Як заварювати морошку від кашлю (листя і чашолистки), відео

Підкажіть, як заварювати морошку від кашлю? Наша дача знаходиться біля лісу, і ми з дітьми завжди ходимо збирати ці жовті ягідки. Їмо їх свіжими і на зиму робимо варення. А недавно онук захворів бронхітом, уже кілька днів поспіль мучиться від сильного кашлю. Сусідка, зайшовши провідати, принесла нам сушене листя морошки, мовляв, вони дуже добре допомагають прокашлюватися. Як правильно приготувати настій? Якщо допоможе, будемо тепер збирати не тільки ягоди.

як заварювати морошку від кашлю
Дрібні жовті ягідки з рожевим рум’янцем на боці — улюблені ласощі тих, хто живе неподалік від болотистих лісів. А чи знаєте ви, що морошка не тільки смачна, але ще і дуже корисна, при цьому не тільки ягоди? Дивно, скільки корисних речовин міститься в невеликих різьблених листочках. Завдяки їм морошка є незамінним помічником у боротьбі з простудними захворюваннями, особливо з бронхітом. Якщо вас мучить кашель, а напади не дають спати ночами, зробіть собі лікувальний настій. Він допоможе позбутися навіть від самого запущеного бронхіту. Як заварювати морошку від кашлю, залежить від того, які частини рослини ви будете використовувати. Максимальний ефект дає застосування листочків і чашолистків. Принципи заварювання схожі, різниця тільки в кількості сировини. Давайте ж розглянемо докладніше обидва цих рецепта.

Настій з листя морошки для лікування кашлю

настій з листя морошки
Для приготування корисного і лікувального настою вам знадобиться:

• скляна півлітрова банка;
  • 1 ст. л. листочків;
  • 450 мл окропу.

Як заварювати морошку від кашлю для настою з чашолистків

чашолистки морошки
Травники стверджують, що чашолистки морошки ще корисніше і ефективні. Засіб на їх основі допоможе навіть при хронічному бронхіті. Воно вилікує затяжний кашель, як мокрий, так і сухий. Для готування настою залийте 3 ст. л. чашолистків одним літром окропу. Після настоювання (3-4 години) він готовий до вживання — пийте замість чаю.

Морошковий настій, з листя або чашолистків, знімає напади кашлю і сприяє відходженню мокротиння. Однак якщо ви маєте алергію або проблеми зі шлунком, краще скористатися іншим засобом. Через велику кількість вітаміну С настій викличе загострення хвороби.

Відео про корисні властивості морошки