Які бувають водойми, природні та штучні види, відео

Розкажіть, які бувають водойми? Запланували на дачі зробити ставок. У процесі роботи діти вирішили підвищити свій рівень знань. Вимагають, щоб я їм пояснив, звідки в водоймах береться вода, і який саме буде у нас. А я якось все призабув, не завадило б оновити свої знання.

які бувають водойми
Вода — одне з основних умов для життя, і не важливо, для кого або чого. Квіти і дерева, птахи і тварини і навіть ми з вами без води вижити не зможемо. Не дарма водойми займають більшу частину планети Земля. Багато дачники також мріють про невеликому прудике на своїй ділянці, щоб бути ближче до природи. А чи знаєте ви, що океан — теж водойму, тільки дуже великий? Сьогодні ми коротко поговоримо про те, які бувають водойми і чим вони відрізняються.

Водойма — це все водні об’єкти, незалежно від їх величини, які утворюються в різних за розмірах поглибленнях на суші. Залежно від виду водойм в них повністю відсутній рух води або ж воно дуже сповільнено і постійно.

Водойми можуть бути природними (утворені в результаті природних явищ) і штучними (створені людиною).

Види природних водойм

природні водойми
До природних водойм відносяться:

• океан;
  • море;
  • озера;
  • великі ставки.

Річка теж є природним водоймищем але, оскільки має постійну течію, належить до водотоках.

Озера можуть бути прісними або солоними, якщо вони заповнені стоячою водою і на дні накопичуються мінеральні відкладення. А ось вода в природних ставках — завжди тільки прісна, хоча за своїми розмірами вони більше нагадують маленькі озера.

Які бувають водойми штучного походження

штучні водойми
Штучними водоймами є:

1. Водосховища. Вони можуть бути великого обсягу, греблі — зведеними на водотоках і призначеними для регулювання руслового стоку. Заповнюються в основному завдяки поверхневому стоку води. Ще є копані водосховища, коли в грунті викопується котлован і штучно заповнюється водою. Їх розміри набагато скромніше, ніж у гребельних водойм.
  2. Ставки. Це ті ж водосховища, але тільки з меншим об’ємом води. Залежно від способу створення, вони можуть харчуватися за рахунок річкового стоку, ґрунтових вод або повністю штучно заповняться.
  3. Басейни. Це ставки малих обсягів з облицюванням дна і бортів, водний режим яких повністю регулюється людиною.

Перераховані водойми відносяться до постійних, а є ще тимчасові. Вони виникають в результаті повені великих річок і називаються стариці.

Таким чином, ми прийшли до того, що наші улюблені дачні прудики і фонтани — це теж водойми, створені штучно. Найчастіше мета їх створення — декоративна прикраса ділянки. Але, при бажанні, ви завжди можете створити в ставках цілу екосистему, заселивши рибками і висадив рослини.

Відео про те, які бувають водойми