Птахи в саду, як залучити на ділянку пернатого помічника, відео

соловей в саду
У цій статті ви знайдете кілька порад, які допоможуть зробити вашу ділянку більш привабливим для птахів. Поставити одну-дві годівниці, на жаль, недостатньо. Протягом дня маленькі птахи постійно щось їдять, тому їм необхідно мати можливість знаходити їжу 365 днів в році.

Для чого потрібні птиці в саду

водомороз
По-перше, перебувати в саду в оточенні співу птахів — це саме по собі прекрасне проведення часу. Слухаючи цвірінькання синиць і гучне постукування дятла, спостерігаючи за тим, як щиглики перескакують з рослини на рослину, ми отримуємо можливість трохи відпочити від цього божевільного світу і відчути зв’язок з природою.

Птахи приносять нам величезну користь. Одна ластівка може з’їсти сотні комах після полудня. Залучаючи комахоїдних птахів в наш сад, ми зменшуємо число шкідників, які атакують і рослини, і нас самих.

Рекомендації по залученню птахів

Погляньте на сад очима наших пернатих друзів. Ось 5 порад, які вам допоможуть:

1. Поряд з такими видами натуральної їжі, як насіння, фрукти, ягоди або нектар, ваш сад також в достатку пропонує смачних комах, гусениць, черв’яків і павуків. Чим різноманітніше ваші насадження, тим більше видів птахів ви залучите.
  2. Крім готових запасів їжі і чистої води птахам потрібні місця, щоб сховатися і звити гнізда. Сосни і густі хвойні дерева рятують від поривів вітру і від дощу в негоду. Вони також забезпечують надійний захист від хижаків, а навесні стають ідеальним місцем для гніздування.гніздо в хвойники
  3. Говорячи про найкращих деревах для птахів, слід згадати дуб, кедр, березу, клен, черемху і іргу. Разом з комахами, насінням та фруктами вони дають птахам надійне укриття і місця для гнізд. Декоративні посадки дикої яблуні і вишні, шовковиці, гостролистий і горобини будуть залучати зграї пернатих своїми квітами і ягодами.птах харчується насінням
  4. Місцеві види чагарників особливо привабливі, забезпечуючи птахів вашого регіону відповідною їжею. Вони створюють додатковий рівень укриттів під більш високими деревами.
  5. Існує велика кількість багаторічних і однорічних рослин, на яких птахам зручно розташовуватися. Важливо, щоб їх насіння були в легкому доступі для птахів. Посадки, що мають розпустилися квіти, а також бутони, що ростуть на вертикальних стеблах, багаті насінням, до яких птахам легко дістатися.

Турбота про птахів

Як тільки птахи влаштуються в вашому саду, будьте уважні до їхніх потреб. Виключіть ризик відправлення добривами і хімікатами, що використовуються в побуті.

гніздо з яйцями
Можливо вам доведеться відкласти обрізку, якщо сім’я малинівок вирішить звити гніздо серед гілок форзиції. Замість того, щоб усередині збирати все опале квітки, дозвольте птахам поласувати їх насінням. Нехай ваш двір залишиться трохи диким, зате в ньому буде багато укриттів для птахів. Чи не зрубують старі дерева, поки вони не становлять небезпеки для людей і будівель. Порожнини в таких деревах служать будинками для деяких птахів, а також багаті поживними комахами і личинками.

Як передбачати погоду за поведінкою птахів

горобець
Ви знали про те, що поведінка птахів може допомогти передбачити погоду? Придивіться уважніше і ви будете здивовані тим, що зможете знайти. На цю тему існують деякі народні прикмети.

Наприклад, якщо птахи високо в небі, це говорить про ясній погоді:

• яструби, літаючі високо — до чистого неба;
  • коли вони літають низько, чекайте грозу.

Як правило, якщо насувається буря, птиці припиняють літати і ховаються в укриття. Вони також будуть парити низько, щоб уникнути неприємного відчуття від падаючого тиску повітря:

• коли чайки летять вглиб суші — чекайте грозу;
  • коли птахи ховаються в денний час — чекайте дощ;
  • буревісники, туляться під кормою корабля, вказують на погану погоду.

чайки
Перед великою бурею птахів, як правило, не чути. Якщо ви коли-небудь гуляли по лісі перед грозою, то відчували цю гнітючу тишу. Коли птахи починають співати під дощем, це говорить про швидке поліпшення погоди.

синиця
Ось ще кілька народних прикмет:

• якщо ворони літають парами, очікуйте хорошу погоду, самотня ворона — ознака негоди;
  • білизна гусячої грудної кістки вказує на суворість зими: чим яскравіше темно-червоні плями на ній, тим зліші будуть холоду;
  • якщо куріпки голосно кудахчут восени, це говорить про м’якій зимі;
  • коли домашні гуси рухаються на схід, а потім перелітають на захід, це говорить про наближення холодах;
  • коли гніздо ластівки високо, літо буде дуже сухим, однак, якщо вона влаштувалася низько, то можна сміливо пожинати і сіяти.

Людям слідують багато чому повчитися у тварин. Їх інтуїція розвинена набагато сильніше, а повадки, найчастіше, кажуть краще будь метеозведення.

Про користь птахів в саду — відео