Як виростити ліщину на своїй ділянці

Здрастуй, читач!

Як виростити ліщину на своїй ділянціНе дарма мій блог називається білочка — я дуже люблю різні горішки гризти.

Вже писала про те, як виростити кедр з горішка і як виростити дуб з жолудя. Правда, жолуді не люблю гризти — це точно, хоча вони їстівні.

Поговоримо сьогодні про,

Вирощування ліщини на своїй ділянці з горішка

У нас на Уралі вона росте в лісах сама по собі. Можна і кущик знайти і пересадити на свій город. Але ми простих шляхів не шукаємо … будемо вирощувати з горішка!

Можна і фундук проростити. Але магазинні горішки привезені з півдня і у нас рости не зможуть, навіть якщо зійдуть, замерзнуть взимку. Потрібно шукати районовані сорти, які вже є на Уралі і в Сибіру.

підготовка горішків

Сіяти горішки потрібно восени, після дозрівання. У середній смузі це середина вересня.

Бажано посадити горішки в землю в день збору чи якомога швидше, щоб вони не сохли. Якщо горішки у вас підсохли після збору або довго пролежали замочіть їх в простій воді перед посадкою на добу.

Грунт

До городньої землі потрібно додати перегній і лісову землю для пухкості грунту. Сіяти горішків можна багато, не всі вони зійдуть після зими.

Приготуйте невелику грядочку метр — півтора, рядочки намітьте через 15 см., І садіть, заглиблений на 5-7 см., В ряду можна через 5 см. Покласти горішки. рядочки з горішками потрібно зауважити, для цього спочатку і наприкінці можна увіткнути палички.

Прикрийте на зиму посадку опалим листям або рослинними залишками, снігу більше буде на грядці і навесні харчування сходам від перегнивання листя.

сходи

Зазвичай перші сходи з’являються в червні, потрібно за ними позалицятися. Рихлити, полоти, поливати, мульчувати. До появи сходів землю теж потрібно підтримувати у вологому і пухкому стані, особливо в суху весну. Для цього ми відзначили наші рядочки, щоб можна було розпушувати муждурядья.

І обов’язково прикрити від прямих сонячних променів або відразу в тіні грядку планувати. Маленькі саджанці в лісі проростають під деревами і перші роки ростуть під кронами в тіні батьківських кущів.

До осені вони підростуть, але пересаджувати ще рано. Кращі саджанці пересадите навесні на постійне місце, а маленькі і слабкі залиште ще дорости.

Як розмножити ліщину відводками

Як виростити ліщину на своїй ділянціЯкщо у вас є кущ ліщини, і ви хочете його розмножити, можна зробити це відводками.

Таким способом добре розмножуються багато чагарники.

Навесні біля куща прокопати невеликий канавку і покладіть в неї молоду гілку.

Закріпіть в землі дерев’яними або металевими скобами, засипте землею і добре полийте.

Кінчик гілки (близько 20 см) залишається над землею, підв’язуємо його вертикально до кілка.

Земля біля нашої гілочки повинна бути вологою, для цього після поливу замульчируйте її. За літо гілка дасть коріння, і наступної весни ви можете відокремити її від куща. Попередньо підкопавши землю для перевірки (корінці-то є?).

Потім спокійно саджайте на постійне місце.

Але! Таким способом можна вкорінювати відразу багато гілок з одного куща, так як це сильно послаблює рослини.

Ось така невелика стаття про вирощування ліщини на своїй ділянці вийшла сьогодні.

Якщо щось незрозуміло чи забула, запитуйте в коментарях.

Вирощують ліщину і їжте горіхи на здоров’я.

З повагою, Софія Гусєва.