Як вирощувати і коли пересаджувати барбарис звичайний, відео

Молодий кущ барбарису
Барбарис звичайний — вимоглива, посухостійка, морозостійка і довговічна рослина. Саме ці якості і роблять барбарис одним з незамінних чагарників для використання у вигляді живоплоту. Він легко піддається формуванню і виглядає неймовірно декоративно в будь-якому ландшафті, в будь-який час року. При гідному відході цей чагарник прекрасна від літа до літа.

Якщо свій вибір ви зупините на цьому чагарнику, то не пошкодуєте ні на хвилину, адже барбарис звичайний, посадка і догляд за яким займає мінімум часу тішитиме вас своїми яскравими листочками і корисними плодами дуже довго. До того ж розмножується він як насінням, які дозрівають до осені в плодах, так і живцями. Тому виростити цілу огорожу, не складе великих труднощів, але потребують багато часу. Зате підсумок усіх витрачених сил і часу окупитися з лишком. Якого — то спеціального догляду барбарис не вимагає, так як він дуже невибагливий. А ось періодична стрижка старих гілок йому не завадить, як і нечасте внесення добрив.

Грунту з підвищеною вологістю краще уникати, так як барбарис не переносить підтоплення. Краще знайти постійне місце для куща, в якому буде досить сонця і відсутність сильних протягів. В сонце особливо потребують ті сорти, які мають візерунки і плями на листі. І якщо такий вид барбарису помістити в тінь, то вони втратять свою декоративність.

Яскраві, красиві і зачаровують фарби барбарису

Вид барбарису звичайного восени
Фото барбарису звичайного зачаровують своєю красою і яскравістю. Але не варто тільки розглядати фотографії красивих рослин, просто заведіть на ділянці свого такого зеленого улюбленця.

вирощування барбарису

Посадка саджанців барбарису
Для того щоб виростити гарний здоровий чагарник необхідно дотримуватися кількох правил:

• правильний вибір місця на ділянці, який повинен бути досить освітлений і на ньому не повинна скупчуватися вода;
  • визначитися для яких цілей купується ця рослина, так як бувають карликові і гігантські види;
  • забезпечення своєчасного догляду.

пересадка барбарису

Гарний чагарник барбарис звичайний
Молоді кущики, які були вирощені з насіння або живців через 2 -2,5 року готові переселитися на нове, постійне місце проживання. І якщо у вас назріло питання — коли пересаджувати барбарис, то відповідь буде у вас перед очима. Молоді, міцні, здорові рослини, яким скоро буде тісно рости один з одним, неодмінно потребують пересадки. Оптимально підібране сонячне місце, без зайвої вологи і протягів тільки позитивно вплине на ріст і розвиток рослини. І, як ми говорили вище — якщо ви купили молоде рослина з відкритою кореневою системою пересаджувати потрібно навесні, а якщо рослина в контейнері, то час не має значення.

Час дозрівання плодів і особливості збору

Стиглі ягоди барбарису
У серпні — вересні яскраві плоди барбарису дозрівають і, якщо їх не зібрати, можуть залишатися на гілках до самої зими. Саме влітку настає час збору барбарису з подальшим приготуванням його до зберігання. Як правило, самі ягоди, збирають не сильно стиглими, так як перезрілі м’які і швидко давляться. Зібрані плоди сушать або, засинаючи цукром, ставлять в прохолодне місце. Зелені ягоди не використовують зовсім, тому, як в них містяться небезпечні для здоров’я алкалоїди, які після дозрівання ягід розпадаються. Також збирають кору і коріння, які згодом будуть застосовуватися в лікувальних цілях.

Барбарис як лікарський засіб
Вирощуючи барбарис на своїй ділянці, ви не тільки будете насолоджуватися його декоративним видом, а й насолоджуватися приємним смаком його ягід, які в деяких ситуаціях допоможуть як лікарський засіб.

Барбарис звичайний — відео