Як зробити годівницю для птахів, годівниці із пластику й сітки, відео

Допоможіть порадою: терміново треба дізнатися, як зробити годівницю для птахів? Дитині в школі дали завдання після канікул принести виріб, будуть розвішувати їх у шкільному саду. А наш тато якраз поїхав у відрядження, так що доведеться викручуватися самим. Підкажіть якусь просту модель годівниці, щоб недосвідчена мама і дитина змогли впоратися з цим завданням.

як зробити годівницю для птахів
Взимку головним завданням у пернатих стають пошуки їжі, адже сніговий покрив і мороз позбавляють їх шансу знайти що-небудь їстівне. Допомогти птахам вижити цілком під силу людині. Всього-то потрібно взяти та розвісити в саду годівниці і періодично підсипати туди смачні зернятка. При цьому не обов’язково витрачатися і купувати, адже змайструвати прості, але зручні конструкції можна з підручних засобів, які завжди є в комірчині або сараї. На що ж необхідно звернути увагу і як зробити годівницю для птахів?

Загальні принципи роботи

Для виготовлення годівниці можна використовувати практично все: пластикові та навіть скляні пляшки, тетрапак, дошки, фанеру … Все залежить від рівня майстерності. Однак існують деякі принципи, яких потрібно дотримуватися, щоб конструкція вийшла практичною, а саме:

1. Птахам має бути зручно діставати корм.
  2. Слід подбати, щоб не було гострих і колючих кутів і виступів.
  3. Бажано передбачити захист зерен від дощу і снігу в вигляді бортиків і даху, інакше він швидко зіпсується.
  4. При можливості, годівницю теж краще робити з матеріалу, стійкого перед вологою — так вона висітиме не один сезон.
  5. Розміри годівниці безпосередньо залежать від розмірів самих птахів. Для невеликих пернатих і годівниця повинна бути невелика, інакше більші особини позбавлять їх їжі.

І ще один нюанс — закріплювати годівницю слід на висоті, щоб кішки не дістали, але і підсипати корм було зручно. З місцем бажано визначитися відразу і не міняти його, щорічно перевішуючи годівницю. Пташки швидко запам’ятовують, де можна ситно поїсти, і злітаються туди здалеку.

Як зробити годівницю для птахів швидко і не складно?

Майстри рубанка і стамески споруджують з дерева справжні шедеври: будиночки з ганком, ажурні альтанки і багаторівневі палаци. Однак цілком можна обійтися без химерних моделей і змайструвати звичайні, але не менш практичні годівниці. Наприклад, годівниці з пляшки або шматка сітки і пари блюдець від квіткових вазонів.

Найпростіший варіант годівниці, з яким справиться навіть дитина, а головне — вона вийде довговічною. У звичайній пластиковій пляшці ємністю 2 або 1,5 л на одній зі сторін вирізати овальний отвір. Воно повинно знаходитися вище денця, щоб корм не висипався. У верхній частині шийки виконати дірочки і протягнути через них дріт, якій і закріпити годівницю на дереві. Можна просто обмотати її навколо горлечка. А якщо взяти бутель на 5 л і вирізати в ньому два отвори на протилежних сторонах, подзьобати зернятка зможуть відразу кілька пташок.годівниця з бутля

Щоб обрізані краю не кололи лапки, їх можна акуратно обклеїти ізоляційною стрічкою.

Годівниця з сітки

годівниця з сітки

Для крупнозернистого корми типу насіння соняшнику можна швидко зібрати годівницю з сітки і двох однакових блюдець від квіткових горщиків. Сітку треба скрутити рулоном і зафіксувати його, при цьому діаметр рулону повинен бути менше внутрішнього діаметра тарілочок.

Блюдця послужать дахом і дном годівниці. Щоб закріпити їх, слід в центрі зробити отвори. Пропустити через них штир, одночасно вставивши в середину рулон з сітки. Він в свою чергу закріплюється на зовнішній частині блюдець гайками. Ще варіант, більш простий — це взяти товстий дріт, а її кінці загнути поперек отворів.

Бункерна годівниця з пляшки — відео