Як виростити розсаду перцю, посадка і догляд в домашніх умовах

Доброго дня всім читачам!

Перець популярна культура серед садівників. І навесні багато хто вирощує розсаду будинку. Посадка перцю на розсаду нескладне заняття. Росте він зазвичай добре і особливих труднощів при вирощуванні НЕ створює.

Перейдемо до справи,

Розсаду перцю можна переращівать. Так втрачається частина врожаю. Тому визначення терміну посівів — це важливий момент у вирощуванні розсади.

Все залежить від того коли ви будете висаджувати перець в грунт або теплицю. Вік рослин повинен бути 55-60 днів. Та ще додати до нього звичайні два тижні на проростання насіння.

Для посадки в теплицю в кінці квітня — сіємо в кінці лютого. Для висадки в теплу грядку під укриття в середині травня — посів на початку, середині березня. Для висадки у відкритий грунт на початку червня — сіємо в кінці березня.

Я зазвичай сію перець близько 10 березня, погода на Уралі не балує. На північ від і в Сибіру можна і до 15 березня відкласти посадку. Весна може затягнутися. Висаджую потім під плівку в кінці травня зазвичай, якщо погода дозволяє можна і раніше.

Детальніше: коли садити перець на розсаду

У виборі сорту вам може допомогти стаття «Сорти перцю для Уралу». Там зібрані опис ранніх і середньоранніх сортів, які підійдуть і для інших регіонів.

Цікаве відео про сортах перцю, гібридних насінні і посіві насіння на розсаду.

підготовка ґрунту

Можна готову грунт купити в магазині — звичайний універсальний грунт підійде. Можна скласти суміш самим — змішати по дві частини городньої землі, перегною, торфу, додати 1 частина піску. На відро землі можна додати склянку золи.

Суміш, приготовлену самостійно краще знезаразити. Полити гарячим розчином рожевої марганцівки. Можна прогріти землю в духовці. Але після цих процедур їй необхідно постояти, як мінімум, два тижні, щоб в грунті знову утворилися корисні жителі. Тому землю для різної розсади потрібно готувати заздалегідь.

Добре в грунт додати вермикуліт — він утримує вологу і потім поступово віддає рослинам.

мульчуванняЦе мої перці після висаджування — перший час їх притеняю від сонця

підготовка насіння

Насіння перед посівом потрібно перебрати. Видалити порожні, чорні, пошкоджені. Можна для цього опустити їх в розчин солі. Хороші повноцінні насіння опустяться на дно, а пустушки спливуть — їх прибираємо. Потім потрібно промити залишилися в чистій воді і підсушити.

Проростання насіння можна прискорити.

Про це є окрема стаття — «Як прискорити проростання насіння».

Чи потрібно це саме перцям?
Зазвичай свіже насіння (не старше трьох років) — сходять через два тижні. А ось ті, що постарше можуть і до місяця сидіти в землі. І зійдуть? Так що вирішуйте самі.

Свої насіння бажано обробити перед посівом.

вирощування розсади перцюРозсада перцю в торф’яних таблетках

Посів насіння солодкого перцю

Нічого тут нового не придумано. Землю добре зволожує. Розкладаємо насіння рядочками через 2 см. Потім засипаємо шаром грунту 1,5 см і закриваємо плівкою або склом. Ставимо ємність з насінням в дуже! тепле місце. Бажано близько + 30◦С, але не на батарею. Температура +25 теж підійде, а ось при + 18-20◦С сходів доведеться чекати дуже довго і не дочекатися зовсім.

Потім чекаємо появи пари справжніх листочків і розсаджує перчики по окремим стаканчиках.

Чесно кажучи, краще перці відразу сіяти в окремі стаканчики або торф’яні таблетки. Щоб не травмувати коріння при пересадці. Коли вони підростають, просто перевалюємо з грудкою землі в більшу ємність.

Є думка, що перець до висадки можна тримати в маленькому стаканчику 200 гр. Тримати-то можна, але ми втрачаємо врожай при цьому. Перці треба пересаджувати у великі ємності, щоб коріння розросталися, а не тіснилися в маленькому стакані. Бажано їх посадити в літрові, а краще в 2-х літрові горщики. Але тут постає питання — куди їх ставити?

посадка перцю з насінняУ великому горщику рослина потужне, кремезне. Ці перці готові до посадки на постійне місце

Якщо ви багато перців вирощуєте, це важко. Але для сім’ї зазвичай 20 кущів цілком вистачає, і на їжу, і для заготовок на зиму.

Звичайно, бажано всю розсаду вирощувати на південному вікні. Але перець в цьому не так вибагливий, як томати. Він не витягується, можна його і на східних, і на західних вікнах вирощувати. І другим рядом за томатами влаштувати. Почала я вже про догляд за перцем. Продовжимо.

Догляд за розсадою болгарського перцю

Основне справа — це полив. Перець любить воду і регулярний полив, а не «коли згадав, тоді і поливаю». Але знову ж таки витримує невеликі перерви. Але краще стежити за розсадою, і поливати вчасно, щоб потім не втратити частину врожаю. При боргом пересиханні у перцю обпадають бутони.

Про сонячне світло говорили. А ось про досветку немає ще. Якщо ви сієте рано насіння для теплиці, то потрібно досвечивать розсаду для повноцінного зростання. У лютому-березні світла вдень ще дуже мало.

Добрива можна знайти біологічні, не потрібно поливати свою розсаду хімією. Адже вирощуємо для себе і сім’ї перчики.

Можна настояти будинку шкірку бананів, і поливати розсаду. Влітку дуже корисно поливати настоєм кропиви зростаючі перці.

Відео про вирощування розсади перцю

Думаю, що посадка перцю на розсаду не викличе труднощів. З мого досвіду росте він добре. Пропоную почитати ще про основні помилки при вирощуванні розсади перцю.

З повагою, Софія Гусєва.