Каланхое — лікувальні властивості і протипоказання, корисні властивості в народній медицині + відео

Каланхое відрізняється лікувальними властивостями
Сама рослина каланхое спочатку стало жителем підвіконь нема за декоративність, за корисні властивості. Аборигенами воно використовувалося як лікар і рятівник від спраги в спекотному кліматі. Для жителів північних країн лікувальні властивості каланхое і його краса зробили квітку бажаним домашнім рослиною.

Чим приваблює квітка

декоративні рослини
Відноситься каланхое до сукулентів, тобто до рослин, накопичують воду про запас і не вимагає частого поливу. Найближчим родичем цієї рослини є родіола рожева і очиток. Рід каланхое численний, але лікарськими властивостями володіють тільки два види — каланхое перисті і Дегремона.

Красиве цвітіння каланхое привертає до себе увагу
Квіти дуже декоративні. Але особливу властивість вважається спосіб розмноження дітками. Незалежно від віку рослини, від цвітіння, на зубчастих листі в кожному поглибленні розвивається дитинко, яка може впасти, вкоренитися і стати новим рослиною. Це рід лікарських каланхое — бріофіллюм, проростає лист. Крім того, розмножуються каланхое живцями і насінням.

Дітки каланхое придатні до розмноження
Стійкий до незгод, майже не хворіє, квітучий лікар став окрасою майже кожної квартири. Про корисні властивості каланхое розповідають любителі, передаючи держак.

Користь каланхое вазонів

Каланхое відноситься до горшкових культур
Професіоналів з розведення сукулентів і догляду не так багато. Вони створюють своїм вихованцям спеціальні умови, домагаються більшої декоративності, виводять нові сорти. Але чим приваблює каланхое любителів зелені на підвіконні? Перш за все своєю невибагливістю. Досить кілька хвилин в день, щоб змахнути пил з листя, переставити на краще місце, перевірити вологість грунту і вихованець буде задоволений. Цвітіння взимку поруч з дозріваючим кімнатним мандарином, коли всі інші рослини завмерли в очікуванні літа, робить ці рослини улюбленцями.

Каланхое лікувальні властивості і протипоказання в косметології

Один з лікувальних видів каланхое
Використання кашки з листя цілющої рослини в домашніх умовах допоможе при проблемах:

• в’янучої шкіри;
  • капілярної сіточки і розширених пор;
  • темних кіл, зморшок;
  • веснянок і пігментних плям;
  • як очисна маска.

Протипоказанням до використання соку каланхое в домашніх заготовках або в косметичних засобах може стати тільки індивідуальна непереносимість. Інших відомих випадків шкідливого впливу соку не виявлено.

Чи всі каланхое володіють цілющими властивостями

Лікувальними властивостями володіють не всі види каланхое
Застосування в народній медицині мають тільки два види каланхое. Вони декоративні, не поступаються в красі іншим видам. Але їхня відмінність в тому, що вони живородні. Тобто, якщо дітки на аркушах утворюються, ця рослина можна використовувати в лікувальних цілях. Називаються ці види каланхое перисті і каланхое Дергемона. При цьому, перисті володіє більш сильними цілющими властивостями.

Відео про лікувальні властивості алое, герані і каланхое