Картопля фрі в домашніх умовах в духовці, на сковороді, як приготувати без масла, відео

картопля фрі
Якби люди на землі жили однією сім’єю, то, напевно, їх улюбленими ласощами був би картопля фрі. Створюється враження, що цей фаст-фуд підкорив серця багатьох людей, незалежно від віку. Він завоював популярність ще в минулому столітті, але як і раніше не здає свою позицію. Навіть розуміння того, що від цієї їжі мало користі, не зупиняє її справжніх шанувальників. Спробувавши ласощі хоч один раз в житті, захочеться знову відчути таке задоволення.

Особливо подобається картопля фрі молодому поколінню, яке мало думає про здорову їжу. Оскільки їх навряд чи вийде переконати в цьому, краще піти іншим шляхом. Мудрі господині готують заморське страва своїми руками не гірше, ніж в престижних кафе. До того ж продукт виходить набагато смачніше, без хімічних добавок або небезпечних для здоров’я барвників.

Навіть якщо в господарстві немає фритюрниці, картопля фрі можна приготувати на сковороді, в духовці, мультиварці і навіть в мікрохвильовій печі.

Апетитне хрустке ласощі «Ніжність»

хрустке ласощі
Багато хто вважає картопля другим хлібом. Тому з нього роблять величезну кількість корисних поживних страв, якими вже мало кого здивуєш. Але приготований в домашніх умовах картопля фрі — воістину ексклюзивне частування. А створити його зовсім не складно, якщо в будинку є такі продукти:

• картопля;
  • рослинна олія;
  • набір спецій;
  • сіль.

Для страви не підійдуть овочі з великим вмістом крохмалю, молода картопля і бульби із зеленим відтінком.

Коли інгредієнти під рукою, можна братися за справу:

1. Вимитий картоплю очищають від шкірки. Злегка просушують або витирають паперовим рушником.почистити картоплю
  2. Нарізають овочі подовженими брусочками товщиною 1 см.нарізати картоплю
  3. У глибоку сковороду наливають рослинне масло і розпалюють до моменту закипання.нагріти соняшникову олії
  4. Невеликими порціями укладають картопля в рідину і кип’ятять до появи золотистої скоринки.обсмажити картопля
  5. Готовий продукт посипають сіллю і спеціями. Подають з майонезом або томатним соусом.посипати спеціями

Як видно, приготувати в домашніх умовах картопля фрі на сковороді зможе навіть недосвідчений кулінар. До того ж це блюдо не містить шкідливих елементів і харчових добавок.

Замість сковороди можна використовувати чавунний або алюмінієвий сотейник. Товщина стінок ємності повинна бути приблизно півсантиметра.

Хрустке насолоду для гарної компанії

смачна картопля
Коли на порозі з’являється «приємний сюрприз» у вигляді давніх друзів, а вдома немає відповідного частування, багато хто згадує про хрусткому картоплі фрі. До того ж він швидко готуватися.

Пікантне частування для домочадців

картопля фрі в духовці
Щоб здивувати своїх домочадців, досвідчені господині знають, як приготувати картоплю фрі в домашніх умовах і подарувати їм кілька хвилин насолоди. Особливо смачною вона виходить в духовці, хоча для цього потрібно більше часу. Зате калорійність страви суттєво зменшується, адже готується воно без масла. Таке ласощі привертає увагу дітей, вегетаріанців, що худнуть і тих, хто дотримується ритуальний пост. Подають цей ароматний продукт разом з м’ясом або гострим соусом.

Існує чимало різних рецептів картоплі фрі в духовці, але ми ознайомимося з доступними варіантами.

Низькокалорійний продукт без масла

картопля фрі без масла
Оскільки в наш час досить багато їжі, яка містить великий відсоток калорій, багато хто знаходить розумний вихід. Вони використовують перевірені рецепти продуктів з низьким вмістом жирів. Відмінна ідея — приготувати в духовці картопля фрі без масла. Для страви знадобитися такий набір компонентів:

• 6 картоплин з гладкою шкіркою без недоліків;
  • курячі яйця (2 штуки);
  • паприка;
  • часник;
  • перець;
  • приправи з сухих рослин;
  • сіль.

Щоб блюдо вийшло не тільки смачним, але і красивим, ретельно вибирають сорт картоплі. Підійдуть бульби довгастої форми, без глибоких виїмок або опуклостей. Добре, якщо вони будуть однакового розміру.вибираємо хороший картопля

Оригінальне рішення — картопля фрі в мультиварці

картопля фрі в мультиварці
Якщо у господині немає фритюрниці, але домашні дуже люблять фаст-фуд, вона може скористатися мультиваркою. Цей сучасний кухонний агрегат дозволяє готувати різні страви, без особливих зусиль. Головне виконувати основні правила користування каструлею і скористатися перевіреним рецептом.

Отже, в першу чергу збирають необхідні компоненти, а саме:

• картопля;
  • рослинна олія;
  • огірок;
  • лимон для соку;
  • часник;
  • спеції;
  • петрушка;
  • кріп;
  • базилік;
  • сіль.

Далі очищений картопля спочатку рубають на сантиметрові пластинки, а потім на однакові бруски. Опускають їх у крижану воду і засікає 10 хвилин.нарізати картоплю брусочками

Після цього викладають продукт на кухонне рушник, щоб прибрати залишки рідини.кухонний рушник паперовий

У чашу мультиварки наливають рослинне масло, запускають програму «Випічка» на 60 хвилин. Коли воно добре розігріється, опускають в нього невелику порцію картоплі. смажиться картопля в мультиварці
Смажать приблизно 10 хвилин, після чого виймають за допомогою шумівки. Кришку чаші закривати не потрібно, оскільки продукт постійно помішують.

Якщо в комплекті є дротова кошик, опускати в ній овочі в масло набагато зручніше.

Картопля викладають на паперову серветку, а потім знову опускають в гарячу рідину, для повторної смаження. Вона тривати не більше, ніж 2 хвилини.

приготувати соус
Поки картопля остигає, готують соус. У склянку йогурту додають подрібнений часник, сік лимона, рубану зелень і тертий огірок. Перемішують і поміщають в холодне місце. Подають в невеликій піалі, як пікантне доповнення до закуски.

Приготований в мультиварці картопля фрі, викладають на тарілку і солять. При бажанні прикрашають зеленню, приправляють спеціями і подають як хрустку закуску.

Секрети приготування хрусткої картоплі фрі — відео