Як вибрати газонну суміш, які газони і трави краще, відео

Підкажіть, як вибрати газонну суміш? У нас приватний будинок, в цьому році виклали двір тротуарною плиткою. Перед будинком спеціально залишили місце для газону, але не встигли засадити — почалися морози. Дружина каже, що воно й на краще, є час подумати над тим, що краще посадити. Які трави найбільше підійдуть і на що звертати увагу при виборі?

як вибрати газонну суміш
Доглянутий газон — мрія будь-якого власника приватної садиби. Але іноді він так і залишається мрією, коли на наступний рік після посадки замість суцільного рівного килима видніються «залишки розкоші» і голі лисини. Причину такого явища довго шукати не треба, адже головною помилкою найчастіше є невідповідна трав’яна суміш. Далеко не всі рослини здатні не те, що рости, але і просто вижити в російській кліматі. Щоб ваш газон довгий час був красивим, важливо знати, як вибрати газонну суміш. Підготувати ділянку і засадити його — ще не найголовніше. Набагато важливіше підібрати рослини, які акліматизовані до місцевих умов. Крім того, щоб газон не доставив замість задоволення головний біль щодо частої стрижки, потрібно підібрати відповідні культури. Сьогодні ми розповімо, на що потрібно звернути увагу при покупці.

Як вибрати газонну суміш: критерії вибору

насіння
Відразу варто взяти до уваги, що вибирати краще серед вітчизняних виробників. Імпортні суміші, звичайно ж, якісні і хороші, проте вони орієнтовані на свого покупця. У таких складах можуть бути рослини, які не пристосовані до нашого клімату і після першої ж зимівлі вони загинуть.

Крім того, важливо враховувати ще деякі моменти. Давайте зупинимося на них докладніше.

призначення газону

газон
Будете відпочивати на засіяному ділянці, і влаштовувати ігри з дітьми? Зупиніть свій вибір на травах, стійких до витоптування:

1. Суміш для спортивного газону. Одна з найбільш «невбиваних» галявин, витримає не одну вечірку. Її недоліком є ​​ціна і потреба в регулярному скошуванні.
  2. Універсальна суміш. Більш доступна цінова категорія трав, теж стійких до «зносу».

Кращі рослини для «русского» газону

У наших умовах найкраще поводяться такі культури, насіння яких включають в газонні суміші:

1. Польовиця. Залишається насичено-зеленою до самого снігу, створюючи щільний килим. Зростає в будь-яких умовах, але досить повільно. Втім, це можна вважати її перевагою, адже часто стригти не доведеться.
    мітлиця
  2. Костриця лучна. Одна з найбільш швидкозростаючих культур всього за два місяці створить щільне покриття. «Чи проживе» такий газон 4 сезони, після чого потребує оновлення.
    газон з костриці
  3. Тонконіг лучний. Стійкий до морозів і посухи, дає ранні дружні сходи навіть на бідних грунтах.
    газон з тонконога

Відео про те, як визначиться з травою для газону