Кінза вирощування в домашніх умовах в равлику з грунтом, відео

розсада кінзи в равлику
Свіжа зелень є затребуваною круглий рік, тому багато любителів не бояться вирощувати її навіть в зимовий час, використовуючи для цього теплі підвіконня. Так, досить часто серед кімнатних рослин можна зустріти горщики із запашною кінзою — пряної травичкою, яку додають в салати або м’ясні страви. Істотним недоліком такого «вазонного» вирощування є те, що миски і вазони з великими кущами вимагають чимало місця і деколи доводиться жертвувати квітами, звільняючи зелені місце під сонцем.

Однак є один хитрий спосіб, який дозволить отримати хороший урожай кінзи і не забере багато простору — це посадка прянощі в равлики з землею. Перевагою такого методу є ще й те, що за такими посадками легко доглядати.

необхідні матеріали

Для того щоб зробити равлики, знадобиться:

• дві смужки з плівки;
  • рушник з нетканого полотна;
  • поживний універсальний субстрат.

Найчастіше такі равлики роблять з використанням туалетного паперу, однак, рушники з нетканого полотна більш зручні. Вони довго тримають вологу, мають щільну структуру і за своїми якостями нагадують агроволокно. У магазинах такі рушники продаються у вигляді рулону і коштують недорого.

Найкраще використовувати в якості основи равликів пакети для заморозки — вони більш щільні і не порвуться.

Як зробити равлика?

Смужку з пакетів скласти навпіл, щоб ширина стрічки становила близько 12 см, і покласти згорнутим краєм вгору. Зверху на плівку викласти також складене вдвічі рушник, вирівнявши їх по верхньому краю.

Перш ніж викладати грунт, рушник необхідно зволожити слабким розчином марганцівки.

На зволожене рушник насипати тонким шаром землю (не більше 1 см), що не доповідаючи по пару сантиметрів зверху і знизу стрічки, щоб вона не висипалася. Рясно обприскати грунт.

Викласти насіння кінзи, відступивши від верхівки стрічки 1 см. Відстань між насінням можна зробити таке ж, оскільки пряність все одно вирощується на зелень. Тепер скрутити стрічку рулетом і зав’язати або надіти гумку, щоб равлик що не розгорнувся, але не дуже туго, інакше згодом можна передавити коріння.

На дно пластикового стакана налити трохи води і накапати в неї 15 крапель перекису водню, щоб майбутнім рослинам вистачало кисню. Поставити равлика в стакан і накрити його пакетом, щоб створити парниковий ефект. У міру випаровування води потроху підливати рідину в склянку, не допускаючи її повного висихання. Коли кінза проросте, плівку зняти і поставити равлика на сонячне підвіконня.

Читайте також статтю: кінза — користь і шкода для здоров’я!

Посадка кінзи в равлика з грунтом — відео