціон таку капусту, бажаючим позбавиться від зайвої ваги. Харчова цінність кольрабі говорить сама за себе.

Здорове серце і капуста

кольрабі для здоров'я серця
Найважливішим органом для життя є серце, яке займається перекачуванням крові. Щоб «насос» не зносився завчасно, потрібно регулярно за ним доглядати. Неоціненна користь кольрабі для організму проявляється в зміцненні судин і виведення з них бляшок холестерину. Як наслідок, нормалізується артеріальний тиск і людина відчуває повноту життєвих сил.

Для профілактики анемії, серцевої недостатності або ішемічної хвороби лікарі рекомендують вживати кольрабі. Але в кожному окремому випадку необхідно застосовувати індивідуальний підхід.

Нервова система, зуби, молодість

покращуємо здоров'я з кольрабі
Як відомо, вітаміни групи «В» надають особливий вплив на нервову систему. Якщо регулярно включати в раціон кольрабі, можна надовго забути про поганий настрій, стреси, емоційних розладах.

Навіть депресію реально подолати з дивовижною «капустяної ріпою», яка містить велику кількість цінних елементів:

• залізо;
  • калій;
  • фосфор;
  • магній;
  • кальцій;
  • мінеральні солі;
  • кислоти.

Головне використовувати її в комплексному лікуванні з хімічними препаратами. Зазвичай їх призначає лікар.

Дієтологи радять готувати страви з кольрабі вагітним жінкам і дітям. Регулярне споживання овоча сприяє успішному розвитку молодого організму.

кольрабі для дітей
Кому не хочеться мати сліпучу посмішку і здорові зуби? Один із способів — спробувати «капустяну ріпу». Хімічні елементи, що входять до складу продукту, впливають на зміцнення зубів і ясен. Вони знищують хвороботворні мікроби не гірше, ніж розчини для полоскання, приготовані штучним способом. За допомогою продукту можна лікувати стоматит, і навіть гінгівіт. При цьому слід враховувати не тільки користь капусти кольрабі, а й шкоду, який буває при передозуванні зілля.

Щоб повернути колишню красу шкірі, яка втратила еластичність і пружність, косметологи радять до складу масок додавати кольрабі. Наявність в продукті рослинних білків, фруктози, і з’єднань сірки сприяє омолодженню епідермісу. Не варто упускати можливість продовжити свою молодість хоча б на кілька років.

урожай кольрабі
Унікальні корисні властивості капусти кольрабі і незначні протипоказання викликають захват у кулінарів. Вони із задоволенням готують супи, салати і смачні гарніри для своїх домочадців. Комплекс вітамін, мінералів, кислот, білків і клітковини, які приховані в м’якоті кольрабі — чудові цеглинки людського організму. Як же вони корисні для здоров’я!

Кращі властивості кольрабі для організму — відео

Вітаміни на зиму — відео